Her pazar peloton istanbul ile idman

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Mehmet 38

Aktif Üye
Tepki
172
İsim
Mehmet Alay
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe abi benim için çok güzel tecrübe oldu ,gurup sürüşü biraz ustalık istiyor . Ben ön gurubu yakalar düşüncesinde idim ama öyle olmadı Allah tan arkadan siz geldiniz arkanıza takıldım. Senden ve Atilla bisiklet takımından öğrenecek çok teknikler var .

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmet 38

Attila dostumun tekniklerinin yanı sıra mekanik sorunlardanda anlıyor,bilmediğim mekanik problemleri bugün öğrendim ,2 buçuk senelik bisiklet yani diyorki canıma okudun,,başta ön jantin rulmani ,arkayı değiştirdim,sıra önleri kontrol etmekte,tekerde boşluk vardı bugün attila dostum halletti,ayrıca arka rublede oynama var,bu salı gidecem,bir elden geçmeli bisiklet,bugün çok kral bir hareket gördüm,attila dostum yerdeki pet şişesine [ ıçi boştu ] arka teker ile şut attı ve pet şişe sağa uçtu ,şık hareketti,bisiklete acaip hakim,dıştan gelen tehditleri anında savusturmakta ,birde dikkat ettim tek gidenleri hep yakaladık,çünki peloton dev bir balıktir küçük balıkları yutar. dönüştede aynı durumu gözlemledim bostanciya doğru

Bu gün idman öncesi furkan ve erkanı bursaya yolcu ettim,Bostancıdan veledroma kadar sürdük,bi güzel ıskender yemeğe gittiler,,
150 km,

32478480_1750580814987702_6707669078653272064_n.jpg

32349782_1750580844987699_4771258965600239616_n.jpg

32525928_1750580861654364_6362052596487684096_n.jpg

Yarın saat 08.00 'de veledrom idmanı olacaktır ,ilgilenenlerin dikkatine sunulur

@Mehmet 38

Mehmet selam,
Bugün atilla atay ile senin muhabbetini yaptık,1 'inci peloton biliyorsun formula benzincideki moladan sonra dehşetli bir tempo ile osman şirin ve atilla atay koptular,5kişi kopardı çok yüksek tempo ile olayın ikinci perdesine girdiler onları yakalamayı hedeflemedim,zati benzincide molada peloton 2 'de kalacağımı söyledim,nitekim öyle oldu,seni gördüm ve tek kalmış idin ve tabi 1 'inci peloton arkadan 3 kişinin yetişmesi ile 8 adam fırtına oldu,tek kaldım 10 'uncu idim arkamda 7 kişi vardı,ama bana yetişen 4 'lü oluşturan peloton 2 oldu 'nitekim onlara takılarak devam ettim,yarın kadans çalışması atilla dostum ile yapacağım,birde bende eksik olanı gördü,nitekim doğru,eksik olan formula benzinciden sonra yokuş aşağı yapılan korkunç atağa cevap veremedim,çünki tempo 40 km 'in üstüne çıkmış idi,orada tahminim70 km 'ye vurdular dibi,
Bir anda ataklara cevap verebilmem için veledrom idmanlarına başlamam gerekiyor,
53 -63 km yarışlarında ortalamayı 33.4 'den 35 km 'ye çıkarmam lazım .bunun için duzde hızımız artmalı,yarın bakalım öğreneceğiz teknikleri,atilla dostumdan

attila bisiklet takım forması bana bugün verildi,gran fondo yarışlarında 60 mastırda bu forma ile yarışacağım,atilla dostuma teşekkür ederim,formanın hakkını verelim,takımda 60-64 mastırda sadece ben varım,80 km 'lik idman etabında kendi katagorimde yalnız kaldım

