Gürkan Genç'in gerekli ilgiyi görememesi

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Gürkan'ı sever, takdir ederim. Sadece feysbuk kullanıcısıyım, oradan takip de ederim. Gezi-tur hayali olan çevremdekilere örnek olarak bahsettiğim insanlardandır. Ancak kendisinin de dediği gibi, her fikir değerlidir. Hakaret içermediği sürece kendisini sevmediğini ya da ilgi duymadığını söyleyenlere kızma, saldırma hakkımız yoktur. Hatta eleştirmek bile makul değil bence. İsteyen istediğini beğenir, istemediğini beğenmez. Lütfen karşıt görüşlere de saygı göstermeyi bilelim.

Scudo

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Elestiri ayri, ifade tarzi ayri
Sevmemek ayri, dile getiris yontemi ayri.
Ister siyasi ikbal sonucunu dogursun (kaldi ki nihai hedefi bu degil), ister sporsor destegi ile dunyayi turlayan bir ehl i keyf (Gurkan Genc boyle biri de degil zaten) kisi olsun netice degismiyor. Burada mesakkatli bir entelektuel birikime yatirim yapan cesur bir insanimiz takdire sayan bir is yapiyor. Biraz cesaretlendirici soz kimsenin diline yapismaz. Bunu yapmayacak olan da kostek olmasin bari. Elbette keske Gurkan Genc ileride ilgili bakanligin basina gecse. Ve keske Gurkan Genc in de seminerleri disarida takdir edilen rakamlara dinleyici bulsa. Benim icin paha bicilmez yolculugunda basarilar. Sen pek cok kisinin hayallerinin de mumessilisin. Kolay gelsin. Takibe devam.

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
biri gürkan bey gerekli ilgiyi görmüyor diye konu açmış, açtığı konuya 2 mesaj atmış sonra kendisi bile ilgi göstermemiş, öbürü amacı ilgi görmek değil amacı şu, şu, şu, yani benim anlamadığım nokta biz ne yapalım? ilgi göstgerelimmi? göstermeyelimmi? bak yine söylüyorum gürkan genç saygı duyulacak bir adam. herkes cesaret edip bilmemkaç sene ailesinden sevdiklerinden uzakta dünyayı gezmeye yeltenemez. cesaretli adam helal olsun takdir ediyorum takipte ediyorum saygı duyuyorum. ancak bir noktada duralım; biri demişki idolümsün. bence arkadaş kelimenin anlamını bilmiyor. diğeri demişki çevreme örnek örnek gösteriyorum ne yapmış atomumu parçalamış? kansere çaremi bulmuş? biri demişki adamda hiç ego yok her soruya cevap veriyor, :) en komiği bu işte, olması gereken bu arkadaşım. sporcu adam efendi olur düzgün insan olur. kısaca abartmayalım diyorum bu kadar. oda senin benim gibi insan ve camiada yeterli ilgiyide görüyor bence.

