Granfondo Çeşme

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
bu yarışan kimse izlerken hadi dedim niye basmıyorsun hadi bas geç işte yokuşta kazandığını inişte düzde kaybediyorsun :D kayıt katılacak arkadaşlara yol güzergah için iyi fikir olur bunlar izlenip öyle girilmeli.
Kaydı alan abimiz 45-49 kategorisinde 16. oldu bu sene :)
(Genel klasmanda 127. oldu. 32,4 ort hızla bitirmiş parkuru)

Scudo

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kaydı alan abimiz 45-49 kategorisinde 16. oldu bu sene :)
(Genel klasmanda 127. oldu. 32,4 ort hızla bitirmiş parkuru)
evet sonuçlarını kontrol ettim resmi sayfadan ayrıca 3 aylık yol bisikletçisi iken 2018 de kapadokya yarışında benim hemen önümde olanların ortalamasına baktım içlendim sanırım yarışa katılsa idim şu anki kondisyon durumumla 36-37 tempo ile bitirebilir mişim :D
artık yarışamasam da içim gidiyor katılan herkesi tebrik ediyorum :harika:

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
benim de içim gidiyor valla keşke katılabilsem. kayıtları izledim. parkur iyi bence. sadece bazı kısımları çok dar ve bazı kısımlarında da yollar bozuk biraz. onun dışında güzel parkur. bi gün katılmak nasip olur inşallah.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.066
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
benim de içim gidiyor valla keşke katılabilsem. kayıtları izledim. parkur iyi bence. sadece bazı kısımları çok dar ve bazı kısımlarında da yollar bozuk biraz. onun dışında güzel parkur. bi gün katılmak nasip olur inşallah.
Valla bendede durum aynı. Büyük konuşmayayım ama kısmet olursa seneye ne yapip ne edip katılmaya çalışacağım. Bilhassa @hamlet2006 kardeşimin rüzgarından faydalanacağım, onun haşorfmanı az efor sarfetmemizde bayağı işe yarayacak ??

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Uzun süreli yarışlarda doğal yağların size katkısı daha sağlıklı. Karbonhidrat kısa süreli patlayıcı ataklarda daha etkili. Kısa parkur için alınabilir. Ancak uzun 100 km gibi yarışlarda doğal yağ takviyeleri besinler uzun süreli güç için ideal.
Dediğiniz ancak ultra endurance sürüşleri için geçerli olabilir. 10 saati aşan sürüşlerden bahsediyorum.

Yüksek nabızla gittiğiniz 3 saatlik bir yarışta yağlı yiyeceklerin tek yapacağı gücünüzü düşürmek olur.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla bendede durum aynı. Büyük konuşmayayım ama kısmet olursa seneye ne yapip ne edip katılmaya çalışacağım. Bilhassa @hamlet2006 kardeşimin rüzgarından faydalanacağım, onun haşorfmanı az efor sarfetmemizde bayağı işe yarayacak ??
Sen yeter ki gel.Senin için rüzgarın yönünü değiştiririr ,yokuşları iniş yaparız.Yok istemem dersen seneye aerodinami bilmine daha büyük bir meydan okumada bulunacağım :Wingsuit

wingsuit kıyafeti.png

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
Hay hay paşam gelmeyiz sen iste yeter ki. Çocukları sevindirme romantizmini bir kenara bırakacak olursak bu yarıştan çok iyi paralar cukkaladıkları ayan beyan ortada. Arda Türkmen, Fatih Topçu, Berkem Ceylan gibi tanınmış simalar sayesinde bu yarış bu kadar popüler ve dolayısyla fahiş katılım ücretleri var. İzmir dışından katılmak ortadirek insan için sağlam bütçe istiyor.

1 lira bile ücret almadan Edirne'de her sene muhteşem bir yarış düzenleniyor. İstenirse oluyor yani.
İşin ucunda bisiklet dağıtımı olsa bile çok pahalı ücreti var bu yarışın. Ayrıca o bisikletlerin dağıtıldığı zamanlarda letgo, sahibinden, satılık bisiklet ilanlarıyla dolup taşıyor. Yani işin çocuklar sevinsin kısmının da amacına ulaştığı pek söylenemez amaç bisikleti aşılamaksa eğer.
her sene her sene yetti şu muhabbet. ya sen ne boş konuşan bir insansın. para vermek istemiyorsan katılma, amma tatava yaptın.
neymiş 200 lira verilmezmiş, verme! adama bak büyük oyunu bozan yurdum insanı.

edirne yarışını da gördük, bedava olunca katılan saçma sapan tipler yüzünden olan kazalarda onlarca arkadaşımız yaralandı, yüz binlerce lira değerindeki bisiklet kamyonetlerle şehre döndü. edirne yarışı ile gran fondo çeşme'yi kıyaslamak bisiklete ihanettir.