Bir başka gerçeğe bugün değindi atilla dostum,100 km gidip 15 km eğim çıkmak 12 saat sele üstü 72 km yalovaya dönmek toplam 218 km br günde bana duzde hız olarak dönmedi ve bu gerçeğe işaret ettiki ,nitekim doğru kısa mesafe yarışlarına hazırlık idman teknikleri farklı bir durum veledrom bu yüzden gerekli,,yarışlarda pelotonun ataklarına cevap verebilmek gerek başta gerekse finalde ve ilk pelotunu yakalamak geri kalmamakta gerçi 60 mastırda fazla rakibimin olmamasida benim için avantaj

Mehmet 38

Aktif Üye
Tepki
172
İsim
Mehmet Alay
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe abi senden ve Atilla abiden öğrenecek çok şey var, Atilla abi işin Piri olmuş bir insan. O gün turda bende çok eksiğimin olduğunu gördüm, ramazan ayından sonra inşallah sizlerle turlamayı çok isterim. Birde abi hem sen hemde Atilla abinin sıcak, samimi, yapıcı olmanız beni çok etkiledi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
07.15 çıkış 08.00 bostancı,formula idmanı 80 km ,ikili sürüş,ilk mola kaynarca,ikinci mola formula, pendik kurtköy bağlantısından,performans'ı az olan kaynarcada bırakıyor,kaynarcaya normal tempo,30 km formulaya doğru iki eğim eğimde atak,formula mola dönüş yüksek tempo,peloton 2 veya 3 gruba ayrılmakta ,performans'ını bilen gruplarda yer alır atilla atay hem kaynarcada hemde formulada günün idman analizini yapmaktadır,ilgilenenlerin dikkatine sunulur

P_20180520_074205.jpg

Hazırız,

P_20180520_094815.jpg
Osman şirin ile formula benzinci mola,bol bol gran fondo konuştuk

P_20180520_094543.jpg

Attila atay ,,,,durum değerlendirmesi yapıyor

Benim çok sert çevirdiğimi söyledi doğru malesef

P_20180520_094558.jpg

Bu gün kaynarcada durulmadı,direk non stop pedal Bostancıdan formula benzinci 40 km ,mola 15 dakika dönüş non stop bostancı 40 km 'gidişte iki yerde çıkış var ve uzun önden 3 'üncü sırayı korudum,birinci eğimi tırmandık,inişte 6 kişi birerli olduk osman şirinde vardı,birerli eğime girdik son 50 metre kala osman atak yaptı ama cevabına evet demedim 4 üncülüğü korudum,dördüncü olarak 40 km non stop sonucu formula benzinciye vardık ,,birinci uzun eğimde önümde giden genç delikanlı önündeki tekere fazla yaklaşınca yere kapaklandi hemen arkasında değildim ,sürekli onu kolluyordum ,gereksiz gidonu sağ sol yapıyor idi ,yanımda osman şirin vardı nitekim düşmesi ile osman solda idi sola kaçması ile kurtardı ama genede ön jant darbe yedi ben anında sağa kaçtım olayın eğimde olması avantajima oldu,,,atilla 10 saniye önce uyarı yapmasına rağmen kaza oldu,uyarısı eğimde yaklaşmayin birbirinize dedi,olan oldu genç dostumuzda bir şey yok,peloton sürüşü kolay iş değil dikkat ister,dönüşte. Grup a uçtu b grubta ben tek kaldım,60 km kısa yarışlara hazırlanacağını için benim etap idmanim bostancı formula benzinci kaynarcada bitiyor,,,60 -64 katagoride ipi tek göğüsledik

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ilter Elmas

Aynen,

@Ilter Elmas

Şimdi giderken 50 diş arka alttan 4 üncü diş olacak yani kadans yapacağım seri cevirecegim sert çevirme yok,
eğimde bu gün dikkat ettim. Dönüşte osman şirin 53 dişlide idi arka rublede ise en üstten 3 altta çıktı zincir resmen çapraz idi ,aynısını arkasından ona bakarak bende yaptım 50 dişte arka ruble üstten 3 altta uyguladık benim ruble onlu 11 -34 çıkış bana sert gelmedi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ilter Elmas