Gurkan Genc

Aktif Üye
Tepki
850
Bisiklet
Kron
@danceros Sagolasın. Mesela benim de idolüm olan bir seyyah vardır. İdol ün Türkçe anlamı "Hayran olunan kişi" olarak sözlükte de yazar. Üstelik yakın bir tarihte yaşamıştır. Mesela Kristof Colomb Amerikayı keşfe çıkmasaydı, başka seyyahlara ilham vermeseydi ne olurdu? Marco Polo'nun anılarını okuduğunu biliyor muydun? Veya Vasco de Gama'nın gene Marco Polo'nun eserlerini okuduğunu. Adam Osmanlı imparatorluğuna ümit burnun keşfi ile en büyük darbeyi vuran gezgin. Sanayi devriminin ilk temel taşıdır o seyahati. Biz de evliya Çelebi'nin seyahatnamesi yazıldığı dönemde değilde, 200 sene sonra 1932 de basıldığı için kimseye ilham veya idol olamamıştır usta. Günümüze geleyim Dünya da şuanda kabul gören ülke sınırlarını kaçı sence seyyahlar tarafından çizildi? :) Veya bir ülke halkının günümüzdeki sosyolojik bağlarını kimler izliyor? Veya Dış Politikalar nelere göre belirleniyor nerden bilgi alıyor devletler sadece elçiliklerden mi? Dış Ticarette gezginliğin parmağı olabilir mi, saha araştırmasını yapan gezen birileri olmasın? Astronotların şuanda nelerin temelini atıp kimlere idol oluyorlar? Gelecekte uzayı gezecek olan gezginlere olmasın? Neyse çok madde ekleyebilirim anlatacak çok şey var. Hayatta kalır da dönersem yazıya döker öğrendiklerimi uygulamak içinde girişimlerde bulunurum. Haklısın gezginler atomu direkt parçalamaz veya kanserli hastaları direkt iyileştirmez ama bilim insanlarının onları yapabilecekleri zeminlere kavuşması için geçmişte de temeli onlar atmış gelecekte de temeli onlar atmaya devam edecek gibi gözüküyor. 2010 dan beri derim kendi için gezen biriyim ve gördüklerimi sizlerle paylaşıyorum fazlası yok. Saygı duyana, sevene eleştirene de teşekkürler. Ama yeter ki eleştirenler yalan yanlış, ne yaptığımızı ettiğimizi tam olarak bilmeden anlamadan çevresindekilere veya buralara yazmasın ne benim hakkımda ne de başka gezginler hakkında lütfen bizler de insanız burada seven veya sevmeyen herkesin ortak paydada buluştuğu yaptığımız seyahatler kolay değil üzülüyoruz.

Arkadaşlar hepinize eleştirilerinizden ve güzel sözlerinden dolayı teşekkür ederim. Bendeniz Güney Amerika da dolanmaya devam edeceğim. Vakit ayırdınız yazıları mı da okudunuz sağolun bu da son mesajım bu başlığa.

Sevgiler selamlar

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@Gurkan Genc 1800lü yıllarda yaşasaydık söylediklerinize katılırdım ama uzay çağındayız bilmemkaç milyon ışık yılı ötedeki gezegenin röntgenini çekecek teknolojiye sahip bir dünyadan bahsediyoruz. en yakın örnekle, güney amerikadan türkiyedeki binlerce insana derdinizi anlatabiliyorsunuz.

Fixie Cem

Aktif Üye
Tepki
246
Bisiklet
Peugeot
Gürkan Genç'i severek takip ediyorum. Yazılarını da çok büyük bir keyifle okuyorum. İlerde umarım bu yazıları kitaplaştırır.

Hasan Sçylemez bana Gürkan Genç kadar samimi gelmiyor mesela onu takip etmiyorum.

• Hahaha
  • Beğen
Tepkiler: Serrchi ve Seyha07

Haydar1912

Aktif Üye
Tepki
62
İsim
haydar
Bisiklet
Merida
@Gurkan Genc ben gunde 12 saat mesai yapıp haftalık 400 500 km bisiklet süren biriyim bunu bi başkası için yapmıyorum kendim için yapıyom sizde yaptığınız şeyi kendiniz için yapıyosunuz bi kişi kalkıp adınıza propaganda yapıyor ve insanları sizin yaptığınız eylemi desteklemeye zorunlu oldugumuzu söylüyor ne güzel hayat demi

• Beğen
Tepkiler: Serrchi

efecan200

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Efecan Zeybek
Bisiklet
Bianchi
@Gurkan Genc

Gürkan abi tenezzül edip bu kadar cevap yazısı yazmana gerek yoktu zaten okudukları zaman bu cevaplar onların boş kafalarında yankılanıp duracak ve daha çok sinirlenecekler, seni anlamak istemeyecekler çünkü bulundukları pozisyonlardan mutlu değiller, haftasonları bi kaç adam toplayıp alfalık yapıp grubu yönetmek dışında mutlu olamıyorlar. Bu tabi başka bir tartışma konusu.

