Güne bir bardak su ile başlamak

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
özellikle bisiklet gibi bedenin neredeyse tamamını kapsayan sporlarda, aktivitelerde tamda ihtiyacımız olan ziyadesiyle faydalı bir başlangıçtır güne su ile başlamak.
sabah uyanıp elinizi yüzünü güzelce yıkadıktan sonra(dişinizi fırçalamayın buraya dikkat lütfen) daha pijamalarınız üzerinizdeyken hemen gidin en az bir(iki bardak olursa daha iyi) bardak su için. öyle zehir gibi soğuk olmasın(yaz ayları için uyarı). yaz-kış ılık olsun. biranda kafanıza dikip bitirmeyin. sünnete uyun. en az üç kerede bitirmeye çalışın. zorlanacaksınızdır. sabah sabah insan istemeyebiliyor çünkü. zorlayın ama. o bir bardağı bitirin en azından. böylelikle;
yeni kas ve kas hücrelerinin oluşumuna yardımcı olun.
kilo vermek isteyenler için birebir. neden derseniz sabah içilen su metabolizmayı hızlandırır.
toksinlerden arınmayı sağlar.
bağışıklık sisteminin kuvvetlendirir.

su sağlıktır. su hayattır. su gibi aziz olunuz efendim.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İnternet sitelerinden birisinde şöyle bir şey okumuştum. Sabah uyanır uyanmaz dişleri fırçalamadan içilen su, uyku süresince ağız da biriken toksinlerin yutulmasına neden olur ve bu iyi bir şey değildir.

Okuduğum kaynağı az önce bulmaya çalıştım ama bulamadım. İnternet ortamında herhangi bir haber sitesi de olabilir bu. Hangisi doğru acaba, kafam karıştı. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Her sabah mutlaka içerim kahvaltı yapmadan önce. Eğer unuttu isem kahvaltıdan sonra yine susuyor ve içiyorum. Su hayattır, insanda iç dengeyi sağlayan başlıca madde sudur.

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
Konu âlâ, içerik aliyyül Âlâ ;)

Yeri gelmişken bir önemli husustan da bahsedelim. Hadiste Peygamber Efendimiz(s.a.v) "ayakta içtiğiniz suyu mümkünse kusunuz" diyor. Bu denli ciddi olan bu konunun tabiki bilimsel tarafı da çok kuvvetli; dik konumda midenin pozisyonundan dolayı içine gelen su midenin asitli içeriğini o akımla duodenuma yani 12 parmak bağırsağına taşır, burası kesinlikle bazik olmalıdır, zira asidik içerik buraya ciddi zarar verebilir. O yüzden suyu otururken içelim üç yudumda içelim. Zira ne kadar Susamış olursanız olun suyu alıp Aralıklı olarak üç yudumda yavaş yavaş içtiğinizde suyun ağzınızda kalma ve Yayılma süresi uzadığı için ilginç bir şekilde ikinci bardağa pek ihtiyaç duymazsınız. Bilginize dostlar, kalın sağlıcakla :)

@aeneskral

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Osman Uygun
çok faydalı oldu dedikleriniz osman bey. Allah razı olsun.

kimi7

Üye
Tepki
0
İsim
Yasin
Bisiklet
Sedona
Bilgiler için tesekkurler. Çok şükür her sabah aksatmadan yaptığım bisey. Bide arada alışkan olmadığı icin oturmayi unutmasam süper olacak

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
@Ebubekir haklısın ama insanlardan zekalarının kaldırabileceğinden fazlasını istememek lazım :) su içme pozisyonunun tartışıldığı bir ortamda sorum gayet zekiyceydi bence :komik:

• Beğen
Tepkiler: OnurA ve umito

Mehmet Yusuf Koçak

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Sedona
Sadece sabah kalkınca mı yatmadan önce içilen su cildinizi nemli ve esnek tutacaktır. Böbrek taşlarını önlemeye, kişiyi düzenli tutmaya ve eklemlerle kasların işlerliğini artırmaya yardımcı olur.
Yatmadan önce büyük bir bardak su, toksinleri uzaklaştırarak hastalık ve enfeksiyon riskini azaltır. Ayrıca, kalp hastalığı riskini azaltmakta yardımcı olabilir. Teşekkür ediyorum :kyfmyrn: ve iyi geceler diliyorum :srnsml:

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Böyle güzel faydalı bir konu paylaşılmış, konuyu okuyanların büyük bir kısmı ek bilgiler ekleyerek içeriği genişletmiş fakat gelgelim araya seviyesi düşük gereksiz yorum atanda olmuş. Bizde katkımızı yapalım.

"Banyo yaptıktan sonra ayaklara soğuk su dökmenin kan dolaşımını hızlandırıp sıcak sudan dolayı genleşmiş olan damarların içindeki kanın aktivasyonunu artırarak tansiyon düşüklüğünü önlediğini ve savunma mekanizmasını güçlendirmektedir."

Tepki
2
Bisiklet
Orbea
sabah aç karnına ılık suya limon sıkılarak içilmesininde oldukça faydalı olduğu söyleniyor.

rsomuncu

Üye
Tepki
30
İsim
remzi
Bisiklet
b'Twin
Her sabah bir bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi koyulup icmek vucuda zindelik ve yağ yakici etki yapar ve ben her sabah içerim