Bu gün dikkatimi çeken osman sirinin sistemi idi,eğimde çok fazla sert değildi gerçi ,dönüşte büyük dişli 53 arka en üstten 3 'üncü dişte çıktı ayakta tabi,aynısını uyguladık tamam zincir çapraz oluyor ama ben çok rahat kadans yaparak çıktım ,düşük vites yüksek kadans ,50 dişte bunu uygulayacağız hem eğimde hemde duzde

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ATTy Paylaştığınız Antalya'daki sohbeti az önce ilgiyle ve keyifle dinledim. Atilla Atay deyince akla ilk gelen hız denemeleri-rekorları, ama o da bu durumdan rahatsız sanırım çünkü birçok projesi-çalışması varmış kendisinin...

• Beğen
Tepkiler: ATTy

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SonSelim

Çok projeleri var ve bunlardan en önemlisi bence Bisiklet Kültür Merkezi Projesi

• Beğen
Tepkiler: Son Selim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
10 haziran pazar kardeş takım peloton ıstanbul ile idman olacaktır,açıklamayı kaptan tufan sağnak yapacak rota belli olacaktır,ilgililerin dikkatine sunulur,genelde rota bostancı tuzla aydınlı ,Orhanli formula pendik kurtköy bağlantısı kaynarca ve bostancı olmaktadır,ikili sürüş disiplini uygulanmaktadır,,,

P_20180603_081425.jpg

Geçen pazar peloton istanbul yukarda bahsettiğim rotayı takip etmiştir,ben ise aynen bickidere ,yalnız dostlara göçbeylide raslayinca bickidere 'in yollarının bozuk olduğunu söylediler bu nedenle rota mudarlı köyü oldu,uludağ hazırlık idmanı öncesi uzun yapılacaktır,bu pazar saat 08.00 'de peloton istanbul ile birinci mola noktasına kadar süreceğim,ordan mudarlı ,kısa mola sonrası darlık ve orucoglu köyü bickidere ve kervansaraydan ömerli rampada duracağım,Omerliden sonra Dudullu ve iç erenköyde idman bitecektir 100 artı idman ,kısa mola tempolu sürüş ,ilgili olanların dikkatine sunulur,

Yarın saat 08.00 bostancı nero kafe çıkış,,peloton ıstanbul ile aydınlı ,ekipten ayrılarak mudarlı yapacağım mola orda [2 inci ] darlık,orucoglu,bickidere,kervansaray,ömerli eğim başı mola.
3 üncü mola ,mola süreleri 3 -4 dakikadır,ben ile gelmek isteyenler bostancı nero kafede olsun,ömerli eğimde durulmayacaktır akabinde 2 eğimdede,Dudulluda durulmayacak atasehir tapu dairesinde final olacaktır 100 artı idmana hazırım diyenler gelebilir 'ic lastik pompa kask mecburidir saat tutacagim saatleri yazacağım,

P_20180610_101745.jpg

10 haziran pazar uludağ idmanı,,
Göçbeyli saat 10.17
Bostancı çıkış saat 08.30 ,
Kaynarcaya kadar ben veysel eser yunus 30-35 km arası duzde tempo yapıldı ,ekip çok sert çevirdi,çünki kısa yaptılar,bostancı kaynarca bostancı,ekipten ayrıldım,aydinlidan çıkmadım,rüzgar çok sertti ,tepeorenden tırmanış Orhanli göçbeyli oldu,inişte bisiklet rüzgarın etkisi ile duruyordu,
Sabah nero kafede dostlara raslayinca onlar ile sürdüm,ne de olsa seçenek çok,bostancida bana en uygun peloton etap dolayısı ile peloton istanbul yalnız dün kartepeyi fethetmisler

P_20180610_112109.jpg

Mola yapmayacaktim ama dayanamadım su sesine yağmur sularında ayaklarımı yikadim,

