Hayalimdeki tur

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Emre Yönlüer

Pazar Esnafıydım bende,
ilkokuldan bu yana hep çalıştım,
iyi bir çıraktım.
Üniversite yaz tatilleri dahil,
sarımsak, soğan, patates satardık,
şimdikinin 10 katı kazanıyordum,
neredeyse üniversiteye devam etmeyecektim,
Eşim İnci ile tanışmasaydım. :)
Şükürler olsun.

Eğer bir gün tatilim olsaydı, yine bisiklet sürecektim,
tercihlerim ve doğru kararlarım sayesinde 2 ay tatilim var,
bu sebeple 2 ay bisiklet turu yapıyorum.

Hizmet sürem bitince yaşı beklemeden çalışmayı da bırakacağım,
ömrü hayatımda sadece 2 adet kemerim oldu, birisi başkasının,
hiçbir lüksüm, harcamam yok, dolap 10 yıl öncekinin aynısı
teknik malzeme dışında.

Hizmet süresi bitince geri dönmemek üzere yolda olacağız inşallah.
Aşağıdaki cümleyi kendime de yazıyorum, yanlış anlamayın.
Yeterince isteyince oluyor, olmamışsa yeterince istememişiz demektir.

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Emre Yönlüer

Amin.
Allah gönlünüze göre ve hayırlısını versin inşallah.
Sağlık sıhhat oldukça ve hayaller devam ettiği sürece yaşamak güzel.

Hayal etmek ilk adım ve en zor adım.
Gerisi inşallah zaman meselesi.

Selamlar...

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
Rota şahane, kim düşünmüşse iyi düşünmüş. Bu rota iyi bir planlama ile 3 ayda alınır. Koskoca hayatınızdan 3 ayınızı bu işe ayırmak bence çok zor değil. Bende özel sektörde çalışanım, 2 çocuğum var, tahmini 2 sene içerisinde iş sezonunun zayıf olduğu zamanda şirketle anlaşarak 2 - 3 aylık izin isteyeceğim ve yurtdışı turunu yapacağım. Birazda kendimiz için yaşayalım.

ahmetyavuz

Günümüzde uygarlaşmanın ölçütü bisiklete binmektir
Tepki
352
İsim
ahmet karakaya
Bisiklet
Giant
@Soner Sarihan
@Soner Sarihan Son cümlen aklıma getirdi. Yazıdan bir bölüm;
"Sen hiç istemedin ki dostum! İstemek nedir bilmedin ki! Hiç tutulmadın sen! Tutkuların için ölmedin ki! İsteseydin ölürdün, ölseydin olurdun! Sen hiç olmadın ki! Evet, olmadın, çünkü sen hiç ölmedin! Ölecek kadar istemedin, ölümün pahasına istemedin, ölümüne istemedin! İsteseydin ölürdün. Ölseydin olurdun. Ne öldün ne oldun. Çünkü sen istemedin. İsteğini, istediğini aslında dile bile getirmedin. Öyle ya, bir kere dile getirseydin, olurdun. Bir kez adam gibi aklından geçirseydin hemen orada olmuş ve ölmüş idin.
Sen hiç istemedin ki dostum! İstemesini bilmedin. İstemek nedir bilmedin. Çünkü sen ol deyince olduranı hiç tanımadın." Dücane CÜNDİOĞLU

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Burak Tohatlı Yok öyle değilmiş zaten ben yanlış anlamışım :D Ankara yı aradım sordum "Türkiye de avrupa devleti "dedi adam bana,kızdı galiba biraz:hihi::hihi: Yani Türkiye de yaşayanlar da yararlanabiliyor hizmetten :harika::harika:

Hakkı Derik

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Hakkı DERİK
Bisiklet
Bianchi
Hocam esnaf için çok zor anlıyorum sizi. Babam esnaf. Senelerdir yanında çalışırım. Bir de yaptığınız iş ustalık gerektiriyorsa bazen haftasonu bile işe gitmek zorunda kalabiliyor insan. Bir de sıkı bir yabancı dil ile biraz para lazım gibi :)

İnş. hayalde kalmaz.

noexit

Daimi Üye
Tepki
180
İsim
Kadir
Bisiklet
Specialized

Hortlamışken konu ben de şöyle bir fotoğraf koyayım... Geçen sene Norveç'te yaptığım turdan.. Konfor alanını belirlemek size kalmış.. Önemli olan yola çıkmak..

