Hayaldi gerçek oluyor (Türkiye Sahil Turu)

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.564
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Gezginiks Hocam Samsunda yola çıkıp Batuma gidip tekrar geri geleceğim kısmet olursa. Ama tek başıma birazcık ürküyorum açıkcası çadır konusunda. Bir fikir veya görüş verebilirseniz memnun olurum. Teşekkürler .

Scudo

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
Misir cin amerika... Bütün turistlerin kactigi bir ortamda istanbul-trabzon ustelik cadir kurmayi bilmiyor... Bence biraz temkinli olmakta fayda var.

• Beğen
Tepkiler: iksis

Gezginiks

Üye
Tepki
250
İsim
Mustafa Doğan
Bisiklet
Scott
@nonsteril

Kıllanmadım değil ama,zararsız görünüyor :) Çadır kurmayı biliyor fakat beleşe kuracak yer bulma konusunda tecrübesiz Türkiye koşullarında.

Şile-Ağva yolu,ama köy yollarından.Kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir rota.Yeşile doymak isteyen çıksın yola :)

IMG_20160809_215432.jpg

Karadeniz'de olduğumuz doğrudur :) Uçsuz bucaksız tepeler fındık bahçeleriyle dolu.Mevsimlik işçiler heryerde.Sonunda biri gençler fındık yiyin dedi doldurdu avucumuzu :)

IMG_20160810_115045.jpg

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
@Gezginiks Merhaba , bende uzun yola çıkacağım muhtemelen sahil turu yapacağım. Merak ettiğim siz kaç kg yükle yola çıktınız ? Ve o yükle bisikleti kullanmak normal kullanıma göre ne kadar fark ediyor ? Çok zorluyor mu ?

Gezginiks

Üye
Tepki
250
İsim
Mustafa Doğan
Bisiklet
Scott
@Adem Gül

Hiç tartmadik ama 35-40 arası sanırım.Yüke zamanla alışıyorsun.İlk başlarda egimler sıkıntı olabiliyor,sanki arkadan biri çektiriyor gibi oluyor :) ama zamanla alışıyorsun.

Gezginiks

Üye
Tepki
250
İsim
Mustafa Doğan
Bisiklet
Scott
@Adem Gül

Çadır Husky Bizam hocam,ama quechua arpenaz 2 modeline benziyor.Ne demek hocam,fırsat buldukça yazmaya çalışıyorum

Bugünkü kamp yerimiz

Yer : Amasra
Kamp yeri : Kamyonet kasası

IMAG0788.jpg
IMAG0787.jpg
Hava gece fırtınalı ve yağmurlu gösterdiği için üstü kapalı yer baktık bulamadık.Amasrada çadır kurmak yasakmış,anında kaldırıyorlar.Belediyenin pazar yerine gittik,gece 1 e kadar buraya sığındık.O kadar caresizdikki çekirdek bile aldık sabaha kadar citleriz diye Burada heryer pansiyoncu.Birara sokaktaki yaşlı amcalara sordum bildiğiniz biryer varmı diye,onlarda pansiyoncu çıktı.
Demem oki Amasrada kamp atarız diye düşünmeyin,gün içinde uğrayıp rotayı göre ya Bartına yada kurucasileye gidin.

Hala Amasra'dayız.Büyük ihtimal yarında kamyonette konaklayacagiz Gideceğimiz yolda taşkınlar olmuş.Amasra tüneline harfiyat çökmüş,heyelandan yıkılan binalar varmış bakalım Allah sonumuzu hayretsin

P8136179.jpg

Karadeniz hep böyle,yeşil.Inişli çıkışlı,keyifli yolları,sıcak kanlı insanlarıyla...

P8126154-01.jpeg

Amasra'da ki yağmurdan sonra,çevre yerleşim yerlerinde sel olduğunu öğrendik.Yol üzerindeki koprulerden biri yıkılmış ve bir hafta boyunca kapalıymış.Bizde rotayı çevirip,iç kısımlara girdik.Safranbolu,Karabük,Kastamonu,Sinop yaptık.Bu sel olayı bize 2 gecite patladı.Biri Ahmet usta geçidi (1030) diğeri Diranaz geçidi ort.(1100)

P8166317-01.jpeg P8186456-01.jpeg P8196494-01.jpeg

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Rota süper, fotoğraflar harika... Daha ne olsun... Allah yolunuzu açık etsin... :harika:

alinahit

Aktif Üye
Tepki
251
İsim
A.Nahit Çağ
@samet akkaya

hiçbir çekinceniz olmasın. hiç bir yer bulamazsanız limanlarda dalgakıranlarda kurarsınız çadırı. benim ilk turum tam da o rotadaydı.

