hayata nasıl bakarsınız . nasıl yaşarsınız.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Hasan Hakan Koç tarafından paylaşıldı.

?

aşağıdakilerin hangisi TÜRK OLMANIN faydalarıdır?

 1. bütün dünyaya rağmen ayakta kalan yegane engüçlü millete ait olmanın tadını çıkartırsınız...

  oy sayısı 13
  32,5%
 2. Bütün dünyanın kaos olarak tanımladığı durumlarda huzur içinde yaşarsınız...

  oy sayısı 7
  17,5%
 3. En güzel plajlarında denize girer, kuyuda soğutulmuş karpuz yersiniz.

  oy sayısı 12
  30,0%
 4. duyduğunuz bir parçayla kaderinize küser,sonraki parçayı duyar kalkar fıkır fıkır oynarsınız...

  oy sayısı 8
  20,0%
 1. Hasan Hakan Koç

  Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

  Kayıt:
  1 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.304
  Beğeniler:
  1.217
  Seviye:
  :) Çocukken babam bana oğlum bak bu çok ciddi yapma demişti .. bende ona ama neden bana hiç öyle gelmiyor bak böyle böyle demiştim birlikte
  gülmüştük . .

  Ben hayatı çok ciddiye alıyorum ama bir o kadarda hiçç almıyorum.:D
  hayatımız herşeyi dert edinecek ve bunları çözecek kadar uzun değil malesef.

  Bunun için tek koşulum var ..bana saygısızlık yapılmadığı sürece kimseyi ve duygularını asla inciltmem . :)

  ya siz:rolleyes:.
  Sevgili dostlar bukonuda görüşünüzü bizimle paylaşmak istermisiniz
  nasıl yaşarsınız ?
  temel felsefeniz nedir varmıdır olmalımıdır
  hayattan ne beklersiniz, beklermisiniz
  nasıl dost edinirsiniz , edinirmisiniz
  .....
  .....
  ....
  .... bunun gibi
   
  gizer, kata, Fatih Buzgan ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 2. goxelkurt

  goxelkurt Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  4 Aralık 2006
  Mesajlar:
  423
  Beğeniler:
  121
  Şehir:
  istanbul/bakırköy
  Seviye:
  ben herşeyin hayata dair olduğunu düşünüyorum ve önyargının en büyük düşman olduğunu geçmişimizi değiştiremeyiz geleceğimiz ise zaten belirsiz önemli olan nefes aldığımız anı en güzel şekilde değerlendirebilmek para mal mülk bunlar tabiki önemli ama en önemlisi sağlık sevgi ve saygı bu üçü olduktan sonra neden insanın yüreğine keder düşsün ki hayatı ne kadar pozitif yaşamaya çalışırsak hatırlanacak o kadar çok güzel anımız olur ve dostluklar herşey dostlarımız ve sevdiklerimizle güzel değilmi zaten. herkese sevgiler
   
  Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
 3. nazz

  nazz Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  12 Mart 2007
  Mesajlar:
  496
  Beğeniler:
  294
  Şehir:
  Ant
  Seviye:
  ben hayatın yaşamaya değer oldugunu düşünüyorum...neler yaşarsam yaşayayım hep benden daha kötü durumda olanları düşünüyorum ve kendimi güçlü buluyorum..herkesde böyle düşünüyor zaten..yaşıtlarımdan çok büyükmüş gibi yaşamam benimde hoşuma gitmesede, hızlı ve erken yaşıyorum,ama herşeyi de erken görmüş,öğrenmiş oluyorum..
  Hayatımda tek önemli unsur, işimdir...çünkü ondan başka hiç birşey beni mutlu edemiyor..Başarılı olduğumda ,çok mutlu oluyorum..Başka herhangi birşey beni çok etkilemez..Başarı veya başarısızlıktır beni mutlu eden yada üzen..
  Hayat herşeye ragmen yaşamaya değer, sürekli başkaları neden böyle,ailem neden böyle diye düşünüp hayatı kendimize çekilmez kılmamalıyız..Biz bundan sonra nasıl bir birey olacagımızı ve nasıl bir aile olacagımızı düşünmeliyiz.Çünkü başkalarının yaptıkları,yaşam biçimleri için üzülmek yersiz...
  Dostluga çok önem veriyorum,fakat arkadaşım benden çok uzakta, arada görüşebiliyoruz.Bu da beni üzmüyor, daha çok değer veriyoruz ,birlikte oldugumuz her dakikaya...
  Hayat bana gerçekten çok büyük dersler verdi..Şimdi en küçük birşeyden mutlu olabiliyorum..
  Yolda bir kaplumbaga görmekten,bisiklet kullanmaktan,denizde yüzmekten.......
  böyle işte....benim kendimi avuttugum tek sözüm -Geçmiş 'miş' te kaldı-
  ;)
   