P_20180610_115637.jpg

Bickidere saat 12.00 mola çeşmeden su takviye

P_20180610_125741.jpg

Ömerli eğim başı mola,
gene su takviye saat 13.00

P_20180610_141135.jpg

Shell benzinci dudullu saat 14 .11 final

17 haziran pazar ,
Çıkış nero kafe,peloton ıstanbul olur ise onlar ile aydınlı yolundan devam ,ilk mola yerinden sonra mudarlı ikinci mola,kısa süreli,darlık,orucoglu ve göçbeyli mola 3 final son,,,
Göçbeyliden viaport pendige yavaş tempo bisiklet yolundan dönüş,,,,,

P_20180610_141149.jpg

Formanın arkasında türkiye yazıyor ondede,ömerli eğimde arkadan gelen kamyonların bazıları korna çaldı ,karşı yönden inen araçlardan korna çaldılar türkiye yazısı uğurlu geldi
Final,dudullu saat 14.11,
08.30 çıkış 3 mola 14.11 bitiş,tabi ayak yıkama faslını saymazsak orda 15 dakika gitti,
Uludağ 42 km eğim yarısına 60 mastırda hazırız 21 gidiş 21 km tırmanış

Güncelleme,

17 haziran pazar ,rota,bostancı nero kafe saat 08.00.
134 km ,84 km kısa mola tempo,peloton istanbul,aydınlı tırmanış ilk mola ,gruptan ayrılarak rota mudarlı ikinci mola kısa,darlık,orucoglu bickidereye girmeden göçbeyli istikamete non stop mola yok,84 'üncü km göçbeyli final,,
Göçbeyli çıkış formula pendik viaport bisiklet yolundan aydos güneyden d -100 'e ideal tepe sapaktan bostancı ,

84 km 'lik etapta 2 mola olacaktır,son mola göçbeylidir ,saat tutulacaktır

Edirne yarışında 60 mastır olunca kazın ayağı değişti,rakipler olabilir ,Rınat ahkmetbekov,mustafa sevinçel gelirmi bilemem,ve yüksel kılıç gelebilir belki ,çünki istanbulda,eser noyan var birde,sağlam 4 rakip gözüküyor fatih altan beşinci ama uzakta kalanların gelme olasılığı düşük gibi, recep tatlicilar 'i da unutmayalım ,84 km boyunca iki mola kısa süreli idmanlara devam,24 haziran devam 1 temmuz devam 8 temmuz 15 temmuz 22 temmuz 29 temmuz ,4 ağustos ct uludağ var,5 ağustos dinlenme,12ağustos 19 ağustos 26 ağustos,eylül devam ,21 ekim pazara kadar idmanlar sürer ,etap 75 km ,
inişli çıkışlı olduğunu öğrendim,bu çıkışlar 10 üzeri sürekli ise zor ardı ardına geliyor ise zor ona göre 84 km 'lik etapta hazırlanmaca,mudarlıdan ta göçbeyliye kadar 17 eğimler söz konusu burda durma olmayacak ,,,,,,edirne ve uludağ 'a katılacak arkadaşlara başarılar dilerim

Edirne 2017 yıldırici eğim yok sarkoy gibi değil

Bu gün yerler ıslak olduğu ıçin idman yapılmamıştır,24 haziran seçim sabah 08.00 'de bostancı nero kafede hazır olan bisiklet grupları ile idmana devam kim denk gelir ise,etap değişmemistir aydınlı çıkış ,mudarlı darlık orucoglu göçbeyli son,84 km kısa mola iki adet ,134 km toplam km 'dir havaya bağlıyız

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe Bu yapılan turlar yarış havasında mı oluyor yoksa performanslı ancak gezi şeklinde mi oluyor? Çok katılmak isterim. :srnsml:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@The UGUR

Peloton istanbul yarış modunda gidiyor,yalnız bostancı çıkışta,tempo 28 -30 ,ilk mola yerine kadar 30 -32 arası ,aydınlı eğimde kopmalar oluyor,ve ilk mola yerinde toplanıliyor,yarışlara hazırlık için peloton istanbulu seçiyorum,nedeni aydınlı çıkışı orada eğim var ,ve uzun sayılır,akabinde ben gruptan ayrılarak esas etaba tek dalıyorum,orası mudarlı ikinci mola,ve 3 -4 dakika ,akabinde paso non stop ,darlık ,orucoglu ve en son göçbeyli,84 km ,yalnız dönüşte bana yazıyor 134 km ,84 km sonunda yavaş tempo ile göçbeyliden formula ve viaport pendik,orda bisiklet yolundan aydos güney ordan d -100 ve ideal tepe sapaktan bostancı,edirne yarısına katılacağım,orada 76 km mesafe var sert eğimler yok,gerçi ayın 21 ekiminde olacak,

Attila bisiklet takımı rotası bana terstir,çünki onlar kaynarcadan direk pendik kurtköy baglantisindan formula benzinci yapmaktadırlar ,hiç sevmediğim yer orası birde oranın dönüşü ,esas baba eğimler orucoglundan göçbeyliye doğru 17 eğim,

Bu tarz sürüşe evet diyecekler ya ben ile beraber olur göçbeyliye kadar gelir,ya da peloton ıstanbul ile,aydınlı eğim sonundan direk formula benzinci yapar ve bostanciya pendik kurtköy baglantisindan döner,ben ile geleceklerin yaşlarının önemi vardır ,katagori yarışı olacaktır,60 -64 katagoride ben oluyorum,iki mola 3 -4 dakika,kimse gelmez ise 60 -64 katagoride kendi sonuclarimi buraya yazacağım,saat tutacagim toplam 84 km 'dir

Ben ile geleceklerin etabı,84 km ,bostancı nero kafe çıkış,saat 08.00 ,aydınlı eğim sonu,[ peloton ıstanbul ile ] gruptan ayrılarak göçbeyli etaba yönelecegim,mudarlı mola ikinci mola 3 - 4 dakika,non stop durmak yok ,göçbeyliye ilk varan saatine ya da stravasina bakar,darlık ,orucoglu 'göçbeyli,burda asla durulmayacaktır,anadolu yakasında eğimli yermi istiyorsunuz 17 eğimler sizi bekler,gocbeyliden dönüş pendik viaport aydos güneyden d -100 sahil ile işim olmaz benim,,,,,84 km idman sonrası tempo düşük olacaktır,134 km toplam,,,

@The UGUR

Ben ile gelir iseniz sizin kategoriniz 20 -24 arası olur, en az 4 yıl oynaması gerekiyor ,katagoriler arası ,yarışlarda uygulanmayan bir yöntemi kendi idmanlarimda daha öncede uyguladım, şimdide uygulayacagim,yarışlara girmek gibi bir niyetiniz varsa bu idmanları kaçırmayın derim

Burada amaç gerek gran fondo gerekse gran fondo dışındaki kısa etaplara hazırlık idmanlarını burada sert eğimlerde gerçekleştirmektir,,,,

Fikir vermesi açısından orucoglundan göçbeyliye doğru çok sert eğimler bu eğimlerde asla durulmayacaktır mudarlı çıkış darlık orucoglu ve göçbeyli non stop ışin zoru buradadır

1512246243148829847482.png

1512246260471-828736569.png
15122462771211308431378.png

1512246359811-916225253.png

1512246552675247425594.png

24129785_1727025943996639_2625840309750886530_n.jpg

20151010_122504.jpg

20151010_123442.jpg

Hayl hitler rampasi göçbeyliye gelişte sonda adamı yamultur,bundan sonrada eğim vardır bura cehennemin ta adıdır, burda geçen pazar bir tek yolcu gördüm, burda fazla yolcu yok, nedense,
2009 senesinden beri burda ikinci bisikletimi eskitiyorum, idmansa burası sahil değil

