Hangi Cep Telefon Markalarını Kullanıyoruz?

Hangi Cep Telefonu Markasını Kullanıyoruz?

• Nokia

• Sony Ericsson & Ericsson

• Samsung

• LG

• Siemens & BENQ Siemens

• Phılıps

• Motorola

• Toshiba

• Diğer Markalar.Apple,Asus,Letus,Pantech,General Mobile vs.

• Kullanmıyorum:)

• Toplam katılım
    106

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
o dediğiniz çin malı telefonlardan 1 hafta kullandım kuzenim manisada satıyor beş para etmez bi telefon türkçesi türkçe değil garip bi dil:Dİyi yanları televizyon ve yüksek ses onun dışında çok iyi bir telefon değil.

Scudo

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Nokia'nın n95 ve n95 8gb hariç bütün modellerini en az 2 ay kullandım.(n95 ve n95 8 gb'ı da fazlasıyla inceledim.
wireless kullanırken yavaşlamayan (aynı anda müzik dinlerken kiltlenmeyen) tek model E65'tir.Bunun dışında hepsi [benim kullanımımda] FOSSS çıkmıştır.Çok çok üst model N82 bile....
N73 diyelim 10+ program yüklediniz ve müzik dinliyorsunuz kameranın kapağını açtığınız anda kilitlenir.
Kısacası kusursuz telefon yok.Sadece kullanacağımız özellikleri bulunduran telefonları sınıflandırıp tercih yapmak en iyisi olacaktır.
Çin işi taklitleri önermem çünkü hakkında bir çok bilinmeyen var ama en önemlisi radyasyon seviyesi.Belki de sınırın üzerinde bilen varmı; kusura bakmayın ama test bile edilmemiştir.yapıldığı malzemenin bile çok önemli olduğunu düşünüyorum.Çünkü elimizden düşürmediğimiz cihazın kalitesiz bir plastikten yapılıp ta kanser olmamıza sebep olmasınnı istemeyiz herhalde...

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Şimdi ben bir Nokia N73 kullanıcısı olarak şunları söylemek istiyorum. İllede Nokia deyip kestirip atmamak lazım. Diğer telefon modellerininde gayet iyi telefonları var ama symbian S60 ve S60 rd3 serisinde en çok telefonu üreten Nokia'dır. Bu sayede Nokia'nın tecrübesi ve Türkiye'deki pazarı daha fazla. bu yüzden türkiye'de en çok Nokia kullanıcısı var.

gunay.

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
@MTB-BiKE

Ben kullanıyorum şu an. Kamerası arkada 3.2 megapiksel yazmış ama VGA resim çekiyor ve inanılmaz kalitesiz. Konuşurken, çok eski telefonlarda konuşurken olan, kulağın ve baş bölgesinin ısınması sorunu var, SAR değerleri belli değil. Malzeme kalitesi bariz belli, kalite sıfır. Ayrıca hiç bir uygulama, oyun vs. yüklenmiyor. 3 inç kocaman ekranı var, oyun yüklenmedikten sonra napayım o ekranı. Ekranı dokunmatik ama pratikte hiç kullanmıyorum, kullanılmıyor. Titreşimi çok zayıf, cebinizde bile hissedilmiyor. Önde ikinci kamera demişler ama görüntülü görüşme desteği yok, sadece öne kamera görünsün diye konulmuş, ayna misali kendinizi izleyebilirsiniz. :D Video kaydı çok kötü, 5 frs ya da 10 frs diye tahmin ediyorum, atlaya atlaya kayıt var. AVI formatında video kaydediyor ama dışarıdan hafıza kartına aldığım avileri oynatmadı (hangi codec i destekliyorsa). 1 megapikselden büyük resimleri boyutu kaç kb olursa olsun açmıyor, vga resimleri de 200 kb dan büyük ise açmıyor.

Tek iyi bulduğum yanı çok yüksek ses, çift sim kart ve TV özelliği, TV özelliği de şehir merkezlerinde çok iyi.

gunay.

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
@M:T:B

Nokia nın Türkiye de çok satmasının sebebi, halkımızın bilinçsiz tüketimidir.
Bir kaç örnek:

-Hacı bu telefonun kamerası kaç megapiksel? 3.2 megapiksel olm. Oooo süper telefon. (panorama modu, makro modu, gece fotograf çekme başarısı önemli değil, 3.2 ya süper!)

-Olm telefonun ne kadar hafızası var? 2 gb dahili. Güzel güzel. (Artırılabilir hafızadan naber??)

-Dostum, telefonda hangi oyunlar var? Bla bla bla. Tamam bu süper telefonmuş! (Oyun için telefon???? bkz: psp portable...)

Milletçe cep telefonu alırken ilk sorduklarımız, kamerası var mı, video oynatıyor mu, renkli ekran mı, mp3 çalıyor mu vs. Ya anlamıyorum, multimedya cihazı mı alıyoruz, iletişim aracı mı? Kimse telefon alırken, abi bunun sar değeri 0.40 ın altında mı (türklere bişiycik olmaz, kanser olmaz!!!), görüşmede ses kalitesi ne, dağ başında kaldım mı bana yol gösterir mi vs. sormaz!

