Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

hangisi? test eden, kullanan,veya bilgisi olan :) yardımlarınızı beklıyorum

Tepki
1
corretec x-vert expert
trek 4500
drag climber

bu modellerden de anlaşılacağı üzere 1000 ytl civarları bi bütçe hazırladım.
her türlü koşulda kullanmak istiyorum.
teknik bilgim yok denecek kadar az
disk frenler hakkında da bilgim olmadıgı için korkutuyor beni
175cm 65 kg
bana yardımcı olursanız cok sevinirim

ayrıca bi 30 kadar site dolaştıktan sonra buldum burayı
aydınlanmak ve paylaşmak için en ideal yer burası diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: tayfur
Scudo
Forumuza hoş geldiniz diyerek söze başlayalım :)
Forum içeriğinde gerek disk fren, gerek diğer merak ettiğiniz teknik konularla ilgili her seviyede kullanıcının faydalanabileceği dilde yazılmış bir çok mesaj/yazı bulabilirsiniz. Size tavsiyem öncelikle bu konularda daha detaylı bilgi edinmeniz. Böylelikle sadece tavsiye üzerine değil, aynı zamanda kendi içinize yatan bir bisiklet de almış olursunuz. Malum 1000 YTL az bir para değil. İnsan bu parayı neye yatırdığını bilmek ister ;)
Takıldığınız her konuda biz yine yardımcı olmak için buradayız :)

Corratec x-vert exper'e binmişliğim var çok az da olsa (1-2 km) test sürüşü yaptım gayet hoş bir alet. Bildiğim kadarı ile deore donanım var üzerinde. Trek'e göre donanımı daha iyi ama kadro yapısı değişik. Herkesin görsel ve bisiklet zevki farklı.

Kendim Trek 4300 disc kullanıyorum. Kendim topladım alivio donanım var bendekinde.. Ben fazlasıyla memnunum. Mekanik disc freni de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Drag'ı kullanmadım fazla da bilgim yok...

Bence alma işini biraz erteleyin, forum detaylı bir şekilde araştırın, inceleyin, belki daha başka modellere de kayabilirsiniz. Önemli olan sizin ne istediğiniz.

corretec x-vert expert
trek 4500
bu ikisinden biri olacak
corretec görüntüsü hoş
begendim
trekde marka olarak güven veriyor
ve ben sabırsız birisiyim
yani aklıma bişe girdiyse almak istiyorum en kısa zamanda.
2 hafta içinde bu işi sonlandırmam gerek
kirize girerim yoksa
aydınlatıcı bişeler söylerseniz çok sevinirim

Trek kadro olarak Corratec'ten üstün, çünkü daha hafif bir kadrosu var. Ancak Corratec'te donanım olarak ön planda. Sram X.9 komponentler, Shimano'nun XT sınıfına denk geliyor. Diğer tarafları ise birbirini denkleyen parçalar. Eğer üzerinde parça değişikliğine gitmeyecekseniz ben Corratec derim. Ancak ben bu bisikleti hafifletirim, masraf yaparım uç bir noktaya çekerim diyorsanız o zaman Trek. Nedeni ise daha hafif olan kadrosu.

nisanın ortalarına kadar paramı biriktirebilirsem trek 4900 DISC almayı düşünüyorum.tabi o zamana kadar başka bir model kanıma girmezse:)
bide bu fiyatlar her yerde aynımıdır?
uygun bulma imkanı yokmudur?
veya pazarlık payları?

Markaların tamamında liste fiyatları aynıdır, yer yer değişiklik göstermez. Pazarlıkla en fazla %10 oranında bir iskonto edinebilirsiniz. Bu çoğu zaman her mağazada aynı fiyata kadar inecekleri anlamına geliyor. O da inerlese ;)

ne zor şeymiş şu bisiklet seçmek yahu
yaşlandım:)
laptopumu alırkende böyle olmuştu.
artık bişealmıcam yoruyor beni bunlar:)
güzel bisikletleri görünce içim gidiyor sonra profesyonel olmayacagıma göre gerek yok diyorum

imdat diyorum başka bişe demiyorum
hepsinden birer tane almak vardı

Her bisikletten birer tane fikrine katılmıyorum ama ben şahsen bir "XC", bir "Trail", bir "BMX", bir "Downhill", bir "enduro"....... bisikletine sahip olmak isterdim :)

trek 4500
trek 4900 disk
trek 6500

bu 3 modelden birini bu cumartesi günü alıcam
galatadan trek magazasından
umarım dogru secimi yaparım.
katkılarınız için teşekkür ederim
söyliceginiz son bişe varsa lütfen yazın.
gerek alırken yapmam gereknler
gerkese seçim konusunda
tesekkürler
ayrıca aldıktan sonraki ilk izlenim ve fotograflarımı paylaşacagım yerde burası olacak tabıkıde :)

Soru sanırım biraz askıda kaldı. Çünkü bu bisikletler arasında en iyisi tabi ki daha üst model olan 6500. :)

Kadro yapısı aynı ,vites,amortisör ve frenleri farklıdır.Çünkü arasında bayağı fiyat farkı var.
Bende 6500 ü tavsiye ederim.Bende kullanıyorum çok memnunum.

peki siz fren sisteminden memnun musunuz?
disk fren olsa daha ii olmaz mı sizce?
gerçi o modelin disk frenliside 250 euro fazla:)
5 senedir bisiklete binmiyorum ve v frenler bende bende hep kötü izlenim bıraktı
gerci değişen teknelojiyide bilmiyorum,takip edemedim.

Eğer çamurda çok binmiyorsanız Disk frenin (bana göre) avantajı yok.
6500 lerde tekro V fren sistemi var gayet yeterli.

Back