Hem bisikletçi hem müzisyen kimler var?

Kron user

Aktif Üye
Tepki
130
Sütdyolarda arkadaşlarla eğlencesine kayıtlar yapıyoruz.Hobi gibi :)

Amatör bateristim.

Scudo

Veli Bahtiyar

Daimi Üye
Tepki
121
Asıl işim klasik müzik ama jazzcıda sayılırım herhalde.

Pianist/Composer

profesyonel

İşim gereği bisiklete uzun süre ara vermiştim. Malum piano çok emek gerektiriyor. Son 6 aydır tekrar başladım. Aslında bisiklet çok sakıncalı ama. Ne yardan , ne serden geçerim..

Allah sonumuzu hayır etsin.

paramedik34

Forum Bağımlısı
Tepki
819
Bu topiği okuyunca bir şey hatırladım..

Yağın var mı?.......var,var!:rolleyes:
Unun var mı?........var,var!:p
Şeker var mı?.......var, var!;)
E helva yapsanaaaaaa helva yapsanaaaa helva yapsanaaaaa!!!:eek:

Tepki
77
Bisiklet
Focus
Ben de 5-6 senedir kendi çapımda Türk Klasik Müziği ile uğraşıyorum ve ud çalıyorum.

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
arkadaşlar ben de klasik müzikle uğraşıyorum 11 senedir keman çalıyorum profesyonel olarak. aslında benim de bisiklete pek binmemem lazım ama işte bu aşk başka birşey.. ayrıca piyano, akordion, bağlama, gitar gibi enstrümanları da çalıyorum..yıllarca koroda söyledim ve orkstralarda çaldım...(tabi bunların pek çoğu zorunluluktan, amelelik... ilgilenen arkaşlar ne dediğimi çok iyi anlayacaklar :d )
Bu arada klasik müzik okuyorum ancak herçeşit müzik yaparım.. malum kriz var :d

• Beğen
Tepkiler: bullshark

Metin Güler

Daimi Üye
Tepki
320
Bisiklet
Scott
Ben de 5 yıldır amatör olarak bateri çalıyorum( imzamdan da farketmişsinzidir :) )Alaylıyım :D
Lise dönemlerinden itibaren çeşitli gruplarda çaldım , sahne deneyimlerim oldu, halen de devam etmekteyim..Bursa'da yaşayan stüdyoya girip eğlenelim diyen müzisyen arkadaşlar olursa bana ulaşabilirler..Selamlar

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
forumda daha önce birkaç kez daha aynı konnu açıldı ;
buraya da yazayım :) 4 yıldır amatör olarak gitaristlik (elektro,klasik,akustik) yapıyorum.

birkaç grupla birlikte sahne deneyimlerim oldu. yaptığımız birkaç amatör kaydı dinlemek isterseniz : (link)

ayrıca bu aralar yeni bir grup kurma düşüncem var ilgilenenlere duyrulur.

birde dikkatimi gitar çalanların söylediği bişey çekti; -benim ibanezim var benim yamaham var, benim washburnüm var :D arkadaşlar gitarınızın markası bişey ifade etmez, bir ölçüt değildir. gitarı çalan parmaklarınızdır.

• Beğen
Tepkiler: ateze
Tepki
55
Bir bisikletim yok ama bisikleti çok seviyorum.Müzisyenlik olarakta öylemiyorum ama yazıyorum.

Okullar açılıyor harçlıkları kısacağım ve inşallah bir bisiklete kavuşurum.

