Hangi otobüs firması bisiklet alır?

Scudo

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Alırlar belki istemeye istemeye fakat bisiklet yamulur gidene kadar :) Herşey muavinde biter.Bi uzun parliament işi çözer :)

• Beğen
Tepkiler: Emre Gözütok

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
@Ersin Erbeden

Sigarayı da kabul etmezlerse elimizde kalır hiç de içen yok para teklif ederim artık :)

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bugün Anadolu, Kamil Koç ve Ulusoy'u aradım içlerinde tek Kamil Koç alıyor fakat parçalanmış olarak buna da şükür diyip Kamil Koç'u seçeceğiz artık.

emin palaz

Daimi Üye
Tepki
97
sefer sırasına baktır travego ise otobüs sorunsuz alıyorlar tek travegoya sığıyor dik şekilde :D

• Beğen
Tepkiler: Emre Gözütok

mert deniz

Aktif Üye
Tepki
202
http://img233.imageshack.us/img233/7862/29951822455094759611618.jpg

Kamilkoç noktayı koymuş, herkese iyi yolculuklar ve bol pedallar.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Ankara'dan Akçay'a bisikletimini Anadolu Seyahat ile götürdüm. Hiç sorun çıkmadı gayette alakadar oldular. İzmir'den Ankara'ya bisikletimi getirirken hemen hemen tüm firmalar almak istemedi. Yine dönüştede biraz sıkıntılıda olsa Anadolu seyahatle getirdim. Neoplan otobüslere sanırım dik olarak sığmıyor. Ben tekerlerini sökmek zorunda kalmıştım.

Tepki
109
kamil koç bisiklet bagajım var alırım diyor ama 4-5 kişi olunca almıyorlar. 10 kasımda ankarada ki tur için eskişehirden ankaraya giderken 5 bisikleti alıp kalanını alamayız demişlerdi. kaç kişi gideceksiniz bilmiyorum ama firmalara alıyormusunuz diye sorarken bisiklet sayısınıda bildirmenizi öneririm.

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
292
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valizleri yerleştiren kişinin cebine 5 - 10 atmak işe yarıyor geçekten biz bir keresinde 2 kişi 3-4 büyük valiz ve 1 kaçta kutu sığdırmıştık tabi adama harçlık karşılığında :)

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Bileti aldıktan sonra Ulusoy'un internet sitesinde bisiklet taşımadıklarının yazdığını farkettim ama ben yine de şansımı denemek istiyorum. Bisikletin sadece ön tekerini sökerek Ulusoyla taşıyabilen var mı acaba? Gideceğim otobüs travegoymuş. Travego için bagajı büyük diyen olmuş forumda ama bakalım alacaklar mı...

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Travegolarda bisikleti sökmeden rahatça yerelştirebiliyorsun. Ulusoy'a bisikletle binen arkadaşlar biliyorum. Ancak gideceğiniz yere kamil Koç'un seferi varsa sıkıntı yaşamazsınız

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Erten

özgür çelikkaya

Aktif Üye
Tepki
162
genel intiba kamil koç ile sıkıntı yaşanmayacağı yönünde. 3 kez tecrübe etmiş birisi olarak bunun doğru olmadığını belirteyim. Metro ile birlikte en fazla sıkıntı yaşayacağınız firma, -her ne kadar zamanında (o meşhur ilan bilmem kaç yıl öncesine aittir.) bisiklet taşımış olsa da- kamil koç'tur. Bunu daha önce iki kez, hatta en son olarak da iki hafta önce, bodrum'dan istanbul'a gelirken sorun yaşamış, ve son anda başka bir otobüs bulmaya zorlanmış birisi olarak yazıyorum.

Önce "alırız" deyip, hareket saati gelince "diğer yolcuların bagajlarından yer kalırsa alırız." daha sonra da "yol üzerinden alınacak yolcuları bagajları da var, o yüzden alamayız."a kadar uzanan bir süreç vuku bulabiliyor.

