Gumrukle alakali onemli konu - Lutfen Bakin

Scudo

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
satışı yapan arkadaş buraları görmüş sanırım, bugün berkem i aramış durumu anlatmış. fırsat bulursa berkem de paylaşır olan biteni.

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
@Tuncay Üner

Hocam maşallah. Meslek dedektiflik sanırım :D İyi iz sürmüşsünüz.

Aklıma elemanın burayı görebileceği gelmişti -ki olmuş bile. Berkem Bey'in konu hakkında ki son yazacaklarını gerçekten merakla bekliyorum. Belki de ayakkabılarına bile kavuştu...

• Beğen
Tepkiler: Tuncay Üner
Tepki
443
Arkadaşlar merhaba

Yoğunluk sebebiyle anca yazabiliyorum. Dün öğlen saatlerinde ilanı internete koyan ve satışı yapan arkadaş telefonla bana ulaştı. Ayakkabıları ve diğer ürünleri Aksaray'da kurulan yer pazarından aldığını belirtti. Genç, üniversite öğrencisi bir arkadaş. Ürünü aldığı zaman içinden doğal olarak fatura çıkmamış. Aksaray'a beraber gitsek satın aldığın adamı tanır mısın diye sordum, evet dedi.

Ben bu genç arkadaşa inanmak istiyorum. Bayramdan sonra haberleşip kendisiyle Aksaray'a gidebilirim. Bu arada Chainreaction'dakiler sattıkları ürünlerin seri numaralarını tutmuyormuş. Bu duruma oldukça şaşırdım ve üzüldüm. Kilit noktayı yakaladığımı düşünüyordum ama pek bir işe yaramayacak gibi.

İlginize teşekkür ederim; gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Berkem Ceylan

Bilgilendirme için teşekkürler. Bir kaç şey aklıma takıldı;

- Ayakkabının yurt dışından geldiğini nasıl biliyor?
- DH ilanındaki "herşey çıkabilir" ne anlam ifade ediyor? Sürekli mi alış yapıyor? Sürekli alış yapıyorsa bu malların çalıntı olabileceği aklına gelmiyor mu?
- Madem kendisi oradan aldı, haberi yok neden tüm ilanları kaldırıp profil kapatmaya hatta kapalı profilin bile ismini değiştirmeye varan şüpheli hareketlerde bulunmuş?

Bana hiç inandırıcı gelmiyor.

Berkem bey, bence bu işin peşini bırakmayın.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Başının belaya girebileceğini düşünerek hedef saptırma yapıyor gibi. Aksaray'a gittiğinizde de o satıcıyı bulamayacaksınız. O arkadaş satıcıyı teşhis ettiğini iddia etse bile ispatlayamaz. Polis de olsa yanınızda, satıcı der ki ben bu kişiyi ilk defa görüyorum, ayakkabı falan da satmadım bugüne kadar. Fiş, fatura, belge vs. yok. Kısacası elinizde delil yok. Aksaray'a kadar boşa zahmet etmeyin. Verin polise bilgileri, onlar uğraşsın. O arkadaş çalıntı malı alıp satmaya kalktığı için kendisi uğraşsın. Siz niye bu kadar zahmete gireceksiniz ki? Bir de sonu meçhul bir iş için. Akıl kârı değil...

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@ahmetcan44

Bence Berkem bey ayakkabıyı aldı ve konu kapandı. Arda'nın fotoğraflarında görmüştüm sarı ayakkabıları.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Öyle olduysa ne mutlu. Fakat o ayakkabıların postadan çıkıp, farklı şekillerde sahibine ulaşmasında satan firma başta olmak üzere, herkesin payı var diye düşünüyorum.

Berkem Bey de takipsiz postaya bulaşmaz herhalde bundan sonra. :)

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
almanya dan bir arkadaş aldı yeni ayakkabıları berkeme. eskisi gitti. konu hakkında ne yaptı bilmiyorum ama bir sormak lazım.

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
bende yakın zamanda başka bir siteden ürün aldım.
elime uzun süre geçmedi.
satıcı para iadesi yaptı. gerçi daha hesaba geçmedi 7-10 gün içinde geçecek...

ürünüm dün elime ulaştığı için parayı tekrardan satıcıya iade edecim..... :)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@hakan aydın55

Uzakdoğu sitelerinin Türkiye'deki potansiyeli değerlendirme adına yaptığı girişim ve çalışmalar işte bu yüzden. Dürüst tüketici. Hemen her firma ürün belli süre ulaşmazsa ya iade yapıyor ya da aynı miktar için başka bir alışverişte kullanmak üzere site hesabınıza işleme yapıyor. Biliyor ki türklerde yamuk olmaz. Tebrikler...

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
http://i00.i.aliimg.com/img/pb/411/784/751/751784411_967.jpg

ürün 17,50 dolar... yaklaşık 35 TL.... yeni elime geçti. ama satıcı uzun süre elime geçmediği için para iadesini yaptı.
aslında sistemde kasım 1'e kadar bekleme gözüküyordu.
mesajlaşmalar sonucu bu süre dolmadan iade yaptı...

e tabi sonuçta ürünü aldığım için iade parayı tekrardan satıcıya yollayacağımm..

çinden yaptığım alışverişlerden memnunum.
1 ürünüm gelmedi. tekrar yolladı oda gelmedi. sonunda para iadesi aldım.
başka üründe satıcı aldığım ürünün elinde olmadığını söyleyip direk para iadesi yaptı.