HD fren sesi

Batuhanzzz

Üye
Tepki
12
İsim
Batuhan
Bisiklet
Salcano
@Umut AKAN
Eğer ortada sizi rahatsız eden bir ses varsa bence sorun da vardır.Benim mekanik disk de ses yapıyodu sabit balataların diske sürtünmesindenmiş ses.Birazcık gevşetince düzeldi.Bence biraz kurcalamalısınız :)

Scudo

emrejon

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
emre özciftci
Bisiklet
Fuji
Arabalarin balatasi ile ayni yapiya ve mantiga sahip hd fren sistemleri bugune bugun arabanin balatasi ötüyosa bisikletin balatasi ötmüş cok mu ben 4 senedir hd flen kullaniyorum bende neden olmuyo anlayamadim

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
balataların ömrü tükendikce ses artar kuş cıvıltısı gibi aynı , yağmurlu havalarda ' da ötme yapar bunlar bunlar problem değil
hatta uzun soluklu bir inişteki çıkan sesler bunları duysan heralde bisikleti bırakırsın :D
bazen hava yapar fren kolundan anlarsınız zati direk bunun içinde 10 bisikletçi gezmeyin sakın

Umut AKAN

Aktif Üye
Tepki
115
İsim
Umut AKAN
Bisiklet
Merida
Hepinize teşekkürler zaten bakımına götürdüğümde sorun çözüldü fakat bir sorum olacak arka disk frenimde balatalara sürtmeyecek şekilde hafif bir sağa sola gitme durumu var frene bastığımda yada giderken herhangi bir ses gelmiyor bisikletçim ve forumdaki çoğu kişi bunun bir sorun olmadığını söyledi sizce ben mi pimpiriğim yoksa sorun mu :)

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
sorun olmaz @Umut AKAN düşük modeldeki disk frenlerde geneli öyle hafif bi gidip gelme var kafana çok takma

Umut AKAN

Aktif Üye
Tepki
115
İsim
Umut AKAN
Bisiklet
Merida
Peki benim sistemim avid db1 sizce nasıl bir sistem

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Aynı durum aynı fren sistemi bende de var. Hatta hafif de sürtüyor ama kesinlikle performası etkilemiyor yavaşlatmıyor. Bana göre V frenden sonra geçtiğim için iyi bir sistem ama diğer frenleri denediğimdem kötü değil ama idare eder bir sistem.

• Beğen
Tepkiler: Umut AKAN

Umut AKAN

Aktif Üye
Tepki
115
İsim
Umut AKAN
Bisiklet
Merida
Gültekin Bey yaşça benden büyükmüşsünüz Gültekin amca diyeyim. :) Kimle konuşsam gülü seven dikenine katlanır hesabı sürtmenin hafif şekilde olacağını söylüyor (bisikletçim dahil) hatta sıcaklık yüzünden genleşip yamulacağını söyleyenler var çoğu kişi de sorun olmadığını dile getiriyor, bence kafaya takmayı bırakmalıyım sürüşümü etkilemiyor çünkü.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Umut AKAN avid hiç kullanmadım bi fikrim yok. senin yaşındayken bende çelik kadrolu çift yaylı bisiklet vardı bisikletinin kıymetini bil ve pedal bas kafana takma bunlar sorun değil çünkü

Umut AKAN

Aktif Üye
Tepki
115
İsim
Umut AKAN
Bisiklet
Merida
Çok teşşekkür ederim en iyisi ben biraz pedallıyım :)

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
Tüm frenler için geçerli midir bilmiyorum ama benim kullandıklarımda, yaz aylarında iniş yaptıktan sonra az da olsa ses yapmaya başlıyor. Soğuduğu zaman ses de kesiliyor. Kışın en ufak bir ses çıkarmıyor.
Tahminim, ısıdan dolayı genleşme oluyor ve temas başlıyor bir noktadan sonra.