Heybe önerisi?

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar bisikletime yeni bir heybe almak istiyorum deuter yada lotus düşünüyorum ne dersiniz veya başka neler önerirsiniz ?
özellikle uzun yollara gelebilecek, uzun ömürlü, kullanışlı birşey tercihim yağmurluklu olmayadabilir çünkü yağmurluklar ayrı olarakta satılıyor bildiğim kadarıyla...

Scudo

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
ben lotus veya deuter düşünüyorum bu tarz basit ve ufak hacimli birşey değil yinede teşekkürler...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Genelde uzun turcular ortileb marka heybe kullanıyor. Ortileb haricinde şu an kullandığım carradice tavsiye edebilirim, hacmi oldukça fazla, 3-4 saat şiddetli yapmurda bile su geçirmiyor, ayrıca takması çıkarması gayet kolay 15 saniyede çıkarılabiliyor bir de oldukça sağlam.

Bence seçim yaparken su geçirmeme ve sağlamlığı ön planda tut. Bu özellikler başta sorun yaratmazmış gibi geliyor ama tur sırasında oldukça büyük sıkıntı yaratabiliyor..

• Beğen
Tepkiler: Güncemden

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
çok teşekkürler peki dediğiniz markaları nereden temin edebilirim?

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Detours B-49 Pannier tur çantası kullanıyorum. Çok kullanışlı ve yeterli hacme sahip. Üstelik su geçirmiyor. Takması çıkarması kolay. Tek dikkat etmeniz gereken çantayı çıkarırken askı kancalarının içinde bulunan turuncu renkli adaptörlerin düşmemesidir. Eğer uzun sürecek ve yemeğinizi kendinizin yapacağı turlara çıkacaksanız bulabilirseniz Detours Transit Tour tur çantasını öneririm.

• Beğen

xibabla

Üye
Tepki
55
Bisiklet
Cannondale
Ben ortlieb kullanıyorum. Eğer uzun turlar planlıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Diğer markalara göre pahalıdır ama verdiğiniz paranın hakkını verir, kesinlikle su geçirmez ve uzun yıllar sizi yarı yolda bırakmaz.

• Beğen

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
ortlieb aradım birkaç yerde ama bulamadım... detours transit tours a baktım fiyatı biraz pahalı ama çok güzel görünüyor...

xibabla

Üye
Tepki
55
Bisiklet
Cannondale
(link)
Ben buradan almıştım. Kargo fiyatıyla biraz pahalı gelebilir, Türkiye'de ben de bulamadım ama diğer yabancı sitelere de bir göz atın derim.

• Beğen

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
89 paund ile 125 paund arasında değişiyor o sitede shipping kargo falan baya pahalıya gelir bu yüzden deuter düşünüyorum... ortlieblere benzeyen deuter toto var sizce o nasıldır?

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
merhaba, İstiklal Cad. No:76 Tokatlıyan İş Hanı Beyoğlu - İstanbul

bu adreste giriş katında en arkada dasport var. yüzde yüz Türk malı, evladiyelik 42 litreden başlayan heybeler var. ben bir tane aldım 8 sene kullandım. sonra tur işini bırakınca bir bisiklet tutkununa hediye ettim sanırım onu da önce okulundan mezun eder sonra da işinden emekli eder.

reklamı sevmem ama bir bak derim.

• Beğen

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
çok teşekkürler gittiğimde bakıcam