Hangi fren

Tepki
5
İsim
atilla koşan
Arkadaslar şu anda tektro fren bacakları kullanmaktayim, daha iyi frenleme için kaliteli bacak almak istiyorum. Biraz birkalayinca bu frenleri buldum, siz ne dersinizhttp://(link)

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: Hakan Boz
Scudo

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Konuyu değiştirmek gibi olmasın ama merak ettiğim bir konu var. Fren bacaklarının Tektro değilde XT olması ne kadarlık bi fark yaratır, değiştirmeye değer mi bu yaratacağı fark ?

Tepki
5
İsim
atilla koşan
Hakan bey, valla benimde çok bi bilgim yok bu konuda. Turkish kafa işte daha pahalı ürün daha iyi ürün düşünüyorum. Hep duymuşuzdur xt felan daa iyi diye, bende akıl fikir dasinayim dedim. Tecrübeli arkadaşlar daa iyi derse böle bişi almak istiyorum.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
FSA SL-K bacaklari unut onlar Cyclocross frenleri ve V-Fren kollari ile calismiyor. Diger ikisinden Avid kullanmadigim icin XT'leri tavsiye ederim. Bu tabiki benim tavsiyem, eger avidleri kullanan arkadaslar varsa tercübelerini yazarak yardimci olmalarini rica ediyorum.

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de çok merak ediyorum fren bacaklarının kalite farkını.. Sessizce takipteyim :)

Tepki
5
İsim
atilla koşan
Murat usta bu linkteki xt lerde paralel baskı varmı acaba

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
Ben de bir ara bisikletçinin gazına gelip frenleri değiştirecektim. Sonra bisikletçideki disk frenli, düz maşa yeni model Trek'i denemek için dükkan önünde bir tur attım. Hızlı giderken frenlere tam güç asıldım. Arka teker dönmeyi durdurdu ama 3-4 metre kaydı (sıfır lastikler). Yerdeki teker izlerini ve fren yaptım noktayı işaretledim. Sonra kendi bisikletim olan 2006 model Trek 7200FX ile (2006 yılından kalma, büyük ihtimale 2004 veya 2005 üretimi lastik pabuçlar) aynı yerde aynı hızda yaptığım denemede benimki daha çabuk durdu. Amortisörler daha çabuk durmamı sağladı. sonra şunu farkettim; benim kullanım tarzıma göre durmam için gerekli donanım 2006 yılında yapılmış zaten :)

Tepki
5
İsim
atilla koşan
Ben bunları buldum,işi bilmeyen biri olarak sizin tavsiyeleriniz varmı? Avid, xt felan neden tektro dan üstün bilgilendirme adına bişeler yazarmisiniz.

Fsa sl-k bacakları geçtim murat usta, yanlız bunlar v fren kolları ile çalışmıyor demişsin, bunlarda bir çeşit v fren bacakları degilmi?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@atilla koşan
Hayir yok, parallelogramm olan modeller üretilmiyor artik.

Ucuz ve pahali bacaklar arasindaki fark....

Bacak ne olursa olsun en önemlisi papuclarin iyi olmasi ama bacaklar arasindada fark var. Evet bacak bacaktir papucu sadece ileri geri itmesi icin var ama...

1. Ucuz no name bir bacak yuvasinda sert bir frenlemede esner ve frenleme gücünü azaltir
2. No name bir bacak bir XT gibi kolay ayarlanmaz.
3. XT bacaklar dogru ayarlanirsa o sekildede janta paralel yaklasir ve paralel jantdan ayrilir uzun sürede bu ayar kalir, bu no name bacaklarda olmaya bilir ve frenledikden sonra tek tarafi janta yakin kalir diger tarafi ise arayi cok acar, böylece devamli ayar ister. Bu demektirki pahalinin yaylanma ayar sitemi daha iyi.

Bu yazdiklarimdan haric görüntü, agirlik ve malzeme farki vardir.

Hepsi bu, baska fark yoktur.

@atilla koşan
Hayir bunlar cyclocross frenleri ve sadece ya STI yol bisikletinin kolari ile yada cantilever frenkollari ile calisir. V fren kollari ile Canti Kollari nekadar biri birine benzesede, frentelini cekme mesafesi ayni degil.

• Beğen
Tepkiler: Genç89
Tepki
5
İsim
atilla koşan
Çok açıklayıcı bir bilgi oldu Murat usta, sağol