Hasan Söylemez'in kabile tarafından alıkonması

Scudo
Tepki
83
İsim
İsmail Kaan Kural
Bisiklet
Salcano
Gerçekten Film gibi serisi , iyi olduğuna çok sevindim

dkelleci

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Doğan Kelleci
Bisiklet
Carraro
Sosyal medyadan takip ettiğim birisiydi, bu başlık sayesinde haberim oldu durumundan.
İyi haber gelmesine çok sevindim, geçmiş olsun.

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
Kendisi twitterde detaylı bir şekilde anlatmış başından geçenleri. Detayları merak edenler için link:

(link)

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.273
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mali ve Meksika asla bisikletle turlanacak yerler değil.
Hasan kardeşimize büyük geçmiş olsun...

sirrunu

Daimi Üye
Tepki
570
İsim
Runner
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Peugeot
hasan abi yürek yemiş valla. 32 kişinin keserek öldürüldüğü ortamda turiste hoşgörü olur mu hiç, hangi cesaretle bu işe kalkışmış valla helal olsun

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
Asli var mi bakalim, bana hikaye uyduruyor gibi geldi, kabile 32 kisi kesmis, ellerinden kurtulmus... deme gitsin.
Populerlik kasmaya calisiyor olabilir, meslegi de zaten gazetecilikmis, eli yatkin olur bu yöntemlere.

Yaniliyor olabilirim, ama daha önce youtube'de izledigim bir TV söylesisinde acayip samimiyetsiz buldum bu kisiyi.

Rip

Daimi Üye
Tepki
676
İsim
Rıza
Bisiklet
Corratec
@Aloha Arı Stüdyo'sunda değil mi halen adam. Bazen bana da öyle geliyor. Neyse, yolu açık olsun. Bu devirde insan kesilir mi ama, ayıp.

• Beğen
Tepkiler: Aloha

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Aloha
Hocam bu adamın gittiği yerlerde bu tür olaylar zaten oluyor. Tabi iletişimi çok kuvvetli bir insan bu yüzden insanlarla çok iyi anlaşıyor.

Ayrıca hindistan'da günümüzde bile birçok insan cadı sanılarak taşlanıp öldürülüyor. Birde oradaki insanların açlık yüzünden ölüm tehlikesi altındaki psikolojisini düşünün bence. Bu arada bölgenin sorunu zaten 'eğitimsizlik', sen bir insanı eğitmediğin zaman o insan 32 kişiyide keser 100 kişiyide.

Ayrıca afrika'nın ortasında kamerayla gezen bir tek Hasan abiyi bilirim ki bunu yine iletişim becerisinin benzersiz olmasına bağlıyorum. Mesela birçok turcumuz afrika bölgesinde ya da kıtasında elektronik eşyalarını çalınma ihtimaline karşı pek çıkarmaz.

Bu arada bence Hasan abi çok büyük bir iş yapıyor, afrika'daki yıllık cinayet oranlarınıda hesaplarsak ortalık karışır. Zaten 100.000 küsür takipçisi var bence böyle birşeyi yapacak son insanlardan birisi.

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
@Aloha Şahsen samimiyetsiz geldiği için ben de kendisini takip etmiyordum ama bu olayı forumda görmem üzerine meraktan Twitter hesabına bakmıştım. Anlattıkları doğru mudur değil midir bilmem ama aksini ispatlama ihtimalimiz pek olmadığı için söylediklerinin doğru olduğunu kabul ediyorum.

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
Hasan söylemez i ben de severek takip ediyorum. Ama olay kendi içinde mantık hatası barındırıyor. Rehber karşı kabileden olan biri? Ben bu olaya inanmadım açıkçası.

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
Yalan söylediğini ima edenler, kitap yazacak falan diyenlere, geçenlerde Muğla'da yaşanan olayı hatırlatmak isterim. O müzisyen için de reklam yapıyor diyenler vardı ve sonrasında müzisyen ölü bulunmuştu.
Her şeyin altında bir şey aramayı bırakın arkadaşlar.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@berberci bu konuya ilk kez yorum yazıyorum. gözle görünen fahiş hatalar olmadıkça kesin yorum yapmaktan kaçınmak gerekse de bu hikayede ciddi tutarsızlıklar var. bölgenin yerlisi olan rehberin göz göre göre düşman kabile tarafına gitmeyeceği, alıkonulan birisinin hala iletişim kurabiliyor olması gibi.
yine de yanılma payını saklı tutmak, olayın içinde olmadıkça kesin iddialarda bulunmamak lazım.

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
@Ahmet Ayaz
Haklısınız, söylemeye çalıştığım alaycı yorumlardan kaçınmamız gerektiği. Ne olduğunu tabii ki bilmiyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Sanıyorum iki ay önceki National Geographic dergisinde bu konu vardı. İki kabile geçmişte kavgalıydı ve cinayetler yaşanmıştı. Arabulucular devreye girerek barıştırmıştı iki tarafı. İçerik doğru ama zamanlar hatalı sanki azıcık.