  gizer ve Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
 4. Fatih Buzgan

  Fatih Buzgan Onursal Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.579
  Beğeniler:
  3.242
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Nazz ne güzel söylemişsin, işte akıl yaşta değil baştadır sözünü doğrulayan bir yazı ve kişilik.
  Şahsına münhasır derler ya, o tarz biriyim.Böyle olmaktan da mutluyum.İkizler burcunun getirdiği çok yönlülük, hiçbir yerde ve ortamda sıkıcı olmamamı sağlıyor, renk renk bir kişilik ortaya çıkıyor.
  Ben de herşeyi erken ve hızlı yaşadım, halen de hızlı yaşamaya devam ediyorum.Bunun hem getirileri, hem de götürüleri var fakat beni ben yapan özelliklerden biri de bu, değişmek zor oluyor.
  Hayattan beklentim başta sevgidir.Çünkü içinde büyüdüğüm ailemde gördüğüm sevgi, kimsede göremediğim kadar büyük ve koşulsuzdu.Kendi hayatıma da bunu uyarlamaya çalıştım.Genelde karşıma çıkanlar bu kadar yüce sevgiyi haketmeyenler oldu ama olsun birgün o da çıkar.
  2.beklentim saygı.Bu olmadan sevginin bile anlamı yok, birini suçlarken, uyarırken, tartışırken, severken bile "tarz" ınız çok önemlidir.Seçtiğiniz kelimeler, 2 kişiyi düşman da edebilir, ebedi dost da.
  3. beklentim adalet, her ne kadar günümüzde bunu hakimler bile önlerindeki çok sayfalı suçlu koruma kitaplarına bakarak adaleti dağıtamasalar da.Hz. Ömer'in adaletini herkesten beklemek zor olur, yine de onun bu konudaki örnek kişiliğini inceleyip takip etmeliyiz.
  Çok kolay dost edinirim, kolay kolay birine kıl olmam.Benim sevmediğim insanı zaten kimse sevmiyor, bunu gördüm hep.Herkesin bende kredisi vardır, zamanla ilişkimiz boyunca yapılan güzellikler ve yanlışlar, o krediyi azaltabilir veya artırabilir.Aynı tanrının kullarına uyguladığı sınav yöntemi gibi.
  Hayvanları çok severim, insanlardan daha hisliler, vicdanları bize göre daha gelişmiş.Bu yüzden uzun süre hayvan psikolojisi ile de ilgilendim, zaten bütün çocukluğunuz onların içinde geçince, bir nebze bu konular hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.Kediler benim vazgeçilmezlerim.Kendimi onlardan biri gibi görüyorum.
  Mutlaka bir kedi veya köpek edinin, onu besleyin ve korumaya alın.Zarardan çok faydası olduğunu göreceksiniz, ama yine de faydasını düşünerek edinmeyin.İnsanlara küstüğünüzde yanıbaşınızda onları göreceksiniz.
   
  Hasan Hakan Koç ve nazz bunu beğendi.
 5. Ozge Deniz

  Ozge Deniz Bisikletkolik

  Kayıt:
  11 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.002
  Beğeniler:
  342
  Şehir:
  Izmir
  Seviye:
  benim için hepsi geçerli şıkların ama oyun oynamayı çok sevdigim için ve bi anım bi anıma uymadıgı için ve hayata küsemedigim için :D :D :D ;duyduğunuz bir parçayla kaderinize küser,sonraki parçayı duyar kalkar fıkır fıkır oynarsınız... şıkkını seçtim... teşekkürler Hakan Abi...
   
 6. cruiser76

  cruiser76 Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2006
  Mesajlar:
  124
  Beğeniler:
  103
  Şehir:
  İstanbul-Maltepe
  Seviye:
  Benim hayat felsefemse yalnızlık. Yaptığım bir işi sadece kendi başıma bitirmek, görevimi tek başıma gerçekleştirmek ve başkasının buna müdahele etmemesi ile, BUNU BEN YAPTIM. demek. Yanlış olduğundada doğrusunu kendim bulmak. Kendi düşen ağlamaz derler. Eğer başkalarının müdahelesi olduğundada bu sefer hata ile karşılaşınca bu sefer kimi suçlayacağınıza karar veremezsiniz. Eğer tek başına yapmış olursanız bu sefer, evet hatalı benim diyebilirsiniz ve hata siz olduğunuz içinde hatayı doğruya çevirme yönteminide bulmak daha kolay olur. Başkasına dert anlatmak zorunda kalmazsınız, laf tartışmasına girmezsiniz. Benim en nefret ettiğim şeyde tartışmadır. Basit bir şey için asla tartışmam. Görüş ayrılıklarında, görüşümü savunurum o kadar.

