Gran fondo anketi

Gran fondoda milliler yarışsınmı ?

• Toplam katılım
    199
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ziya On Road

Ziya aşağıya sonuçlari yazarsın izlenimlerini,

(link)

@Ziya On Road

Bu arada senin arkandayım çünki hafta içi çalışıyorsun ,,senin gibi düşünen 129 kişi yaşasın çoğunluk

@Ziya On Road

Altina imza atarim 129 kişide

Etti 130 eyvallah

Scudo

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Herkesin katılabildiği bir yarışa Profesyonel bir sporcunun katılması abes olur ve bana göre katılmazda..Ayrı bir kategoride olursa ne âlâ ve hatta lisans sahibi olmayanların yapacağı dereceye göre önünüzdeki organizyonlarda pro kategoride katılma hakkı da sunulabilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hayır 133 kişi ezdi geçti çoğunluk ,
herkesi gran fondoları boykota davet ediyorum ,artık gran fondo bir halk koşusu değildir cebi şişkin azınlıklara yöneliktir ,diğer konuda 75 kişi ücretlere karşı

Burada konu şudur,

Çoğunluk şunu istiyor,
En az 3 yıl içinde federasyon yarışlarında bulunmuş ve de arkasında spor klübü olan haftada 3 gün idman yapanlar gran fondoda rekabette öne çıkmaktadır bu durumda haftada 1 gün çalışan insanların şansi kalmıyor,
Bu insanlar haklı benim için sorun yoktur
Çünki 60 mastırda federasyonda yarışan yok,,,

Hayır 136 kişi helal,,,,

Kursat akin

Aktif Üye
Tepki
545
haftada bir gün çalışan arkadaşlar üç gün çalışsınlar :) roller trainer denen ecnebi işi icatlardan faydalansınlar. (ikinci eli bol ve ucuz aletler ) tembelliğimize göre çözüm üretmek ülkenin genlerinde var.

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.383
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben şahsen işin 3 gün 5 gün çalışmasında değilim. Profesyonellik ve amatörlük kısmındayım. Yani bu işi hobi olarak yapanlarla bir iş olarak yapanların ayrımında. Ben hafta içi çalışıyorum, kapalı ortamda çalışmayı da sevmiyorum gece soğuktu yağmurdu demiyorum çıkıyorum. Üniversite öğrencisi olduğum dönemlerde olsaydı hiç inmezdim bisiklet üstünden. Olay o değil bana göre. Benim grand fondodan anladığım bisiklet sporunu hobi olarak yapanların rekabet ortamında gerçekleştirdikleri bir etkinlik, beklentimde bu yönde. Profesyonel bir sporcu amatörlerin olduğu bir yarışta niye yarışır? Ya idman yapmak için ki o zaman sıralamaya girmesinin ne anlamı var. Ya da egosunu doyurmaya gider ki 3-5 kişi egosunu tatmin edecek diye bu işi hobi için yapanları kürsüden etmesine ne gerek var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çoğunluk şunu istiyor,
En az 3 yıl içinde federasyon yarışlarında bulunmuş ve de arkasında spor klübü olan haftada 3 gün idman yapanlar gran fondoda rekabette öne çıkmaktadır bu durumda haftada 1 gün çalışan insanların şansi kalmıyor,
Bu insanlar haklı benim için sorun yoktur
Çünki 60 mastırda federasyonda yarışan yok,,,

Hayır 137 kişi

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Katılabilirler. Benim için hiçbir mahsuru yok...:harika:
+

Ücret konusunda; bir kez Bursa-Yalova (Altınova) Granfondo ya katıldım oda ücretsizdi.;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bisikletli Gezgin

Marmara gran fondo oda ucretsizdi sene 2016 arar olduk ,,,,,

@Bisikletli Gezgin

Forumda kürsü görmek isteyen insanlar var haliyle ve haftada 1 idman ile haftada 3 idman yapan bir olmayınca sıkıntı orda başlıyor ,o zamanda şevk felan kalmıyor ,,,gerçi bizde sorun yok 60 mastır fosil olmakta:koptum:

@Ziya On Road

Anlıyorum kapali yerde treynir üstünde 2 saat çevirmek adama sıkıntı verir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

Kolombiya'da amatörler ve profesyonellerin bir arada sürdüğü Giro de Rigo yarışına bu sene Chris Froome da katılmış. Etkinlik resimlerine bakınca bir profesyonelin bu tür bir etkinliğe hangi amaçlarla katılmış ve orada nasıl görünüp neler yapmış olabileceğine dair izlenim edinmek mümkün oluyor. En önemli bilgiyi vereyim: Froome yarışı tamamlamamış ve yarı yolda bir minibüsle geri dönmüş. Yarışta 2000 amatör bisikletçi ülkenin profesyonel bisikletçileriyle ve tabii Froome ile birlikte sürüş deneyimi yaşamış.

Basitçe bir "classification" düzenlemesiyle hâlledilebilecek bir meseleyi ölüm kalım meselesine dönüştürmenin âlemi yok. Kaldı ki çoğunluk şöyle diyor o hâlde öyle olmalı denecek bir konu da değil bu. Zira Gran Fondo zaten en amatöründen en profesyoneline kadar herkesin katılmaya hakkı olduğu bir sürüş etkinliğidir. Bu başlığın aynı konuda açılmış kaçıncı başlık olduğunu da şaşırdık artık, forumu kirletmekten başka hiçbir sonucu olmuyor başlık üstüne başlık açıp her başlığa aynı şeyleri kopyalamanın.