(link)

çok daha uzun ve ayrıntılı yazı için: (link)

mudo77

Aktif Üye
Tepki
434
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Gezginiks

Üye
Tepki
250
İsim
Mustafa Doğan
Bisiklet
Scott
@M.Ozkul

Teşekkür ederim hocam

@alinahit

Amasra dışında şimdiye kadar kamp atma konusunda bir sıkıntı yasamadik bakalım.

@mudo77

Teşekkür ederim

Sinoptan sonrası biraz hızlı geçti bizim için.Ortalama 120 km mesafeyle yol aldık.Yol arkadaşım Çağatay mülakat sebebiyle Trabzon da ayrıldı.Rotanın devamını tek başıma tamamlayacağım.
Ilk iş Çaykara ya geçtim,orada bir gece kalıp Uzungöle çıktım.Iyikide çıkmışım,insan kendini kartpostal ın içinde buluyor.

P8256683.JPG

Daha sonra Rize ye geçtim,internetten tanıştığımız Bilal Küçük kardeşim beni karşıladı ve akşamına,arabayla 2000 metredeki Handüzü denilen mevkiye çıktık.Burada kamp attıktan sonra,Rize çay festivali kapsamında ki dağ bisikleti yarışına katıldık.Daha doğrusu onlar katıldı ben fotoğraf çektim

P8276707.JPG
IMG_8380.JPG

Yağmur,sis ve ıslak zemin nedeniyle çok zorlu bir yarış oldu.
Yarın hava yağmurlu göstersede Hopa'ya doğru yol alıp ertesi gün Batum'u gezip turu noktalayacagim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
790
@Gezginiks Hakikaten tebrikler gerçekten, müthiş bir rota ve şahane performans. Günlerdir yollardasınız ve daha da önünüzde kilometreler var, ayaklarınıza sağlık, çok güzel bir deneyim sizler ve bizler için :harika:

Gezginiks

Üye
Tepki
250
İsim
Mustafa Doğan
Bisiklet
Scott
@BF Okuru

Çok teşekkür ederim hocam.

Turu sağsalim bitirdim.Bugün Batum'a geçtim,ilk yurtdışı tecrübemi de yoldaşım bisikletimle yaşadım.Türkiye'de görmediğim,gezmedigim yerleri bisikletimle gezdim.
Bu turda anladimki uzun tur tamamen psikolojik.Eğer kafada bitirdiysen,yoldaki hiçbir aksilik hiçbir zorluk sana koymuyor.Hedefe varana kadar pedalliyorsun.

Hopa'ya geri döndüğümde içimde eve dönmenin heyecanı vardı fakat garip bir şekilde bir boşluğa düştüm.Yarın bisiklet surmeyecektim.Sabah gözümü farklı biryerde acmayacaktim.Bu boşluk bana daha büyük hayaller peşinde koşmamı söylüyor.Kim bilir belki bir gün,dünya turu da nasip olur.

Hayal kurmadan olmuyor. :) Hayallerinizin peşinde koşmanız dileğiyle.

iksis

Aktif Üye
Tepki
155
İsim
ihsan
Bisiklet
Canyon
ve TurCu arkadaş şuan evden çıkamıyor o turun yorgunluğu ve açlığı ile devamlı yemiş ve yatmış sonuç 150 kg ve ayağa bile kalkacak dermanı kalmamış :D Ben eskiden mersin-batum yaptım diyor ve torunları tabi tabi diyor :D

Şaka tabiki de

ama bir solukta geçtim 8 sayfayı ama keşke çok foto olsa idi, cep telefonu ile çekilen fotolar bile işimizi görürdü, ben çok zevk aldım okumaktan umarım sizlerde tur dan çok zevk almışınızdır.

Pedalınıza, yüreğinize sağlık

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
790
@iksis Arkadaşların ilk mesajında yaptıkları turun facebook, instagram ve internet sayfası hakkında bilgi var, daha geniş ve detaylı bilgiye o adreslerden ulaşabilirsiniz.