Her bisikletçinin bilemeyeceği bir soru

Scudo

Kubilay Koparan

Forum Demirbaşı
Tepki
365
İsim
Kubilay Koparan
Bisiklet
Salcano
Bisiklette sele borusunun içine ufak bi metal parça koy sonra git götür nerden çıkıyor bu ses de arasın dursun :)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Abi benim ''Shadows Plus'' kilitlemiyor nedendir :D
Abi bendeki zincir 10'lu HG-X buna nasıl pim takmalıyım :D
Abi HG-X zincirlerdeki SIL-TECH nedir yaw :D

Tamirci :ssrtcbya::ssrtcbya::kötü::kötü:

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikletci derken satici mi? Tamirci mi? Kullanici mi? :p
Ben bisikletimi degistirirken 3 ayri bisiklet magazasina gittim

-Hayirli isler! Disk fren modeller daha cok ilgimi cekiyor, 18 inch kadro olan kaliteli neler var?
Butun hepsinde cevap:
-Valla bizde hepsi kaliteli yalniz bunlar 26 inch ve 29 ich olur hep. Bak surdakiler diskli. Ayrica hepsi kaliteli shimano'lu...
-Himmm anladim sagol ben kendim bir gezineyim sunlarin arasinda

Ve satin alma internet uzerinden yapilir :p

Birde Hollowtec II aynakol takacagim zaman oldu:
-Hocam sizde hollowtec II icin anahtar var mi? Gerci musaadeniz olursa kendim degistirmek isterim...
-Ne? Neyin anahtari? Sen getir neyse derdi bakariz...
-Sagol ugrarim ben...

Eksik olan hersey icin yurtdisindan tamir seti getirtilir :)

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Üç genç bir otele girer ve orada bir gece kalmak isterler. Otel sahibi toplamda 30 TL istemektedir. Gençlerin her biri eşit olacak şekilde 10 TL verir ve odalarına çıkarlar. Otel sahibi daha sonra o hafta için yaptığı özel indirimi unuttuğunu anlar ve gerçek fiyatın 30 TL değil 25 TL olduğunu hatırlar. Bunun üzerine gençlerin yanına giderek 5 TL geri vermek ister, ancak bu 5 TL'yi nasıl 3'e bölebileceğini bilmediğinden 2 TL'yi cebine atar ve kalan 3 TL ile her bir gence 1 TL verir.
Hesap edildiğinde gençlerin her biri 10 TL yerine bu sefer 9 TL vermiş oluyorlar, böylece 3 genç de toplamda 27 TL vermiştir ve otel sahibinin cebinde de 2 TL bulunmaktadır. Bu da toplamda 29 TL eder. Toplamda 30 TL olması gerekir iken, bu 1 TL nereye kaybolmuştur?

(alıntıdır)

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru
Kahkaha attım Ali abi :D :D :D

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
@Umut K.
Ne olacak bu soru ? merak ediyorum:kahve:

Tepki
17
Bisiklet
b'Twin
@Sadettin Z.

Soruda ufak bir hile var :) Otel sahibi parayi iade ettiginde 30TL den geriye saymak zorundayiz, aksi halde 25TL nin zaten iade edilmis oldugunu varsaymis oluruz. Yani soyle diyim, uc arkadasin toplam odedigi para 30TL'dir, bu paradan her birine geri odenen 1TL'yi cikarirsak otel sahibinin cebinde 27TL kalir. Geri vermedigi 2TL de zaten cebindedir, onu da cikarirsaniz 25TL sonucuna ulasiriz :D ama kafa karistirici gercekten hakkini verelim.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
Güneş milyonlarca yıldır hiç durmadan yanmakta ve bildiğiniz üzere uzayda oksijen yok peki güneş oksijen yoksa nasıl yanıyor.??

Bilimle ilgilenen için kolay sayılır ama aklıma ilk genel bu oldu? Googleciları gorur gibiyim :)

İkinci sorum daha kolay Windows Phone işletim sistemli telefonumdan web tarayıcısını kullanarak mesaj yazıyorum ama butun mesajlarda iphone gözüküyor. Neden? Ve adminlere buradan duyurulur.