Hangi ekipman ve donanımları yanımızda bulundurmalıyız

Tepki
5
Bisiklet
Sedona
Günübirlik 50-100 kmlik turlarda ne gibi ekipmanları yanımızda bulundurmalıyız? Önerileriniz nelerdir?

Scudo

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
Az önce pedala basmadım, kaval kemiğimin derisini sıyırdı , cok kötü hissediyorum şuan , evde baticon vb hiçbirşey yok , ben de içme suyu döktüm üstüne kuruyunca peçete sardım , sabah ilk iş eczaneye gidiyorum ,ne alacağımı bilmiyorum o ayrı :( bundan sonra futbol tekmeliği takacağım :aglyrmngaa:

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@KuleyleKavgalıPilot Sağolun, daha 1.5 ay önce az kalsın dizimi kırıyordum , 3 gün korkudan bisiklete binemiyorum , sonra yine başlasın şaklabanlıklar :aglyrmngaa: Hiç ders almıyorum:acpsnr:

Bir bilgisi olan yazabilirmi , sabah ilk iş eczaneye gidiyorum ,ne alayım ya da şimdi ne yapmalıyım ?

Barzef

Üye
Tepki
20
İsim
İbrahim barış çağlar
Bisiklet
b'Twin
Geçmiş olsun öncelikle
Eczaneden baticon solüsyon ve Bactroban Pomat alın yarayı kapatmak için de gazlı bez ve bant. Yarayı görmeden konuşuyorum bu sebeple en iyisi bir sağlık kuruluşunda pansuman yaptırmak ve onların reçete edeceği pomatlar ile devam etmektir
Su anda bol ılık suyla yıkayın üstüne sakın pamuk basmayın atlet vb gibi duz bir bez olabilir
Acil şifalar diliyorum

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@Barzef Teşekkürler , şuan yatıyorum ve peçete sarılı , önce içme suyuyla yıkadım ,sonra kurumasını bekleyip peçete sardım.Sağlıkçısınız galiba ,rahatsız olmayacaksanız özelden fotoğraf atabilirim, eczane 5 km , oraya da bisikletle gideceğim kalkar kalkmaz.

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
689
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yama seti, 2 adet yedek iç lastik, mini alyan seti, çantanız var ise mini ilk yardım seti, mini pompa. Enerji sağlaması açısından tercihe bağlı olarak karbonhidrat jel ve protein bar ya da muz,fındık,kuru incir vs.

Tepki
14
Bisiklet
Scott
(link) geçmiş olsun hocam dikkat edin.

(link) Sizin sorunuza gelirsek;
-Kask(olmazsa olmaz)
-Gözlük
-Eldiven
-Yama Seti
-Pompa
-Alyan
-Yedek Lastik
-İlk Yardım Kiti
-Güneş Kremi / Sinek Kovucu (rotanıza bağlı tabi)
-Yiyecek ve Atıştırmalık
-Su

Şuan aklıma gelenler bunlar,yeterli olacağını sanıyorum.

Barzef

Üye
Tepki
20
İsim
İbrahim barış çağlar
Bisiklet
b'Twin
@kaskreis tabi fotoğraf gönderebilirsiniz üstüne konuşuruz

Tepki
36
İsim
Sinan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel bir başlık olmuş benim gibi yeni başalayan arkadaşlara yardımcı olacaktır [emoji106]

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Öncelikle ve en önemlisi güzergah üstünde alabileceğiniz yerler yok ise yeterli miktarda su, alyen takımı, yedek iç lastik, plastik lastik levyesi, pompa, güneşli bir havada sürülecek ise güneş gözlüğü ve ten durumuna göre güneş yağı ( ben feci yanıyorum :) ) , gece dönülecek ise muhakkak aydınlatma ekipmanları ( güçlü çakarlı arka kırmızı ışık, ön beyaz güçlü aydınlatma bataryalılar tercih sebebi, sibop aydınlatması ( bence gece için çok önemli lastik tam olarak gözüküyor ışık sayesinde ) , dikkat çekici uyarıcı bir zil yada korna ( insanlara fazla rahatsızlık vermeyen tarzda havalı v.s. olmayan ), yine güzergah üstünde yok ise enerji verici protein bar, bisküvi, şeker v.s. enerji verici birkaç yiyecek, daha çok yazarımda 50-100 km için şu an yeterli sanırım :) kendi ihtiyaçlarını mesafeye göre yolda giderken belirleyip bir dahaki sürüşte yanında bulundurmak daha mantıklı bence. Çünkü herkezin ihtiyaçları bir olmayabilir. Ben bazen öyle bir dalıyorum ki sürmeye 40km de bakıyorum sadece suya ihtiyaç duymuşum. Yani bunu kendiniz belirleyiniz...

Tepki
5
Bisiklet
Sedona
@ÇaNakkaLeRuHu @Zafer Özgüngör @Melih Demir hepinize teşekkür ederim :) tabiki ihtiyaçlar değişebiliyor genel her bisikletçinin yanında olmazsa olmaz denenleri merak ediyorum yama setim,kask, gözlük, aydınlatmalarım mevcut. İç lastik ve pompayı alacam. Deneyimlisiniz buna istinaden soruyorum dış lastik gerekli olabilir mi?

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@KuleyleKavgalıPilot

2000 km oldu mtb de dış lastik ihtiyacım olmadı. Yanımada almadım hiç. Bence gerek yok. Hemde lastiğin yarılma olasılığı en yüksek yerlerde dolanıyorum. Orman içlerinde, sert sivri kayalık inişlerde v.s. Düz yolda dış lastiğin değişecek kadar yarılması zor olasılık.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben 130-14 km yapıyorum şunlarla; Bi 600 ml matara (yoldaki petrol ofislerinden ilave ediyorum), 3 topkek kakaolu fındıklı, pompa, yedek iç lastik, iki tane plastik levye, 5 lira bozuk para. Formanın arka cebine koyuyorum sonra bas git istediğin yere :D

Hocam yazanları okudum da altı üstü 100 km yol naptınız ya yüke ne gerek var maksimum 6 saat sürer, tempolu 5 saatte bitirirsiniz :koptum::koptum:

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Teknik ekipmanlar:
Yedek iç lastik
Yama takımı
Alyan takımı
Pense
Karga burnu
Çakı

Sağlık ekipmanları:
Yara bandı
Baticon
Sargı bezi
Gazlı bez
Oksijenli su
Güneş kremi
Sinek sokmasina karşı krem
Yanık kremı

Tabi bunların hepsini taşimak zahmetli ve gereksiz etaplara bağlı olarak eklenip çıkarmalar yapılabilir.
Ben Geziniyo Bisiklet Kanalının incelediği Xlc sele borusu bağlantılı bagaj kullanıyorum.
İçerisinde yarım litrelik matara yedek lastik yama takımı çakı mini tornavida alyan takımı u kilit yedek tişort sığdırıyorum daha boyutunu artırmadan.
Artırınca 1 litre süt sosis ve de tere yağ sığdı bunlara ek olarak :) (kahvaltı)