Güngörler Bisiklete Özür Borcu

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Fren setimdeki ses sorunu sebebiyle doğru-yanlış düşüncelere kapılıp neticede derdimi tam anlatamamış olmam vs gibi sebeplerle gideremediğim ses sonucu bisikletçimi adını vermeden de olsa çok ağır, kaba ve haksız bir şekilde (şu an kıpkırmızı durumdayım) eleştirdiğim için hem forumdan hem ankara/güngörler bisikletten özür dilerim. Ne yazık ki giden gelmiyor. Ani alınan kararlar, yapılan yorumlar sonucunda oluşan şüpheler, kendilerine bizzat söylemeden bende oluşan saçma düşünceler böyle telafisi çok zor, belki de mümkün olmayan bir duruma yol açmıştır. Bu durumda, insanların hakkına girerek yaptığım eleştiriler, onlara yönelttiğim sıfatlar da ne yazık ki bana ait oluyor. Aslında böyle bir insan olmadığımı belirtmek istiyorum. Hatalı kararımda bisiklet dünyamızda ağızdan ağıza dolaşan acımasız yorumlar, hatta ankara dışındaki çok tecrübeli bir bisikletçinin bana söylediği "senin jantların sıfır değilmiş, seni kandırmışlar" söz, benim gereksiz gaza gelişim neticesinde mantıklı düşünememem yatmaktadır. Tekrar tekrar özürlerimi sunarken yaptığım hataya rağmen beni çok olgun karşılayan burak ağabey başta olmak üzere güngörler bisiklete teşekkür ediyorum. Kısa bir de tavsiye, lütfen piyasada bisiklet mağazalarını eleştirirken elinizi vicdanınıza koyun, yorum yapmadan bin kez düşünün, yapacağınız eleştiriyi önce direk onlara söyleyin mutlaka haklı oldukları bşr durum vardır, sizin hatanız eksik iletişimdir.

Scudo

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
Burak mükemmel bir insandır, SAYGI duyulacak bir insandır.
zaten ondan böyle birşey asla beklemezdim dostum. Hatanı anlaman bile çok büyük bir olgunluktur bence, senide tebrik ederim.

Forumda ve sanal ortamda, yazılan herşey doğrudur diye bir kural yok.
İyi bisiklete binen bu işten iyi anlar diye bir kural yok.
ANKARA daki en iyi usta da BURHAN ustadır, üstüne yok. (DELTA BİSİKLET EMEK ŞUBESİNDE ÇALIŞIYOR)
EN iyi esnaf ve arkadaşta BURAK tır, üstüne yok.

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
burak gercekden düzgün birisidir yani bisikletimi %90 (kadro haric) onla topladık tabi arada kızıstıgımız olaylarda oldu ama serkan beyin dediği gibi burak hem cok iyi bir esnaf hemde cok iyi bir arkadaşdır burakla zaten artık dükkan-müşteri ilişkimizde yok bi kere bir insan baba meslegi olarak geliyosa o insandan korkmayacan..... bu arada cem abide iyidir şimdi onu demedik diye bana kırılmasın:D

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Evet haklısınız arkadaşlar. Benim bu hale düşmemde saflığımın da payı vardı, herkesin dediğin inandım. Kim olduğu önemli değil adamın birisi bana ısrarla sana ikinci el jant seti takmışlar demişti saf gibi kanıp kendi sözlerimle yandım. Sandım ki herkes bu işten anlar, herkes doğru söyler. Burak abiye sonradan danışmamak ve tek taraflı şüpheler neticesinde karar vermek büyük hata idi. Bugün gidecektim güngörlere, yazdıklarıma baktım utancımdan gidemiyorum şimdi.

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
@Mehmet Emin

mehmet utanıcak bişe yok burak öle kinci biriside değildir giddiginde inan bana sen konuyu acmadıkca oda acmayacakdır burağa selam söle giddiğinde ayrıca

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Biraz zaman geçmedikçe utanmadan gitmeye cesaret bulabileceğimi sanmıyorum kardeşim, teşekkürler desteğin için.

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
@Alkan Koç

Arkadaşın da dediği gibi Burak öyle kinci ve ters tepki verecek bir insan değil, Gidip konuş bence arayı uzatırsan soğutursun. Yinede sana kalmış dostum.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Emin
Tepki
7
Ben de tebrik ederim. Herkes bu şekilde özeleştiri yapmaz kendine kolay kolay..