  Yanlış anlaşılmasın iyi bir takım oyuncusuyumdur (iş ortamında), ancak o takım içerisinde bana verilmiş olan sorumluluk ne ise, o sorumluluk sahama kimsenin karışmasından hoşlanmam ve kendim yaparım. Kimseden yardım talep etmem.

  Kendi başıma başardım demek benim için yaşamımın ana şartı. Bu bağlamda örneğin babadan gelecek miras olayına bile karşıyım ve hayır kurumlarına bağışlanması gerektiğini düşünüyorum, çünkü üzerimdeki gömleğin bir düğmesini bile ben alın terimle kazanmalıyım. Budur.

  Başkada bu hayattan bir isteğim yok. Tabiki birde sağlık ve özgürlük. Başkalarının ne yaptığıyla ilgilenmem, yasaların bana yüklediği vatandaşlık görevlerimi yerine getiririm, Türk olmakla gurur duyarım, vatansever eksende hayat görüşüm var, herkesinde olmalı zaten, ama bir dünya vatandaşı gibi davranırım. Tayvanlı ne ise, Aydınlıda aynı benim için.


  Aşk , meşk ve diğer konular bana şarkılarda olan basit şeyler olarak geliyor, evlenmeyide düşünmüyorum, çünkü evlilik bile insanın yapmak istediklerine engel teşkil eden bir kurum, kız arkadaşa sahip olmaktan öteye asla geçmem.

  saygılar
   
 7. Selim Çam

  Selim Çam Onursal Üye

  Kayıt:
  1 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.905
  Beğeniler:
  548
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Fazla detaycı biriyimdir. Bunun neticesinde mutlu olacak da çok şey bulurum mutsuz olacak da çok şey bulurum. Irktan gelen karakteristik özelliklerin hayatımızda çok etkili olduğunu düşünmüyorum. Toplumdan kopmamak adına bir şeylere bilir bilmez bağlı ya da karşı olmaksa hele ki bu özellikler ben 4 şıkkı da işaretlemiyim.
   
  Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
 8. bisikletci

  bisikletci Bisikletkolik

  Kayıt:
  19 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.253
  Beğeniler:
  366
  Şehir:
  Abu Sari
  Seviye:
  Hayattan zevk alıyorumm .. Bende senin gibiyim Hasan abi , kimseyi üzmemeye calısırım tabii bana karsı bi artniyet bi saygısızlık durumlarındaa cok sert tepki verdigim gercek .. Ama onun dısında herkes guler yüzlü ve sevecen olarak tanır beni .. O yüzümü kimseye göstermemeye calısıyorumm ..

  Herkess bazı seylerii hatta bircok seyleri dert ederek yasıyorr .. Aslındaa dediğin gibi hayat kısaa ele avuca sıgmayacak seyler icin ne tartısırım nede kimseyi üzerim .. Varsın karsıdaki haklı olssun bu bnm için bir sorun dogurmazz ..

  Cok zor arkadas secerimm ( yakın dost ) , o yüzden pek fazla arkadasım yoktur ama olanlarlada gayet mutluyum ..

  Kötü bir huy ama kin tutarımm .. Biri bana karsı önemli bi kötuluk yaparsa hic unutmam ..

  Halime şükrediorumm .. 1 evde 1 maaş var ama cok şükür herşeyim var .. Yani istedigim herseye sahipim ..

  Kendi dogrularımla yaşarım , sunu yaptım günahmıss bunu yapsak sevapmıs diye düşünmem .. Tanrı inancım vardır dogrularım daha on plandadır ..
   
  Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
 9. janus_sea

  janus_sea Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  266
  Beğeniler:
  107
  Şehir:
  idealtepe/ist
  Seviye:
  Hayat çok ince düşünülürse içinden çıkılmaz bir karmaşa ,yüzeysel bakarsak doğum la ölüm arasında kısa veya uzun süren ince bir çizgi..önemli olan bu çizgiyi doğru yaşayabilmek gerçi bazen elimizde olmadan adına kader denilen ve yaşanmazsa yaşanmazlar olsada hayatımızda (sevdiklerimizin ölümü gibi:( )herşeye rağmen hayata pozitif bakmak ve tutunabilmek hayattan zevk almak ve yaşadığımız her anın değerini bilip her olaydan ders çıkarabilmek kendimden önce sevdiklerimin ,arkadaşlarımın çevremdeki insanların,tanımasamda bir an için yardımım dokunabilen herkesin mutluluğunu görmek ve onların mutluluğuyla kendim mutlu olmak benim hayat felsefem.Hayattan beklentim çoğu insan gibi ne şan ne şöhre ne para nede pul:)insan elinde olanlarla mutlu olabilmeli hedefleri boyunu aşmamalı yaş olmuş 26 belli bir statüde var ne isteyebilirim hmm tabiki sevdiklerimin mutluluklarına şahit olmak sıram gelincede kendi mutluluğumu bana ait bir yuvaya sahip olmak:)..Dost edinmek buzamanda kolay değil malesef herşey gibi insanlarda sahte..ama bir insan canlısı olarak etrafıma devamlı gülen yüzle baktığım için kendim gibi pozitiflikte olan birileriyle illaki biyerlerde çakışıyoruz ama ben her bike turuna çıktığımda her bikeliye selam vermek akyaküstü sohpetle etmek isterim malesefki 100/90 eminim yalnış algılanır bu ,o yüzden belkide bir arkadaşın sahip olabileceği en ii dostlar gizli kalan keşfedilmemiş dostlardır:):)bu yazıyı okuyan sen evet sen..hayalini kurduğun ve keşke dediğin tüm güzellikler seninle olsun..
  Saygılar vede Sevgiler
   
  Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
 10. bora_jb

  bora_jb Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Ocak 2007
  Mesajlar:
  469
  Beğeniler:
  105
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  benım yasımdan mıdır yoksa yetıstıgım ortamdan mıdır bılmıyorum bazen hayatı cok cıddıye alıyorum derslere calıs dunyaya yararlı ol gerektıgı gıbı yasa
  bazense hıc takmıyorum orası senın burası benım aylak bırınden farksız oluyorum oraya gıdelım buraya gıdelım dunya da yasanılır mı amac ne ne bu falan
  ama su an bıraz bıraz ortasına dogru gıdıyorum ama hala hayatın amacını cozemedım aslında cozdum de onu beklıyor gıbı bırsey :)
   
  nazz bunu beğendi.
 11. cobike

  cobike Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  3 Şubat 2007
  Mesajlar:
  658
  Beğeniler:
  318
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Yaşam; hayatımı, evimi hep keyif aldığım unsurlarla bezedim. Yaşamı idame ettirmek için yerine gelen vazifeler dışında, hep keyif almak üzerine kurdum.bu unsurların devamı için ve başarma,bitirme hissi ile yenilenebilmek için çalışmak.ruhumun iş gıdasına da ihtiyacı var.
  Felsefem; DENGE Her ne düşünce, her ne olay olursa olsun bu faktörün önemli olduğu kanısındayım.
  Beklentim; yaşlandığımda, eğer yaşlanacak kadar yaşarsam, muhtaç olmadan yaşayabileyim.
  Dost; olup olmadığı konusunda kararsızım. Arkadaş edinmek için bir şey yaptığımı söylemiyeceğim. Bu soy ağacı gibi hayattaki her adımımla birlikte büyüyen bir kitle.. birlikte olmaktan keyif alıyorum.çünkü muhabbetçiyim. Onlar da keyif alıyordur çünkü komiğim:)
   
  Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
 12. #12
  Hasan Hakan Koç

  Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

  Kayıt:
  1 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.304
  Beğeniler:
  1.217
  Seviye:
  konuya yazan ve yazacak herkese çok teşekkürler:) :)

  yürü beee karpuzum kim tutar seni:p :p :p
   
 13. elsk

  elsk Üye

  Kayıt:
  28 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  75
  Beğeniler:
  79
  Şehir:
  bodrum/gümüşlük
  Seviye:
  " Gölge etme başka ihsan istemem "
  Diyojen
   
 14. deutz

  deutz Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  4 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  495
  Beğeniler:
  310
  Seviye:
  Kimi der ne kadar asik suratli ve dusuncelisin; kimi der ne saklaban adamsin...

  Bir arkadasim iki halimi de gormus olacak ki dengesiz lafini yapistirdi bana:DBunu soyleyen bir dostum oldugu icin bana yerine gore hareket ediyorsun demezdi zaten,cok laubalidir ama yeri ayridir tabi.