Kısmetse seneye dünya turumun ilk aşaması için benzer bir rotadan (ben Dalmaçya kıyılarını gördüğüm için İtalya'yı tercih edeceğim. ) Portekiz'e geçecek, oradan da Sao Paulo'ya uçacağım.. Bazen bazı şeylerden fedakârlık etmek gerekiyor.. Dünyaya bir kere geliyoruz değil mi? :)

Dosyalar

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Beyler-Bayanlar şöyle güzel bir tren rotası gördüm avrupa gezisi yapmak isteyenler için:harika::harika:
Yeni konu açmak yerine burada paylaşayım dedim:):)
(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Masraflar ülkelerin maddi durumlarıyla paralel olarak değişiyor arkadaşlar. Avrupada 2 öğün yemek yiyip birşeyler içersin, akşamda otelde kalırsın nerden bakarsan 300-400 TL masrafın çıkar bir günlük. Birazda kişinin ne kadar harcadığına bağlı, eğer dışarıda yemeyip makarna yerim ve dağa taşa kamp atarım derseniz bu masraf çeyreğine bile düşebilir. Ortalama bir kamp alanında kalırsanız günlük 40-45 TL ve günlük 20-25 TL"de yemek masrafınız çıksa avrupada günlük 60-70 TL"ye gezilebilir.
Türkiyede paradızda gezilebilir :)

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Fotoğraflar çok güzel. Bisikletle gitmemek bisiklet için motive ediyor. Bir gün bisikletle de gidersiniz umarım :D

Şu fotoğrafı merak ettim, bilgi verebilir misiniz?
DSCN1659.JPG

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.136
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
Tek seferde bu kadar büyük bir rotadan önce kısa bir yurt içi turu tavsiye ederim. 4-5 günlük. Bu türü bitirince bisikletçi ozguveni kabariyor ve artık ben her yere giderime geliyor. Hem uzun yol hem de kamp tecrübesi de edinmiş oluyorsunuz.

İlk turumu yapıp eve döndükten 1 gün sonra daha uzun nereye gidebilirim diye araştırmalara başladım.

Şu an Avustralya dayım ve gelince Karadeniz sonrasında da Selanik - Gelibolu beni bekler :))

Benim düşüncem tür önce hayalde başlar. Heybemi doldurursun hayalinde, takarım bisiklete başardım pedala sonra çadırını kurarsin. Bedenin evdedir ama ruhun herhangi bir yerde bisikletinledir. Zehir bir kere girdi mi daha bağlasalar durmazsin.

İnşallah en kısa zamanda çıkarsın hocam yola ve fotoğraflarını takip ederiz

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@İbrahim A.Benim de daha once aklima gelmisti interrail plani yaparken arkadaslarla bikac sebepten dolayi gectigimiz yaz gidemedik , bisiklet konusunu arastirdigimda her trene binilmiyor gibi bisey gormustum ben bazi trenlere bisiklet yeri yapmislar o trenlere biniliyor gibi ,bilginiz var midir bu konuda?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu yaz yaptığım 600 Km lik turdan sonra böyle uzun soluklu turlar hiç mi hiç zor görünmüyor. TEk mesele var. ''ZAMAN''

@Soner Sarihan

Tibet ve eğitim durumu ne olacak abi ? :)

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@furkanbr
Ben de o trenleri görmediğim için bilmiyorum henüz..!!:kötü:
Belki o trenlerin biletlerinin satıldığı bir internet sitesi varsa orada ayrıntılı bilgi olabir:harika::harika:

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato