İnceleme Güçlü Işık Seçimi (Aliexpress ve Bilinen Markalar)

Tepki
0
İsim
YKS
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
En son baya araştırmadan sonra bu üründe karar kırdım. Yorumlar da harikaydı ve Türkiye'den alan çok olmuştu. Ürün geldikten sonra düşüncelerimi yazarım.
1634068443098.png

Scudo

mertars

Aktif Üye
Tepki
279
En son baya araştırmadan sonra bu üründe karar kırdım. Yorumlar da harikaydı ve Türkiye'den alan çok olmuştu. Ürün geldikten sonra düşüncelerimi yazarım.
275581 dosyayı görüntüle
n11'e rockbros yazınca çıkan ürünle aynı galiba. aliexpress epey pahalıya geliyor gibi kargosunu vergisini ve son döviz artışını da hesaba katınca.

Mr nc

Aktif Üye
Tepki
582
İsim
Mr Nc
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
Aramızda bu ışığı kullanan var mı

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
(link)
Aramızda bu ışığı kullanan var mı
Bende o modelden 2 tane var, kendi bisikletimdeki kusursuz çalışıyor, eşimin bisikletindeki olmadık zamanlarda yanıyor. Oğlumun bisikletinde de aynı mantık ama başka firmanın ürünü var, o da kusursuz çalışıyor. Her üçü de seleye takılı.

• Beğen
Tepkiler: Mr nc

Mr nc

Aktif Üye
Tepki
582
İsim
Mr Nc
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Işık güçlü mü peki sizce

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Işık güçlü mü peki sizce
Gündüz frenleme ışığı rahat görünüyor, gece normal ışık yanarken frenleme yaptığında ışık belirgin artıyor.
Tabii ben yorumlarımı resimlerini kullandıkları orijinal ürün olan Enfitnix Xlite 100 için yapıyorum. Burada o ürünün resimleri kullanılmış ama RAYPAL diye bir marka yazılmış. Görünenden farklı bir ürün gönderilmesine karşı uyanık olmak lazım çünkü son zamanlarda çok karşılaşıyorum.
Ekran görüntüsü 2021-10-13 122749.png

Son düzenleme:
  • Beğen

Mr nc

Aktif Üye
Tepki
582
İsim
Mr Nc
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cevabınız için teşekkür ederim. Kararsız kalmıştım dediğiniz marka adıyla aratayım. Fiyat 115 yazmışlar, orjinal göndereceklerini sanmıyorum.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Cevabınız için teşekkür ederim. Kararsız kalmıştım dediğiniz marka adıyla aratayım. Fiyat 115 yazmışlar, orjinal göndereceklerini sanmıyorum.
(link) aramasında ona yakın fiyatlarda Meroca'lar ve birkaç marka daha çıkıyor. Oğlumun bisikletinde de Meroca var (çerçevesi altıgen olan). Enfitnix'in yaklaşık yarı fiyatına almıştım. O da beklendiği gibi çalışıyor, ışığı da güzel ama bir farkla: Ben Enfitnix'i hiç kapatmıyorum, hareket başladığında ve ışık azsa/hava karanlıksa çalışıyor. Bisiklet 1 ay yatsın, ilk hareketinde yanmaya başlıyor. Meroca'yı ise kapatmazsak 2 gün sonra bisiklete bindiğimizde pili bitmiş oluyor, o yüzden inerken kapatıp binerken açıyoruz. Enfitnix, pilinin bitmesine doğru durduk yere yanıp sönmeye başlıyor, "niye hala sönmedi bu" diye dikkat çekince söküp şarja takmamız gerektiğini anlıyoruz. Meroca'nın pili ise belirtisizce bitiyor, çalışmadığı zaman pilinin bittiği anlaşılıyor. Çoğu zaman da yola çıkarken pilin bittiği anlaşıldığı için yola lambasız çıkılıyor. Enfitnix'in pili Meroca'dan düşük kapasiteli olmasına rağmen yönetimini iyi yapmışlar.
Belki o ürün de başarılıdır, bir şans verilebilir. Alınıp gelen görseldekinden farklıysa ya da beklentiyi karşılamıyorsa iade edilebilir.

Son düzenleme:
  • Beğen

Mr nc

Aktif Üye
Tepki
582
İsim
Mr Nc
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alıp bakıp iade etmek iyi fikirmiş 👍

TeAk

Aktif Üye
Tepki
69
İsim
Tevfik
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
400-500 liraya sağlam bir ışık tavsiyesi? 600 ve üzeri olabilir lumeni

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.439
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
400-500 liraya sağlam bir ışık tavsiyesi? 600 ve üzeri olabilir lumeni
Epic Double-B öneren çok oldu forumda. Yurt içinde mevcut. Pil kapasitesi iyiymiş. Bende almayı düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alıp bakıp iade etmek iyi fikirmiş 👍
Konu dışı ama trendyol da kadınların çoğu kıyafetleri düğün ya da cemiyet zamanı alıp işini gördükten sonra iade ediyor 😁 biz erkeklerin nesi eksik? Bence de mantıklı ama etik mi tartışılır 😅

• İnanılmaz
Tepkiler: RmzBurak ve TeAk

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rockbross istediğiniz lümen mevcut aliexpresten alabilirisiniz...Dolar fırlamadan önce 250 tl almıştım 800 lümen. Şuan 350 tl civarı. Hem fiyat hemde performans.Estetik olarkta iyi duruyor.. Gösterişli.. IMG_20220408_093138.jpg

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.439
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rockbross istediğiniz lümen mevcut aliexpresten alabilirisiniz...Dolar fırlamadan önce 250 tl almıştım 800 lümen. Şuan 350 tl civarı. Hem fiyat hemde performans.Estetik olarkta iyi duruyor.. Gösterişli.. 285787 dosyayı görüntüle
Hocam bu ürüne gidip gidip dönüyorum, hangi modeli sizde ki? Memnun musunuz? Modları nasıl?