  Ancak tek seyi biliyorum,guleryuz ve esprili tutumu sadece insanlari tanidiktan sonra anlayana gostermek gerekiyor...Saygisizlik yada hafife alma gibi seyler olunca insan cok sinirleniyor.Hele birde kinci olununca....:D

  Yeter sanki ya:p
   
  Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
 15. Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  Hayat benim için özeldir,devamlı herkes gibi Aile hayatına ve yaşamına önem veririm dostluk ve arkadaşlık özelimdir.Sıra dışı dostluk ve arakadaşlık benim için boş vakitten başka bir şey değildir.Yaşamım sürecinde hiç zaman büyük isteklerim olmadı; sırası ile geliyor zaten..:)

  Yardımlaşma ve paylaşım ideallerim arasındadır,hal hatır sormayı severim yani görev bilirim.Açıksa hayatı yaşamak güzel bir duygudur,sevgidir benim için..

  Tek çabam hayata dair arkam'da güzel izler bırakabilmek,anılmak..
   
 16. #16
  Hasan Hakan Koç

  Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

  Kayıt:
  1 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.304
  Beğeniler:
  1.217
  Seviye:
  haydi isteyene güncel olsun:) dostları biraz daha tanıyalım:rolleyes:
   
 17. arabaci

  arabaci Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Mart 2007
  Mesajlar:
  42
  Beğeniler:
  28
  Şehir:
  Sakarya
  Seviye:
  Hayatın anlamını birkaç nedene ya da başarıya bağlayamam. Üzüntüsüyle, sevinciyle, rahatlığıyla, sıkıntısıyla, korkusuyla, güveniyle hepsi bir bütün. Önemli olan herşeye rağmen ayakta durabilmek ve bu gezegendeki kısıtlı süremizin geçici olduğunu unutmadan, hayatın tüm renkleriyle, her koşula rağmen tadını çıkarabilmek ve bu sınavda sınıfta kalmamak için birşeyler yapmak ;)
   
  Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
 18. Volkan Çağlar

  Volkan Çağlar Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  600
  Beğeniler:
  403
  Şehir:
  İstanbul-Eyüp
  Seviye:
  Hasan amca Türk olmanın faydaları çokta:D (mesela diğer devletler geçmişimizden korkuyor)

  Ama

  "Bir Türk dünyaya bedel; iki Türk birbirine girer." diye bir atasözü vardır.Biliyomusun:D
   
 19. böCek

  böCek Kıdemli Üye

  Kayıt:
  14 Nisan 2007
  Mesajlar:
  218
  Beğeniler:
  102
  Şehir:
  İstanbul - Başakşehir
  Seviye:
  ben hayatın içine girme zorluğunu yaşıyorum o safhadaki bu beni çok yoruyor olsada birgün kıyısından köşesinden giricem o suya eğlenmek istiyorum iyi arkdaşlıklar kutup iyi arkadaşlarımla güzel anılarım olsun istiyorum bu ülkenin en güzel yerinde yani istanbul dışı herhangi bir yerde hayatımı geçirmek istiyorum değer verdiğim insanlar ve değer verdiğim şeylerle
   
 20. abdullahabdullah

  abdullahabdullah Forum Bağımlısı

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  28 Mart 2007
  Mesajlar:
  645
  Beğeniler:
  699
  Şehir:
  GÖKÇEADA
  Adı:
  Abdullah YEŞİLTAŞ
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Denebilir ki, hiçbir şeye muhtaç değiliz, yalnız bir tek şeye ihtiyacımız var : Çalışkan olmak! Servet ve onun doğal sonucu olan rahat yaşamak ve mutluluk, yalnız ve ancak çalışanların hakkıdır. Yaşamak demek çalışmak demektir.

  Herhangi bir kişinin, yaşadıkça memnun ve mutlu olması için gereken şey, kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmaktır. Anlayışlı bir adam, ancak bu şekilde hareket edebilir. Hayatta tam zevk ve mutluluk, ancak gelecek nesillerin şerefi, varlığı, mutluluğu için çalışmakta bulunabilir. 17.03.1937


  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK.

  İşte bu sözlerki bize gayet güzel rehber olabilir. Deneyin göreceksiniz. Atatürk, bunu yaptı ve hala yaşıyor, eserleri halâ ebedî.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-26_10-22-10.png
Emre Üçüncüoğlu geçen yılın Aralık ayında 2016 hedefleri başlığıyla bir konu açmıştı. 2016 hedefleri Kışa doğru yaklaştığımız bu günlerde, 2017 hedeflerimizi şimdiden belirleyip, buna göre plan...
lance-armstrong-jan-ullrich.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...
3-1484682847509-16suife4qphq8-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...