Telefonda multimedyaya karşı değilim ama firmalar b*kunu çıkarttılar affedersiniz. Ya bir cep telefonu cep telefonudur, napcan 8 megapiksel kamerayı, napcan bilmem kaç gb hafızayı, mp3 ü bilmemneyi... Kimileri hepsi bir arada olunca mp3 çalar, fotograf makinesi gibi cihazları ayrı ayrı taşımaktan kurtulurum diyor ama kaç tane cep telefonu bir cowon, bir ipod kalitesinde mp3 çalıyor, hangisi uyduruk bir samsung fotograf makinesi kadar kaliteli resim çekiyor? Bir kaç tane cihaz var ama onlar da 1500 YTL civarı geziniyorlar ve ben bu kadar parayı telefona verenlere acırım. O paraya yarı profesyonel SLR makine alırsınız, güzel bir mp3 çalar alırsınız, orta seviye güzel bir cep telefonu alırsınız ve hala cebinizde 100 YTL kalır.

Bir de çıktığının günü 1500 liraya bir model alıp, altı ay sonunda özellikleri azalınca neredeyse yarı fiyatına elden çıkarıp o zamanın en iyi telefonuna gene 1500 lira veren vatandaşlar var ki, işte ülkemizde nokia nın deli gibi satmasının sırrı...

Bana nokia sağlamdır demeyin, bakırköy KVK ya gidin bir, nokia mağdurlarını izleyin.

Çok uzattım, hakkınızı helal edin..;)

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Merhabalar,
Nokia'nın kullanmadığım modeli yoktur diyebilirim. Çünkü Nokia Teknisyeniyim. :D
Sağlamlık yönünden en sağlam telefon Samsung diyebiliriz.
Kulladığım telefonlar ise; NOKIA E60 (Pek yaygın değildir, çünkü Symbian olmasına karşın kamerası yoktur.) Benim için en önemli özelliği Wi-Fi, sağlamlığıda cabası.
Samsung İ550; bu telefonun en güzel özellikleri ise Navigasyon ve Wi-Fi, 3mp kamerası beni ilgilendirmiyor.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: matrixod

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
ben bir hafta öncesine kadar k750 i kullanıyordum cok memnunum k750den.teyzem dışardan n70 getirmişti benim için hediye ve smbiyan olmasını vesilesi bir süredir kullanıyorum ama pek hoşlanmadım tekrar eski telefonuma geri dönücem gibi ama bir süre daha kullnıp ondan sonra karar verecem.

toprakec

Daimi Üye
Tepki
69
nokia e65im var wireless özelliğide en sevdiğim özelliği kamerayı kullanmıyorum zaten kalitesiz. Ama kullanmak nasip olmadı 2. kez tuşları bozuldu tamir etmeden 1 ay sonra yenisini yollayacaklaRmış verdiğimiz garanti parasına deydi:D.Serkan abi ayarlasana şu işi Eskişehir eldemler nokia cluba gelsin benim telefon:D :D

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@toprakec
Arkadaşım senin e65 te wireless var da, o insan sağlığına acayip zararlı. Bir cep telefonu telefon şebekesine balanmak için 1-1,9 ghz frekansla çalışıyor. Ama wireless teki dalga hızına baktığımızda 2,4 ghz dolaylarında gözüküyor. Yani 500m daha zararlı. Uzmanlar bu yüzden wireless yayın yaparken kalp v.b önemli yerlerimize yakın tutmamamızı söylüyor. ama cep telefonu elde tutulduğu için en büyük zararı elllere oluyor. Normalde telefonlarda sars denilen güvenlik vardır ama çoğu üretici daha iyi verim alınması için biraz üstüne çıkıyor. Sars değerlerine göre 2 den yüksek olmaması gerekir. Hatta evde kullandığımız kablosuz telefonlar bile bunun üstünde çalışıyor.(bunu bir uyarı olarak değil bilgilendirme olarak anla:))

kurmedia

Aktif Üye
Tepki
128
@MTB-BiKE

çin malı yapılmış bir alet ne kadar iyi olabilirki,adamlar malzemede piyasanın en ucuz mallarını kullanıyorlar ve bu mallarda kansorejen etki yapıyor,yaptıkları bu tele gelince,tel.cok satılsın die kamerasını 5mp'e cıkarmıslar ve birkaç dikkat çekici şey daha,millet de sazan gibi hmn alıyor.Ama kahretsin ki adamlar günümüzün vazgeçilmez bir parçası olan pc de bile işlemcisini çin malı takıyorlar, ama yinede sevgili M:T:B arkadaşım ve diğer dostlar herkesin zevki başkadır...;)

omurkadir

Daimi Üye
Tepki
143
Motorola Rokr E2,linux tabanlı işletim sistemiyle müthiştir.Tavsiye olunur.

• Beğen
Tepkiler: gunay.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Apple iphone 16gb telefon ötesi.
Sanki dünyayı siz yönetiyormuş gibi bi his veriyor insana.

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
samsung u 700 kesinlikle seviyeli ve klas bi telefon onceden hep nokia kullanmıstım sıkılmıstıum ve samsung bırebir bana uyan bi tel oldu

lepidoptera

Forum Demirbaşı
Tepki
419
10 yıl kadar Nokia kullandıktan sonra şekline vurulduğum eski modelde olsa erinmeyip aldığım Motolora V3i kullanıyorum...

gunay.

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
@omurkadir

Linux mu? İşte telefondan anlayan biri, tebrikler. ;)

• Beğen
Tepkiler: omurkadir

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
şimdilik siemens s65 kullanıyorum ancak yakın bir zamanda sony ericsson k850i kullanıcısı olacağım umarım..