Bu başlığın böyle bir tartışmaya döneceğini tahmin edemedim, sonuçta hepimiz bisikletle bir Kültür çalışması yapıyoruz sen de Türk bisikletine değer katan insanlardan birisin. Eğer ki seni rahatsız eden insanlarla karşılaşmana sebep olduysam kusura bakma abi hakkını helal et.

Başka bi açıdan, insanların kendi küçük hücrelerinden seni küçümseyip ego kasması hatta seni olumsuz eleştirip neden eleştirdiklerinin bile farkında olmamaları beni şaşırttı. Tabi Türkiye gibi bir ülkede çok da şaşırmamak lazım; sonuçta bilen değil bilmeyen Konuşuyor ve Konuşuluyor bu ülkede, bilginin değeri sadece kağıt üzerinde o da geçici ve ne yazık ki Bilgi bu savaşı kaybetmenin eşiğinde artık herkes kendi doğrularıyla yaşıyor ve başka insanlara kendi doğrularıyla yaşamaları için sertçe saldırıyor , dönüp düşünmüyor bile -Ya ben bunu buraya yazıyorum ama acaba ahlaki açıdan doğru bişey mi yaptım veya ahlakiyi geç acaba bu yazdığım şey insanları nasıl etkiler acaba birilerinin üzülmesine sebep olur muyum- aslında saygılı davranmak ve işinin hakkını verenlere destek olmak çok kolay tabi saygı gören ve gösteren insanlar için geçerli bu durum işin kısası ben ve binler senin arkandayız abi, biliyorum bize ihtiyacın yok, sen bize güvenerek yola çıkmadın, bu senin kişisel mücadelen fakat eminim sana gelen ufak bir destek mesajı akşam çadıra girdiğin zaman okurken seni gülümsetmeye yetiyordur.

Ayrıca ülkemizde spor bakanlığı ne yazık ki spor bilmeyen insanların danışmanlarıyla işi yürütmeye çalıştığı bir bakanlık, hizmetin siyaseti olmaz muhalif görüşe sahip biri olarak seni orda görmek açıkçası beni mutlu eder çünkü artık bu ülkenin işinde uzmanlaşmış deneyimli insanlara ihtiyacı var, yıllarca çok çektik artık bişeyleri değiştirmenin zamanıdır eminim sana destek olanlar da çıkacaktır.

İyi Turlar

Saygılar

@danceros

kusura bakmayın açıkçası mimarlık okuyorum, yoğun bir okul takvimim var ve haftada bir bildirimlere bakıp geri çıkıyorum anlamadım ne yapmalıyım her mesaja cevap mı vermeliyim burası bisiklet forum tartışmaların çok merkezli gerçekleştiği bir ortam diğer arkadaşımız da farklı bir açıdan bakıp yorumlamış açıkçası beni de o açıdan düşünmeye teşvik etti, fakat senin tek anladığın ilgi göstermek ve göstermemek bu kadar basit mi bu olay gerçekten

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
1-) herkese açık bir platformda ''doğal olarak'' tartışmaya ve eleştirilere açık bir konu açıp, demokratik bir forumda eleştirenlere gömmenizi bir üniversite öğrencisine yakıştıramadım.
2-) ''başlığın böyle bir tartışmaya döneceğini tahmin edemedim'' deyip yazınızın sonunda ''bisikletforum tartışmaların çok merkezli gerçekleştiği bir ortam'' diyerek kendi tezini çürüten, daha 3-5 satır evvel ne yazdığını bilmeyen anlamsız bir şekilde ortada tartışma yokken tartışma yaratma çabalarına giren sizsiniz.
3-) eleştiren herkese, empati yaparak kendilerine ''acaba ahlaki açıdan doğru bişeymi yaptım'' sorusunu sormalarını tavsiye eden siz, 2 satır evvel demokratik bir forumda sırf eleştirdi diye insanları egolu, boş kafalı, at gözlüklü, tepeden bakan olarak nitelendirdiğinizde kendinize ''acaba ahlaki açıdan doğru birşeymi yaptım'' diye sordunuz mu?
4-) ''gürkan gençin gerekli ilgiyi görememesi'' isminde saçma ve gereksiz bir başlık açarak olayı basitleştiren sizsiniz.