Enis Özer

Daimi Üye
Tepki
58
Bisiklet
Sedona
Ben 9 Yıldır Klasik Gitarla uğraşıyorum. Asıl uğraştığım tarz klasik yada flamenko ancak barlarda çalmak için piyasa tarzı müziklerlede uğraştım, hala uğraşıyorum. Şu ana kadar birçok barda çalıştım. Henüz tam profesyonel olamasamda amatörde değilim. Semi Profesyonel diyelim:)

Hakan Durmuş

Daimi Üye
Tepki
219
Yaklaşık 6 yıldır keyboard çalıyorum.Şu anda piyano kursuna devam ediyorum.Ayrıca bateriylede uğraşıyorum

bullshark

Daimi Üye
Tepki
111
@mahir aslan
Modeline göre değişir. Ben gibson, fender hastasıyım sesine tonuna bayılıyorum. 4yıldır elektro gitar çalıyorum şu an elimde ibanez rg370dxgp1 var fakat artık yeterli gelmiyor. 10dan fazla sahne deneyimim olmuştur bunun en büyükleri bostancı gösteri merkezinde grubumla verdiğimiz konserlerdir. Ayrıca kadıköyde biçok barda kafamıza estiğinde sahne alıp cep harçlığımızı çıkarabiliodk

• Beğen
Tepkiler: cruphasulie

evrimyigit

Daimi Üye
Tepki
1.565
benimde klasik gitar hobimdir. 16yil olmus baslayali. birakmadim hala devam en son tur oncesine kadar en iyi formumu yakalamistim.
bisiklet konusunda klasik muzik ile ilgilenen arkadaslar varsa dikkatli olsunlar.

3-4 gunluk yada daha uzun turlarda eldiven kullanmayin. cok ciddi zararini gordum. (eldivenler trek marka idi). dort aylık tur bitiminde isaret parmagimla orta parmagimi birbirine birlestiremiyordum. eldiven kulaminini birakmam durumu biraz duzeltti fakat 2 hafta gecmesine ragmen parmaklarimi hala istedigim gibi kullanamiyorum.

bir haftalik bisiklet turundan sonra bile birkacgun parmak alistirmalari yapmak ellerimizi korumak icin yeterli olacaktir. fakat uzun sureli bir tura cikacak arkadaslar kesinlikle dikkatli olsunlar. parmaklardaki degisikligi cok gec fark ediyorsunuz. cogu zaman bir bardak tutarken zorlandiginizi fark ediyorsunuz. is isten gecmis oluyor yani.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
5 Senelik bisikletçi.müzik aleti olarak darbuka hobimdir..aynı zamanda tiyatro grubum vardır.tiyatro ile çok ilgilenirim.

OzzYMKL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
bende varım sadist bağlamacı.bağlamalarımın hepsinin bir yerinde kırık vardır çünkü.

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
@bullshark

RG370 fiyatına göre iyi gitardır, sapın durumu iyiyse, iyi bir manyetik modifiyesi
yapmaya değecek bir gitar. İyi bir blues tonu ve yüksek sustain arıyorsan
yetersiz kalabilir kasa ve sap yapısı (+tremolo) itibariyle.

Gibson LP ve Fender strat olayına gelince, ikisi de ayrı zirveler gitar
dünyasında, ama o tonun hakkını verebilmesi için bir de lambalı amfi
farz, bayağı bayağı tuzlu ama o ses insana evi arabayı sattırır...

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Benimde Prince marka el yapımı bir klasik gitarım var. Bir Epiphone Special Edition 2 birde Washburn MG30 iki tane elektro gitarım var. 4.5 sene kadar oldu . Baya bi Stüdyo deneyimim var.

emre güven

Daimi Üye
Tepki
749
bende müzisyenim bizimki cogunlukla pcde oluyor.undergrand rap yapıyoruz....ve doguştan pedal severim uzun zamandırda kickbox'a gidiyorum

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
Şarkı Sözü ve Şiir Yazıyorum.Ama malesef enstrüman çalamıyorum Bunun ekskliğini çok hissettim. Çalmaktan maksatım gitarı eline alıp tıngırdatmak değil; nota bilmek, akorları doğru basmak. Yoksa herkes gitar veya her hangi bir enstürümanı kulak dolgunluğuyla çalabilir. ADANA DAN KIZ ERKEK KARIŞIK BİR MÜZİK GRUBU KURMAYI ÇOK İSTERDİM. SÖZLER BENDEN BESTELER SİZDEN