GYES kösele seleler hakkında bilgi sahibi olanlar

Can Çetin

Üye
Tepki
24
İsim
Can Çetin
Bisiklet
Salcano
Merhaba,

Şehir içi kısa ve orta uzunluktaki (max 100km gibi) turlar için bir sele arayışındayım ve araştırırken Taiwan üretimi GYES marka kösele seleler ile karşılaştım. Brooks selelerin neredeyse birebir kopyaları gibi duruyor ama dandik bir şeye de benzemiyor. Ülkemizde bir kaç yerde, bir kaç modeli satışta.

Acaba kullanan ya da bilgisi olan var mı bu seleler hakkında?

Giittigidiyor satış linki :(link)

Yurtdışından bir Unboxing videosu

Scudo

kafnun

Üye
Tepki
76
İsim
Sefa Bulut
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kullanan yok mu aceba bu seleden?

ozanselte

Üye
Tepki
1
İsim
Ozan Şelte
Bisiklet
Salcano
Seleyi kullanan deneyen var mı?

Redmi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Ben de merak ettim hocam
Brooks bence fazla pahalı

ali s

Üye
Tepki
1
İsim
ali
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
brooks alternatifi gyes gs-15 sele
alalım aldıralım
boşuna 2 katı para vermeyelim.

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay
Tepki
98
İsim
YUNUS EMRE ÖLMEZ
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
20190729_172259.jpg20190729_172230.jpg
Bugün Gyes Gs-08 selem elime ulaştı. N11 de bir bisiklet mağazasından 250 TL ye aldım. Bu fiyat muadili olduğu Brooks B67 nin yarı fiyatı civarı. İlk izlenimi süper. Bildiğiniz deri sele. Beklentimi fazlasıyla karşıladı. Akşam üzeri vazelinle güzelce ovaladım, 15 dk bekledikten sonra silerek yağın fazlasını alarak seleyi bir geceliğine demlenmeye bıraktım ? Forumda Gyes marka seleyi çok alan var da, 1000-2000 km kullanıp da formunun nasıl bir hal aldığını anlatan, fotosunu falan çekip paylaşan göremedim. Bir aksilik olmazsa seleyi yarın takacağım. Eylül başında 1000 km yi tamamlarım diye düşünüyorum. Bakalım şekil alması süreci nasıl gelişecek. Bu başlık altında değişimleri fotoğrafları atmayı planlıyorum. Aldık seleyi birilerine faydamız olsun ?

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
@ali s

Hocam selamlar. Birkaç aydır bu seleyi takip ediyorum ve maalesef sele ile ilgili doğru dürüst bir kullanıcı yorumu bulamadım. Siz kullanıyor musunuz?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
98
İsim
YUNUS EMRE ÖLMEZ
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
20190730_104046_HDR.jpg20190730_104054_HDR.jpg20190730_104107.jpg
Selenin montajını biraz önce yaptım. Telefona su terazisi uygulaması indirip selenin burnunu 2.4 derece havaya kalkık şekilde ayarladım.
Screenshot_2019-07-30-10-39-48.png
Gs-08 olan bu modelin genişliği 210 mm. Benim önceki jel selenin genişliği 140 mm idi. Haliyle genişliği biraz fazla geldi, fakat sürüşü me engel olacak gibi değil. Sele beni biraz öne atıyor gibi hissettim. Belki burnu biraz daha kaldırılabilir. Sele beklediğim üzere taş gibi ? fakat yaylı ve geniş oluşu ölümcül bir acıya sebep olmasını engelliyor. İlk izlenimlerim sele fena değil. İlerleyen zamanlarda selenin formunun değişimine göre tekrar değerlendirmek lazım

konkiler

Üye
Tepki
1
İsim
Kivi Baba
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mavi_bisiklet hocam memnun musunuz aynısından almayı düşünüyorum yayı gıcırdıyor mu ya da aşırı zıplatıyor mu deri nasıl kaliteli mi

Tepki
98
İsim
YUNUS EMRE ÖLMEZ
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Deri bildiğin deri hocam. Brooks kullanmadığım için kıyaslayamayacağım, fakat ikisini de deneyimleten biri aynı Brooks olduğunu söyledi. Zıplatma gibi bir soru yok. Yay çok sert. Çoğu zaman yaylandığını bile hissetmiyorsun, fakat sele gıcırdıyor. 200 km den sonra gıcırtı başladı. Şu anda selenin üzerine iyice yayılıp özellikle rampa çıkarken bariz gıcırdıyor. Şöyle söyleyeyim gıcırtı yanda ilerleyen bir bisikletli tarafından duyulabilir derecede.