Burak iyi bir satıcı ve arkadaştır gerçekten. Cem de aynı şekilde.. Dükkana gittiğimde kahvemizi de içeriz muhabbetimizi de ederiz. Hatta benim kadar titiz bir müşteriye karşı bile son derece iyi niyetli ve sabırlı davranabilen bir insandır :) Durum bu olunca da tavsiye edilebilecek biridir. Tavsiye de reklamın en etkilisidir. Küçük anlaşmazlıklar problemler her zaman olabilir bu çok doğal. Sonuçta gerçekten ciddi paralar harcıyoruz bu hobimize. Doğal olarak karşılığını beklerken biraz aceleci olabiliyoruz ve sorunsuz olmasını istiyoruz. Klasik müşteri psikolojisi. :)

Bence de en kısa sürede gidip bir kahvesini için. :rolleyes:

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Aksi bir durum olmazsa en kısa zamanda gidip yüz yüze konuşacağım, kahvelerini de özledim ben de içmiştim :)

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
Arkadaşlar valla İstanbul'da da böyle tanıdığınız bisikletçiler varsa yardımcı olun..

Benim de böyle biri ile karşılaşmam gerekiyor...Bİr ustayla tanışıp bisiklet hakkındaki detayları hem öğrenmek hem onunla alışveriş yapmak gerekir.Yoksa ben nasıl öğreneyim bisiklet ile ilgili ufak tamir işlerini...Kimseyi suçlamak ta istemiyorum ama umutla gidiyorum tanıdığım tek bisikletçiye adam bakmak istemiyor gibi davranıyor.

Yani bisikletin arka teker 8 çiziyor aldığımdan beri bir türlü düzeltemedim. Bunaldım daraldım artık:(

HexfeT

Daimi Üye
Tepki
477
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yakın bir arkadaşım on yıldan fazla süredir kullandığı SLX setli mtb'sinin artık iyice aşınan aynakol, ruble, zincir gibi parçalarını değiştirmeye karar verdi. İki ay önce Jant akordu için gittiği Güngörler Bisiklette (Ankara) konuyu açınca anlaşmış, değişecek parçalar belirlenmiş ve 8000TL civarı ödemeyi kredi kartına taksitle hemen yapmış. Sipariş verdiğini bana söyleyince firmanın geçmişi genel olarak iyi bilinse de son zamanlarda tesadüfen gördüğüm birkaç şikayet aklıma geldi ve araştırdım.

Son birkaç yıl içinde parası önden ödenen şeylerin teslim edilmediği, bisikletini satılması için bırakıp, satıldığı halde parasını alamayanlar vs. tonla şikayet var.

İlk birkaç hafta güya parçaların gelmesi beklenerek geçti. Sonra güya parçalar geldi fakat bir türlü montaj için fırsat olmadı. Telefona cevap verilmez, babam hasta, annem hasta, hastanedeyim, şudur budur binbir bahane ile sürekli ileri atıldı. En sonunda arkadaşım parasını geri istedi. Tabi ki bahaneler devam ediyor. 10 dakikaya yatırıyorum, yarın halledicem, o kaçtı bu uçtu bahane bahane bahane....

Sonuç olarak arkadaşım Güngörler Bisiklet tarafından sağlam çarpıldı. Şimdi parayı geri almak için hukuki olarak ne yapılabilir araştırıyoruz.

Not: Bu başlığın akıbeti ne olacak merak ediyorum.
Edit: Tam beklediğim gibi açtığım başlık silindi ve mesaj firmayı öven ve zamanla farkedilmez hale geleceği, fi tarihinden kalma bir başlık altına taşındı. Bilemiyorum, bu bana pek doğru gelmiyor.

Son düzenleme:

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.628
Bisiklet
Scott
Sonuç olarak arkadaşım Güngörler Bisiklet tarafından sağlam çarpıldı. Şimdi parayı geri almak için hukuki olarak ne yapılabilir araştırıyoruz.
Bankaya kredi kartı harcama itirazı başvurusu yapsın arkadaşınız. Ondan sonrasını da Güngörler düşünsün.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
7.001
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@HexfeT Mehmet Altuğ'un dediği gibi, yaptıkları hırsızlık. Kredi kartı itirazı yapacağınızı söyleyin, bi yerleri tutuşarak iade eder hemen parayı.

• Beğen
Tepkiler: HexfeT