Yukardaki etabı 24 haziran pazar yapacağım[ tabi havaya bağlıyız ] ,isteyen baba yiğitler hazır olsun,bostancı nero kafede,saat 08.00.ayrıca gelecek kişilerin yolu bilmesi gerekiyor sorumluluk kabul etmiyorum ,rotayı cebine işleyen işi bitirir,kask mecburidir,iç lastik ve pompa,bisiklet bakımlı olacak aksi takdirde sorumluluk kabul etmem,açıkça benim idmanlarim acımasız olmuştur ,lastiği patlayan kendi değiştirir ,etabı bilecek ve lastiğini tamir edip idmana devam edecektir,bilen bilir,kartepe bisiklet takımı 6 kişi idi onlar bilir benim idmanlarimı,hiç kimse birbirine yardım etmez ,çünki herkes işini bilirdi,iç lastiği patlayan erkanı geçerek arkada bıraktım,önde idi,dudullu çıkış göçbeyli etap 50 km durmadan bastık,bahtiyar kőzen ,furkan ,kerim ,korcan eski elemanlardı,kerim yarışlarda yoktu,bahtiyar erkan furkan yarışlarda var oldular ,ama ilk ona giremediler,bunun nedeni kendi kategorilerinde çok sıkı elemanlar vardı,korcanda yarışlarda yoktu,yalnız mücadele azmi olan furkan uludağ performans tırmanışta 2015 'de 285 kişiden üçüncü olmuştur,furkan azimlidir çalışkandır,erkan haftada bir kere idman ile yarışlarda bir yere varılamayacağını anlamıştır,hafta içi furkan idman yapmıştır,bahtiyar evli olduğu ıçin her zaman idmanlarda var olamamıştır,bu iş birazda emekli işi bekar işi,,,

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe Ekipman var ancak bu kadar katı olmak bana pek uymaz açıkçası. Pek takım ruhu göremedim ne yazık ki, lastik patlayınca bekleme vs. Yine de çok teşekkür ederim:srnsml: Ben sabah 6 tek başıma devam.

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@The UGUR

Yarışlarda kimse kimseyi beklemez,yarışta lastiğiniz patladığı an hiç kimse size yardım etmez ,yarışmak derdinde olanlar bana takılır ,takılmaz isede sorun değil çok ferdi çalıştım,teşekkürler,

@Gurkan S.

Terlemek isteyen bana takılır derdi yarışlarda kürsüye inançlı olanlar bana takılır bir birincilik bir ikincilik aldım,
benim derdim kürsüde 60 mastırda iddalı olmak ,iddalı gençler var ise gelsin,,,,

@The UGUR

Takım ruhu anca yarışlarda peloton içinde rüzgara karşı savunma teknikleri ile olur,peloton demek birlikte rüzgara karşı ikili savunma tekniklerini bilmek demek ayrıca eğimde yardımlaşma demek,kartepe bisiklet takımı böyle çalışmıştır,bir kişinin tekeri patladığı zaman grup asla durmaz,çünki durdugunuz an vücut sogur,ekibe aynen şunu söylerdim,beni asla beklemeyeceksiniz,lastigimi ben değiştireceğim,bekleme demek onların vücutlarının soğuması demek ,beni bekleyen olur ise 50 sinav cektiririm dedim,lafın gelişi şaka tabi,,,ama asla beni beklemediler ve finalde zati buluştuk

Bu konuya mesaj atacaklar şuna dikkat edecek burası lay lom lom yeri değil yarışlara hazırlanma yeri,burada takım ruhu denilen olay anca peloton içinde rüzgara karşı savunma tekniklerini bilmek demek ,peloton içinde bir kişinin tekeri patlar ise peloton durmaz ,kışı rotayı hem bilecek hemde lastiğini değiştirecek,peloton istanbul ile idman sırasında tekeri patlayan olur ise bütün pelotonun beklemesi aynen herkesin vücudunun soğuması demektir,
Yarışlara hazırlanacak olanların burada toplandıkları müddetçe anlaşırız,

Isim adı vermeden şunuda belirteyim,gran fondo yarışlarına eski millilerin katılmasını eleştirenler var ben aksini düşünüyorum,tabiki milliler gelecek biz amatörlere düşen görev onlar ile tanışmak soru sormak ve neyin ne olduğunu öğrenmektir keza eski milli olan ali rıza fırıncı ile tanıştım,ısmail iltir millidir,ve zafer yalın,ve mutlu erçevik hoca onlardan çok şeyler ögrenebiliriz ,keza eski 56 ayna kolun efsanesi müthiş eğimcı feridun tezbasaran ile tanıştım ,tiyolar verdi bilen ile pedallamak ayrıcalıktır