''Türkiye gibi bir ülkede bütün bunlara şaşırmamak lazım'' gibi bir cümle kurup kendinizi farklı azınlık olarak adlederek Egonun dibine vurmuşsunuz, birde sırf eleştirdi diye insanlara egolu yaftasını yapıştırıyorsunuz.Not: Eğer siz kuzey carolinalı iseniz bu mesajı dikkate almayınız.

@efecan200
biri bana söylesin bu nedir ya? :)

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@efecan200
Kendi belirlediğin konu başlığınla da çelişmişsin kardeşim. Tebrik ediyorum.

Gürkan Genç'in gerekli ilgiyi görememesi

• Beğen
Tepkiler: danceros

bkaan

Aktif Üye
Tepki
222
İsim
Fatih Göktürk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bisiklet ne kadar ilgi görüyorsa Gürkan da o kadar...Asıl sorun bisiklet camiasında neden ilgi göremediği ile ilgili bence..Onun cevabı ise; bencil ve kıskanç bir topluma dönüştük de ondan..iyi , güzel birşey yapanı konuşmaktan, duyurmaktan bile aciziz..neden?? onu yapan biz değiliz!! egomuz müsade etmiyor...!!

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
Benimde merak ettiğim konu da şu dunya türü,bisiklet yarışı yada sporcu olmak yani ilgi görmeyi beklemekmidir,illa ilgi gösterilmesimi lazım,yada ilgi çekmek icinmi aktivite yapılır bunu anlamiyorum...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Buğra C

Suudi Arabistana ve diger pek cok sikintili bolgeye konsolosluklar kanaliyla ozel gorusmeler sayesinde girebildi.
Gurkan Gencin yaptigi is elbette takdir edilmeli ama bunu 'mahalle baskisi'na donusturmek cok yanlis. Hepimiz Gurkan genci takip etmek ya da ayni duygu dusunceleri paylasmak zorunda degiliz.
Sahsen ben de uc yil kadar once kisa sureli bir takipten sonra kendisinin bu isi bir meslek gibi gorup, oldukca heybetli egosu ve kimi zaman kahvehane uslubuyla gercek turculuk veya seyahat felsefesine dair son derece cahil olduguna inanip takip etmeyi biraktim ve bu durumu mesaj gondrerek kendisiyle de paylastim. Ilk mesajima cok sinirlendi. 'boyle konusursan boyle cevap alirsin' tarzi cvp verdi. Halbuki son derece nazikce dusuncelerimi ifade etmistim. Ikinci defa bir yil kadar sonra mesaj yolladigimda daha sakin ve kisa cevapladi.

herneyse. dedigim gibi mahalle baskisi ile ' bunlari nasil soylersiniz adam dunyayi geziyor' gibi cumlelere karnim tok. Kimseyi mitlestirmeyeveya yerin dibine sokmaya gerek yok. Birbirimizle ugrasmakla enerjimizi tuketmek yerine pedal cevirmek daha iyi birsey

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
862
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
Gercek turculuk ve seyahat felsefesi hakkında benim de bir bilgim yok ama Gürkan'ın yaptığını bir 'iş' gibi görmek bence pek doğru değil. Birçoğumuz için ütopik bir durumu Gürkan gerçekleştiriyor. Bence büyük bir takdiri hak ediyor.

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@mehmetsunu

Bu 2023 konusu nedir bu konuda bilgilendirme ricasında bulunsam

En çok rahat ettiren ceylan derili koltukları olan meslek dalı Türkiye' nin yıllardır gündeminden düşmüyor ve düşmeyecek. Para nerdeyse gündem o sektörde. Gürkan Genci gündeme alıp Türkiye ye bisiklet yolları yaptırıp petrol ithalatını ve benzin parasını düşürmelerini mi bekliyorsunuz :)