HAYES EL CAMINO hidrolik set

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
HAYES'in sitesinde adına ve tipine bakınca aşık olduğum modele sonunda sahip oldum. Hayes,fren olayında güçlü markalardan biri. Çok iyi karbon modelleri var, ben tüm modellerin içinden EL CAMINO'yu seçtim.

resimlerdeki detayı görmeniz için büyük formatta link halinde veriyorum..

(link)

(link)

(link)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hayırlı olsun Mehmet cemal ai güle güle kullan:) sana v fren gitmiyordu zaten disk e geçtiğin iyi olmuş:) iyi pedallar...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Hayalimdeki fren sistemi :) El Camino
Hayırlı olsun Mehmet, gerçi konuşmuştuk önceden de ama ;).
Şimdi asıl önemli olan senin görüşlerin nedir, +'ları -'leriyle minik bir test yazısı yazsan mesela? :) Bilirim kalemin kuvvetlidir :cool:

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
HAyırlı olsun Mehmetçiğim, Halil in dediği gibi izlenimlerini bekleriz ;)

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
sağolun arkadaşlar.
hani derler ya daha iyisi sizin olsun.bende diyorum ki EN YENİ ÇIKAN ÜRÜN SİZİN OLSUN :)
ilk izlenimim olarak şunu söyleyebilirim; harika bir duygu. ilk defa hidrolik frene sahip oluyorum. şu ana kadar hep v fren kullandım. farkını açıkça görünce daha bir heyecan hissediyorum. montajını yaparken ellerim titredi.
En önem verdiğim parça fren kolları. ergonomisi ve parmaklarıma uyumu kusursuz,elimi uzattığım anda tam yerinden kavrıyor. kolun içindeki vida çıkıntısı gibi şey kolu yakınlaştırıp uzaklaştırıyor,kolun üstünde öne doğru bakan ayarlama ise sertlik ve yumuşaklık düğmesi.
kurulu set olarak geldi ve arka kablo biraz uzun çıktı,herhalde dünya geneli için düşünmüşler bunu.
Birde arka fren diske daha yakın ve kavraması daha iyi,önde biraz daha bir boşluk var, şimdilik balata ve diskler uyum sürecinde ,1-2 güne kadar tekrar ayarlama yapıcam.

dümenci

Daimi Üye
Tepki
215
Hayırlı olsun iyi seçim,senin makinayada disk yakışır zaten...

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Hayırlı olsun kardeşim, senin adına sevindim.
Güle güle inişlerde kullanman dileğimle.

ysnsolmaz

Üye
Tepki
1
El Camino dehşet ötesi. Hastasıyım. Manyak frenler. Hayırlı olsun.

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
yeni frenlerin çok güzel inşallah problem çıkarmaz :p

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
Bu günlerde bende hidrolik diskler üzerinde karar vermeye çalışıyorum.Görüşlerin için teşekkürler.İyi sıkmalar yada her nasıl söyleniyorsa...

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Hidrolik frenler arasında karşılaştırma yapamam aa bir defa kullana şansım oldu tek kelimeyle süperler.Bu arada test ettigim bisikletin sahibi Mustafa abi bu el camino frenlerin balatalarını bulmakta zorlanıyor.Nerede kaça bulunur bi bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
evet balatasını bulmak zor..
ama ben yurt dışından yedek 2 çift getirttim.
ankarada şimdilik yok ama delta bisiklet yakında getirecekmiş. yeşil bisiklette olabileceğini duymuştum, bi sormakta yarar var.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
mrb mehmet ben tuncer sen bu fren setını nerden aldın bende almak istıyorumda bana yardımcı olurmusun

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Hayırlı olsun mehmet abi...

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
bana bu frenler Hong Kong'dan geldi.. Ebay'den Hong Kong Bike Shop diye aratın karşınınıza çıkar.. postalanırken hediye -gift- diye yazdırın,gümrükten kurtulun..

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
Ben de ordan sele almıştım sorunsuz çıkmıştı gümrükten ama daha sonra yurt dışından bi şeyler getirirken e bay de her şeye hediye yazdıkları için artık onu kabul etmiyolar ve çok sıkı denetliyorlar demişti satıcı.100 doların üstünde beyan ettikleri şeylerin takılma riski yüksek ama sen bilirsin yinede