@The UGUR

Size önerim attila ataya katılın o hobi grubudur,kaynarcaya kadar gidersiniz performans yeter ise formula benzinci dönüş pendik kurtköy bağlantısı gidişte aynı,jale özen gruba yük olmak istemediği zaman kaynarcada bırakıyor kondüsyon iyi ise devam ediyor,kişi ne olduğunu bilecek,hobi grubunu yönetmekte zordur,iki elini bırakanlar oluyor bazen bu yalnış hareket,ayrıca eğimde teker mesafesi şart,tek takılır iseniz sorun yok ,rüzgara karşı yenik düşmeniz kesindir arkanızdan gelen büyük balık peloton sizi yutacaktir,bu hep böyle olmuştur sahil yolunda,nitekim hem attila bisiklet takımı ile hemde peloton istanbul ile idmanlarda bulundum,yalnız peloton istanbul pendik kurtköy bağlantısından oldukça hızlı döner,son 1 km kala 47 km hızdan 50 'ye çıkar 'bu nedenledirki volkan kurtoğlu iyi dereceler almıştır gran fondo yarışlarında,önü volkan kurtoğlu çeker,peloton istanbulun gidiş güzergahı bana uymaktadir dönüş uymamaktadir,peloton ıstanbul ile giderken lastigim patlar ise asla beni beklemeyeceklerdir

Yalnız attila atay saat 08.15 'de Bostancıdan çıkar,balıkçıların bir ilerisi
Tekrardan teşekkürler

Son olarak aradığım niteliğe uyan 3 adam istiyorum,

1 - bostancı çıkış aydınlı eğim sonu,ilk mola,
2- direk mudarlı ikinci mola kısa süreli,
3 - darlık ,orucoglu ,göçbeyli non stop ,
4 - kask ,iç lastik ,pompa gerekli
5 - dörtlü sürüş rüzgara karşı ,değişmeli, kaynarcadan aydınlı caddesine 30 ortalama,
6 -lastik patlamasında ekip durmayacaktir,
7 - her performanscı lastiğini değiştirip ekibe yetisecektir,
8 - kesin olarak rotayı herkes bilecektir,
9 - yaş katagorisi olacaktır ,
10 - eğimlerde serbest çıkış olacaktır ,performans 'a göre yada dörtlü ikili sistem uygulanacaktır

4 kişilik demirbaş bir ekibi var edebilir isek ne ala,aksi takdirde kafama uygun ekip bulmak kolay,nitekim farklı gruplar ile kaynarcaya ulaşmam mümkün,çoğunluk tuzla yapıp dönmekte,atilla bisiklet takımı formula yapmakta peloton istanbulda ama mudarlı yapan yok ne darlık orucoglu ne de göçbeyli burada her pazar demirbaş çalışan ekip hak getire ,bu nedenle havalar iyi olduğu müddetçe bütün yaz ve eylül dahil buralar benden sorulacak bol bol resimler atacağım saatleri yazacağım,farklı insanlar burda azda olsa var oldu ,antreman yapıyorlar ,onlara sadece şunu söyleyeceğim antreman demek kısa mola tempo demektir ,yoksa adım başı eğimde durmak değildir,hele hele köfte yemek değildir,84 'km' lik idmanda toplam iki mola ve süresi 6 dakika olacaktır,yarışlarda buda yoktur değil 6 dakika 6 saniye duramazsiniz sonra sizi ,5 saniye fark ile biri geçer ve kürsüden olursunuz,,,,,

Ek not mtb uygun değildir,ama yunus özdemir gibi bir adet ultra mtb 'ci iseniz o zaman iş değişir tabi

P_20180415_081945.jpg

Üç günde 1200 km dile kolay ,,,,:eek::eek::eek:

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.