Otobüs muavinine, "bilet alınırken şubeden bize böyle söylendi??" dediğinizde, "bu şahıs otobüsüdür arkadaşım, bizimle konuştun mu?" gibi bir cevap almanız da olası...

Sorunun cevabına gelince;

Bodrum'dan ulusoy ile sorunsuz geldim, iki arkadaşım da pamukkale ile geldi. Kaldı ki, pamukkale inanılmaz yardımcı oldu, bir çok firma "iki bisiklet olmaz" derken, pamukkale "sığdırılır merak etmeyin." dedi.

Şansınıza kalmış artık...

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Erten
Tepki
9
Merhabalar.Biz 5 arkadaş geçen yıl uzun bir tura cıktığımızda dönüşümüzü Lider otobüs firmasıyla yapmıştık ve itiraz bile etmeden 5 bisikletide aldılar.Birde Kamilkoç var ama eğer otobüs çok dolu olursa yer sıkıntısıyla biraz kıvırabiliyor. :)

Metin_S

Gezgin
Tepki
138
İsim
Metin S
Bisiklet
Diğer
Selamlar arkadaşlar.2 bisikletli,biri ilk defa uzun tura çıkacak.Otobusle Batuma gidip,bir gün kalıp sahil boyu sürerek gelmeye karar verdik.14-15 temmuzda yola çıkacağız.
Fakat bir türlü otobüs bulamıyoruz.Yolcu için yer var fakat bagajda yer olmadığı için,bisikletleri almıyorlar.
Hopa'ya gidip oradan Batum yapip dönelim diyoruz yine bisiklet ile sorun.Akdeniz Ege de böyle problem olmadı.
Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?
Firmalara bizzat gidip görüştüm.Otobus şoförlerine kadar aradık lakin nafile.

mknxx

Üye
Tepki
136
İsim
Ahmet S.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Metin_S
Geçen hafta cuma günü İstanbul'dan Hopa'ya sorunsuz bir şekilde seyahat ettik. Metro turizm ile tek sıkıntı muavinin bisiklet başı ekstra 40tl talep etmesiydi.

• Beğen
Tepkiler: mmakif

Demir Atlı Adam

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.215
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kamil alıyordu fakat geçen eskişehirden dönerken ağızlarını yüzlerini salladılar ve nalet gitsin deyip bisiklet başı 15er tl verdik.

• Beğen
Tepkiler: mmakif

Metin_S

Gezgin
Tepki
138
İsim
Metin S
Bisiklet
Diğer
@mknxx
Verdiniz mi 40 TL.Bisiklet başı çok istemis.

@Türko
Benimde kamil kocta öyle rezil bir anım oldu Antalya'da.Bagaj dolu diye bisikleti almadı yer bulamadım.Konyaya geçtim.Bisikleti arkadaşa bırakıp,memlekete döndüm.Okul acilma zamanı,kendime zor yer buldum.İnsan mecbur kalip veriyor parayı.
Bizde para versen bile yer yoktu.

B

BF Okuru

Misafir
203373
bağaj fazla dolu olmadığı için ücret alınmadı. Para almayacak muavin tanımıyorum. İyi firmaya 20 lira veririm. Ama böyle firmalara beleş bisiklet ile 3 saat fazla yolculuk bile koyuyor. O yüzden ismini vermiyorum

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@mknxx
O fiyattan bisikleti bagaja koyacağınıza yanınızdaki koltuğu bisikletinize alıp dikine koysaydınız; bisiklet yanıbaşınızda, içiniz rahat olurdu.

Son düzenleme:

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.618
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
arkadaşlar geçtiğimiz pazar günü istanbuldan boluya ben metro turizm ile 1 bisiklet getirdim. arkadaşlarım ise kamil koçla 2 bisiklet getirdiler. para falan istemediler tek şartları ön tekeri sökmek hatta ben kendi bisikletimi kendim yerleştirdim bagaja muavin arkadaş sağ olsun yardımcı oldu bu arada otobüs fulldü

• Beğen
Tepkiler: Metin_S