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam bu ürüne gidip gidip dönüyorum, hangi modeli sizde ki? Memnun musunuz? Modları nasıl?
TRY 258.77 48%OFF | ROCKBROS 2022 yeni bisiklet işık ön LED el feneri yağmur geçirmez bisiklet far 4800mAh USB şarj edilebilir MTB yol bisikleti lamba
(link)

Gayet memnunum... Hiç çekinmeden alabilirsiniz 800 lümen benim...

• Beğen
Tepkiler: RmzBurak

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.439
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
TRY 258.77 48%OFF | ROCKBROS 2022 yeni bisiklet işık ön LED el feneri yağmur geçirmez bisiklet far 4800mAh USB şarj edilebilir MTB yol bisikleti lamba
(link)

Gayet memnunum... Hiç çekinmeden alabilirsiniz 800 lümen benim...
Ya banada 350 tl vermek koymuyor da gönderim ücreti ödemek koyuyor 😅 Böyle de cins biriyim

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@RmzBurak (link) ben bu ürünü kullanıyorum. Aydınlatma ve batarya süresi ile memnunum, gerçi 2015ten bu yana batarya performansı azaldığını belli ediyor ama en büyük dezavantajları yol bisikleti için ağır olması, powerbank gibi ekstra batarya ile kullanılamıyor olması, şarj için fiş arattırması. Bir kaç kablo işi ile usb giriş vs yapılır. Neyse bu aralar bende bakmaya başladım. Aliexpresste gördüğün en kaliteliler arasında rockbros ipi göğüsleyen marka.
(link) şöyle gidon aparatları ile olan bir ürün modelinde git gel yaşıyorum.
Ayrıca konusundaki ürünü de tercih edebilirsiniz.
(link)

Piyasada eski fiyattan bu ürünü veren bir tek bu mağaza var. 5 üzerinden 3.8 yıldız almış ve yorumlar kötü değil. Mağaza güvenilir midir?
Kargo ücretsiz ürün için filtrelemeden "ücretsiz sevkiyat" kısmını seçebilirsiniz. Son zamanlardaki bir çok üründe kargo var. 50+10 şekli yerine kargosu ücretsiz 60 yapıyorlar. Çok bir şeyinde değiştiği yok aslında.

• Beğen
Tepkiler: RmzBurak

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çin ürünlerindeki lümen ile standart lümen arasında fark yok mu ya..
Mesela Aliexpress'te bakıyorsun 12.000 lümen ama bi açıyorsun ışığı 100 lümen belki ediyor.

Işığın merceği de çok önemli. Çin ürünlerinde merceği minicik bir noktaya sabitleyince 1000 lümen verebilir ama genel kullanımda bu değere asla ulaşılamaz.
Far işi para işi ben bunu anladım.

Kenan Çeliktaş

Daimi Üye
Tepki
181
Hocam gördüğüm kadarı ile siz feneri orjinal aparatı ile değil garmin aparatının altına takabilmişsiniz. Bunu nasıl yaptığınızı size soracaktım ki önce bir kendim denemek istedim.
C7559400-DA67-4A8F-BB43-6E36A15559DA.jpeg
Tam aliexpress den en dolu paketi 800 liraya sipariş edecekken sizin fotoğraf ilham verdi ve sanırım sonuç başarılı oldu. Bu arada fenerin açısını yere doğru verebilmek için km saatinin açısını değiştirmem gerekti ancak çok problem olmayacak gibi. Yarın turda test edip görücem artık onuda.
Edit: Fotoğrafdan sonra açıyı biraz daha yukarı doğru verdim. Ancak genede fenerin açısını bağımsız olarak ayarlayabileceğim bir çözüm bulmaya çalışsam daha iyi olacak gibi.

Rockbross istediğiniz lümen mevcut aliexpresten alabilirisiniz...Dolar fırlamadan önce 250 tl almıştım 800 lümen. Şuan 350 tl civarı. Hem fiyat hemde performans.Estetik olarkta iyi duruyor.. Gösterişli.. 285787 dosyayı görüntüle

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kargo olayına bence çok takılmayın, bu kalitede bi ürünü Türkiye de bu fiyata almak biraz zor olsa gerek, çok araştırmadım ama 800 lümenli bi ürün çokca pahalıdır diye düşünüyorum... Akşam aydınlatma fotosu çeker atarım bi gün... Alırsanız da dua edeceksiniz bana :)
Hocam gördüğüm kadarı ile siz feneri orjinal aparatı ile değil garmin aparatının altına takabilmişsiniz. Bunu nasıl yaptığınızı size soracaktım ki önce bir kendim denemek istedim.
285846 dosyayı görüntüle
Tam aliexpress den en dolu paketi 800 liraya sipariş edecekken sizin fotoğraf ilham verdi ve sanırım sonuç başarılı oldu. Bu arada fenerin açısını yere doğru verebilmek için km saatinin açısını değiştirmem gerekti ancak çok problem olmayacak gibi. Yarın turda test edip görücem artık onuda.
Edit: Fotoğrafdan sonra açıyı biraz daha yukarı doğru verdim. Ancak genede fenerin açısını bağımsız olarak ayarlayabileceğim bir çözüm bulmaya çalışsam daha iyi olacak gibi.
Aliexpres te ayrıca bunun için de aparat bulunmaktadır... İsterseniz onu ayrıca sipariş verebilirsiniz... Sizin gayet uygun olmuş biraz daha yukarı kaldırırsanız açı düzelmiş olur...