Sele hakkında genel bir değerlendirme de yapayım. Seleyi kullanmaya başlayalı 350 km civarı oldu. Sele ilk sürüşten sonra tam bir eziyete dönüştü. İlk 100 km de neredeyse bisikletten soğuttu. Fakat bir süre sonra bu eziyet bitiyor. Hem de kısa bir süre sonra. Ben 300 km den sonra sele üzerinde çok rahat ettim. Şu anda benim 7000 küsür km kullandığım eski sentetik selemden daha rahat olduğunu söyleyebilirim. Tabiki bu yaylı sele. Yaysız olanlarda süreç bence daha uzun olacaktır. Selenin formunda bariz değişiklik yok. Ben ilk günden sonra tekrar yağlamadım. Oturduğum yerde eli sürünce ancak fark edilen çok küçük bir göçme var. Rahatlığın kaynağı bu mu bilmiyorum, ama şimdilik selemden memnunum. 15 dkyı aşan tırmanmalarda kasıklarımda oluşan uyuşma da bitti bu arada. Bu seleyle öyle bir şey yaşamadım. 1000 km den sonra çok rahat olacağı kanısındayım. Tek sorunu gıcırdıyor. İlerleyen zamanlarda tekrar değerlendirme yapar, hatta bir foto atarım ?

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
Endurance kadro yol bisikletim için bu seleden aldım.Brooks B17 narrow veya imperiallerin yol bisikletine uygun olup olmadığı hakkındaki şüphelerimden dolayı bu seleyi ucuz olmasının da etkisiyle denemek için aldım.İş görürse görür ve müthiş olur ,görmezse Selle SMP alacağım.

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.250
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kullan yorumlarını görelim. Herkesin totosu farklı ama olsun. benim aklımdan da smp geçiyor. Vedat_Çakar arkadaşımız kullaniyor

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ali önder
Bisikleti kullanım sıklığınız ve günlük sürüşünüz max kaç km kadar?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Vidali kisimlardan yaglayacaksin dostum
@ali önder

Tepki
98
İsim
YUNUS EMRE ÖLMEZ
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Forumda gıcırtıyla ilgili birkaç şey var. İşte sıkmak, söküp takmak, bağlantı yerlerinden greslemek falan gibi şeyler. Şimdilik alışma sürecindeyim. Sesin iyice tadı tuzu kaçınca, ben de seleye iyice alışınca bu sesle ilgili çözüm önerilerini sırayla denemeye başlarım

@mariokaldato
Bunu bir yerde daha okudum. Bu önlerini kesinlikle dikkate alacağım. Gıcırdama sorunu giderse benim gibi performans değil de konfor arayan tur-şehir bisikletçisi için mükemmel bir tercih olacağını düşünüyorum ?

• Beğen

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mavi_bisiklet
Hocam o vida kisimlarina damlatirsaniz ince makina yağı keser sesi ama daha garanti ve uzun sureli etki icin gres daha iyidir

• Beğen
Tepkiler: mavi_bisiklet
Tepki
98
İsim
YUNUS EMRE ÖLMEZ
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato
Fakat gres için söküp ya da en azından gevşetip uygulamak gerekiyor. Makina yağını bu şekilde uygulamayı düşünmemiştim. İlk fırsatta önce bunu deneyeceğim. Bilgilendirme için teşekkür ederim ?️??

• Beğen

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mavi_bisiklet
Sadece vida kisimlarina degil rayin oraya ve sele borusuna da gres uygularsan sessiz ve umarsiz turlar olur hehe

• Beğen
Tepkiler: mavi_bisiklet
Tepki
98
İsim
YUNUS EMRE ÖLMEZ
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sistemi komple yağla diyorsun ? seleyi de alınca yağlamıştık. Deri sele işi yağla güzel oluyor demek ki ??