• Beğen
Tepkiler: m_dinler ve utksn

m_dinler

Üye
Tepki
5
İsim
mehmet d
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fiyat vb. hakkında ahkam kesen arkadaşların öncelikle fikir edinmesi için şu videoyu izlemelerini rica ediyorum;
Daha ucuza daha iyisini en az 4 sene boyunca ben de yaparım, üzerinde sosyal sorumluluk da gerçekleştiririm diyen varsa, bekliyorum buyrun.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben bu Granfondo'larda acaip pahali ve profesyonel yarış takimlarinin zor kullandigi bisikletleri gorunce, ister istemez tuhaf bir fesatlik duygusuna kapiliyorum.

Amator yaris ya hani, göbekli(@hamlet2006 e diss), 40 yaş bunalimindaki insanlarin gözdesi bu yarışlar hakkinda " Pahali bisiklet showa dönmüş buralar " diyorum. Üstumde kamyoncu atleti, altımda çızgılı pijama ile çay eşliginde ( ironi ve makara içerir )

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sarper Bey ve Berkem Bey tam da canlı yayını kapattığında finish yapmışım.:kötü::kötü: Yukarıdan çekimde tepeden ''hamsi'' kadar görünüyorum , halbuysa start-finish çizgisinden geçerken bildiğiniz ''jaws'' gibiydim:D
Benim bu Gran Fondo Çeşme'de fotoğrafım veya video kaydım olması için ne yapmalıyım.3.senede üçte sıfır.:ckskc:

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.585
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu Granfondo'larda acaip pahali ve profesyonel yarış takimlarinin zor kullandigi bisikletleri gorunce, ister istemez tuhaf bir fesatlik duygusuna kapiliyorum.

Amator yaris ya hani, göbekli(@hamlet2006 e diss), 40 yaş bunalimindaki insanlarin gözdesi bu yarışlar hakkinda " Pahali bisiklet showa dönmüş buralar " diyorum. Üstumde kamyoncu atleti, altımda çızgılı pijama ile çay eşliginde ( ironi ve makara içerir )
Bu bişey değil. Daha ironman cılar var. Onların havası bambaşka. TT bisikletler falan.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üstüme alınmıyorum ben haşortmanımla oldukça proydum.:cool:Seneye adidas çizgili çakma adidas aşortman giyecem.:D

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hiçbirimiz gardrop bisikletçisi değiliz.Herkes benim gözümde gerçek bisikletçi.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Maryo hocam seneye üste kollu atlet, alta eşofman pijama vb. gibi bir konseptle tepkisel bir katılım bekliyoruz sizden. Konaklamayı bende yaparsınız maksat tepkimizi gösterelim :D

haldun989

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Haldun SAYI
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
abi bir organizasyon var girersin girmezsin sana ne şu kadar cukka bu kadar bisiklet vs... Ülkede zaten bisiklete binmenin farkında olmayan ve bu nedenle uğraştığımız pek çok husus var iken "bisiklet" organizasyonları için kötüleme yersiz... Evet organizasyon aksaklıkları olabilir ve varsa da ilgili firmaya bildirirsin biter gider. buna katılım ücretiniz fazla yazmak da dahil. Polemiğe gerek yok. Yarış gayet güzeldi, 2nci kez katıldım. Start öncesi heyecan bile yeterli. Stravadan takip ettiğim pek çok sporcuyu gördüm, sohbet ettim ve en başta Gökhan Uzuntaş ile tanıştım. çok takdir ettiğim bir sporcu.
Umarım Çeşme Granfondo gibi kaliteli organizasyonlar artar da tüm ülkemizde rahat rahat katılım sağlarız.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sarper Bey ve Berkem Bey tam da canlı yayını kapattığında finish yapmışım.:kötü::kötü: Yukarıdan çekimde tepeden ''hamsi'' kadar görünüyorum , halbuysa start-finish çizgisinden geçerken bildiğiniz ''jaws'' gibiydim:D
Benim bu Gran Fondo Çeşme'de fotoğrafım veya video kaydım olması için ne yapmalıyım.3.senede üçte sıfır.:ckskc:
Finish e birinci gelmek video kaydi icin yeterli olur sanırım.?

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Finish e birinci gelmek video kaydi icin yeterli olur sanırım.?
Uzunun startı 8.00 de kısanınki saat 9.00 da veriliyor.Ben kısaya kayıt yaptırıp uzunlarla start alırsam kısaların şampiyonu olabilirim.Ya da Sagan ya da Valverde'yi çağırıp tandem bisiklet yaparsak ancak öyle birinci olurum.