hangisini almalı? (fener)

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
cree Q3, Q5, s-sun arasında kaldım.

Q3, Q5 'e göre daha küçük ama aynı performansı verirmi bilemiyorum :eek:

Scudo

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@özcan parlakoğlu

selamlar

Q3 110 lümen
Q5 230 lümendir..

s-sun zaten faklı bir segment fener diyebiliriz.

ama benim sana önerebileceğim

cree MCE serisi , SSC P7, SST-50 ler var...

kaç lümenlik bir fener arıyorsun?

şu modellerede bi göz at istersen..beklentin yüksek ise.. dahada yüksekse tavsiye edebileceğim başka modellerde var.

1-UltraFire C2 SST-50 3-Mode 800-Lumen Memory LED Flashlight with Strap (1*18650)
(link)

2-UltraFire WF-502B SSC-P7-CSXO 3-Mode 900-Lumen Memory LED Flashlight with Clip (1*18650/1*17670)
(link)

Tepki
24
Bisiklet
Dahon
@özcan parlakoğlu

Merhaba, benim size önerim fener alma işini biraz ertelemeniz olacak. Delta Bisiklet Kızıltoprak maşazasına bir ürün geliyor ki görmeden anlatmak olmuyor. Özelliklerini ithalatçı firmamız olan Turat Motor İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. nin (link) sitesinde Bisiklet Aksesuar / Işık sistemleri altında görebilirsiniz. Fener Cree 1 watt ile 100 Lux ışık üretiyor. Ayrıca 2 GB MP3 çalar. Ve Japon Foster speaker ile donatılmış. 1400 MAh Lion rechargeable pili kullanıyor.

Şiddetle tavsiye ederim.

Turgut Bozüyük

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@Turgut.Bozüyük

Turgut bey selamlar bahsetmiş olduğunuz feneri inceledim biraz..
fiyat 176tl gibi.. 1 watt 100 lumenlik bir fener biraz pahalımı gibime geldi?
1400mah pil ise baya düşük bir değer..
genelde power led fenerler 3,7-4.2 volt luk 2400mah piller kullanılır onlarda rechargeable dır.
Tabi şimdi kişinin fenerden beklentileri önemli, mp3 çalması ve speakerleri olmasını arzularsa seçim konusunda sizinkini değerlendirebilir..
sevgi ve saygılar..

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@Niyazi ALTUN

2. linktekinin test videosunu youtube dan baktım. fena değil. yalnız 1. ürün 800 lumen olmasına rağmen arasında neden bu kadar fark var onu çözemedim. Bir de bunlar el feneri değil öyle değilmi? bisiklet monte aparatıda varmı? ürün fotolarında görünmüyorda

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@özcan parlakoğlu

Özcan kardeşim tabiki bunların bisiklete mont etme aparatı var. profesyonel bir aparat 360 derece görüş açısı isterim yurt dışından beklemem burada alırım diyorsan linke göz at.

(link)

ben ucuz almak isterim dersen dealextreme.com dan şu linke göz at ama 15-20 gün bekleyeceksin..

(link)

(link)

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@Niyazi ALTUN

feneri aldığımda yanında göndereceklermi? onu sormuştum =) yoksa ayriyetten birde bu aparattanmı almak lazım

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@özcan parlakoğlu

o tip fenerleri alınca aparat gelmez ,aparatı ayrı alman lazım. zaten aldığın ürünlerde paket içeriğinde nelerin dahil oldğunu yazar ve rahatça alışveriş yapabilirsiniz..

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@özcan parlakoğlu

Bunlara kullanacağın pil aldığın fenerin hangi pille uyum sağladığı ve çalıştığına bağlı.

bunlarda kullanabileceğin 3 çeşit pil var..

1.Seçenek 3 AAA piller 500mah-1000mah civari

2.Seçenek 16850 pil .. kalem pilden daha kalın 4.2 volt 2,75 volt arası çalışır ortalama 3.7volt yazar 2000mah tan başlar 3000mah a kadar gider ama sen 2400mah -2500 mah olanlaruı tecih et

3.seçenek Cr123A piller 500mah tan başlar 2000mah a kadar yaklaşık gider.. 18650 pilin yarısına tekamül eder 2 adet Cr123A pil=18650 piller..

yazdığım pilleri ise google dan bakıp özelliklerini öğrenebilirsin fotolarınıda bakabilirsin..

Tabi bu dediğim piller şarj edilebilir olanlardan olursa daha iyi olur..

18650 pillerin şarj olmayan modeli yok zaten diğer ikisinin normal alkalin ve lityum şarjsız olanları var..

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Dealextreme'deki fenerler fiyatına göre fena değil ama 800-900 lümen oldukları söylenen hiç bir model gerçekte bu güçte ışık vermiyor. Hatta yarısını bile vermiyorlar. Adam tamam SSC P7 gibi güzel bir led yapmış max 900 lümen ışık verir demiş ama onu besleyecek kaliteli bir devre yada batarya kullanılmadığı müddetçe çok zor. Mercek tasarımıda çok önemli. Benim de elimde bir 800 lümenlik UltraFire var ama NiteRider'ın 250 Lümen lik modelini görünce hikayeden olduğunu anladım.

Dealextreme'de 900 lük MagicShine marka bisiklet için tasarlanmış bir ürün var.. Marka ürünlerle kıyaslandığında 400-500 lümen ayarında bir ışık veriyor fena değil ama biraz tuzlu.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
elimde fazlaca gp 2700mah AA pil var ona uyumlu birşey alayım birde pile para vermeyelim değilmi =)

Tepki
60
bu tip sürekli yüksek akım çeken uygulamalarda ni-cd veya ni-mh tavsiye edilmiyor. 18650 li-ion uyumlu bir fener kullanmanızı tavsiye ederim. tek bir batarya 3 tane gp pile eşdeğer enerji üretiyor. hafif olması ve uzun süre kullanılması avantajı var. hatta biraz el uğraşı ile dx den bir kaç tane batarya getirtip bir pil yatağı hazırlayıp bu bataryaları paralel bağlayarak 2li veya 4 lü grupla çok uzun süre sorunsuz ışık alabilirsiniz.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
bana çokta aşırı bir ışık lazım değil, sahilde kullanıyorum zaten dönüşte hava kararıyor, sahil hattının bazı yerlerinde sokak lambaları yanmıyor görmediğin yolda ilerlemek durumunda kalıyosun, birde araçlar dikizden bakınca beni farketmiyorlar, o yüzden gidonda bir ışık olsun yeter benim için