(link)

Bu da ABD'den bir başka Gran Fondo örneği: Saddleback Spring Classic Gran Fondo. Rota seçenekleri arasında çocuklar da düşünülmüş.

"Kids 1-mile Ride – Kids 5-10 years old can get a positive riding experience with this loop around Irvine Valley College. Get them started young on a healthy lifestyle with this fun event.

"Tiny Tike Bike Course – Just learning to ride? This is for kids with a push bike or training wheels. A fun closed course with twists and turns to build kids bike handling skills."

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hayır 138 kişi ezici çoğunluk kazanmıştır ,,,yönetimden bu konunun kilitlenmesini isteyeceğim savaş dostum burayı kapatır burdaki azınlık azınlık olarak kalır ,,

Savaş dostum kapatirsan sevinirim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçen çarşamba "Doğru cevap evette 117 kişi karşı orta nokta yok" diyordu, bu çarşamba "ezici çoğunluk kazanmıştır, azınlık azınlık olarak kalır" diye sevinç çığlıkları atıyor @Kudret Kurtcebe :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kudret Kurtcebe

Tekrar oku ,,bisiklet gündemi kardeş,,,
Banı kaldırdım ismimi zikrettin çünki bende cevap çok

Ismin nedir ne diyeceğiz sana senin burada fazla etkinliğinde yok ,

18 haziran 2018 kayıtlısin yenisin yani dinleyelim bisiklet tur anılarını ,ne paylastin bu forumda hazirandan bu yana ?

@bisikletgundemi

Kafan karışık senin ,,ne diyorum orda lafı yarım alma

Birde bu nikler konusunda aynen şikayetçiyim herkes burada ismi ile kayıt olsunda isim ile hitap edelim

Aşağıdaki mesaj senin

meselenin moderatörlerle "doğrudan" ilişkili olmadığını, yönetim zihniyeti ve mekanizmasının temelden yanlış olduğunu düşünüyorum.

Beğenmiyorsan gidersin seni burda tutan yok ,,,,ya sev ya terk et

@Alp Tigin Tengrikut

Bak çözümü vermiş oku gündemci arkadaş

Kafalar aynı tengri var idi ,,,,atalarımız orta asya :harika:

Federasyona yüklenecek herkes öylemı ?
Bu iş hükümet değişikliği ile olur başkanlık sistemini recep tayyip erdoğan'dan alacak ikinci başkan sorunu çözer önümüz seçim ,belediye yerel seçimleri, herkes oyunu kullanacak sonuca razı olacaktır,genel seçimdede durum belli olacaktır,bekleyelim bakalım başkanlığı kim kazanacak ,,,,,halk ne derse o olur ,yüzde 53 'ile başkanlık kabul edildi,
Yüzde 47 kaybetti gerçek olan budur ,,,,,
Genel seçimde yüzde 47 ile muhalefet akıllı olurda müttefik olur ise başkanlık el değiştirir kimle olacak hangi parti ile 4 parti 'nin toplamı akp mhp koalisyonunu yakalayamadı maşallah dört parti lideride cumhur adayı oldu mhp aday göstermedi aday recep tayyip dedi ,ne oldu gördünüz mhp liderinin akıllı stratejisi 4 partiyi saf dışı bırakmıştır

Ne ilgisi var diyeceksiniz ülkemiz gerçeği budur iktidarı ele geçiren federasyonuda ele geçirir bu gayette doğaldır

Burada hayır diyen arkadaşlara çözümü ben getireyim çünki cevap yok,,,
Bir kere kesinlikle 3 yıl içinde federasyon yarislarinda bulunmuş arkasında klübü olan ve haftada 3 gün idman yapan gran fondoda olmayacak olursada derecesi kendi kategorisinde değerlendirilecek ,

@Kudret Kurtcebe

Bunada açıklık getireyim
Gran fondo .herkese açık olmalı ,proda gelsin ,ama kürsü yok onlara ,amatör yarışlarcilar için kürsü
burada benim için sorun yok diyenler zati iddasi olmayanlar ,139 kişinin iddasi var demekki ,yani kürsü istiyorlar.
Orta nokta yok ,
61 kişi gelsin diyor benim zaten kürsü iddam yok demekte ve azınlıkta kalmakta
Şunu herkes bilsin ıtalyayada 1970 yılında gran fondo yarış atmosferinde olmuştur ,kategoriler vardı ve kürsü ,
ha orada bir pro geldimi onu bilemem ,
2018 'de belçikada yapılan fondoda ise yarış olmamıştır aynı anda çıkış yok derece yok ,demekki neymiş iki tarz gran fondo var ,bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır

Bunları bilecek ve ona göre fikir yürüteceksiniz....

Savaş konu tamam kapanmaz ise yazmaya devam edecegim

Aşağıdaki çözüme hayır deyip alternatif sunacak var ise yazsın

Burada hayır diyen arkadaşlara çözümü ben getireyim çünki cevap yok,,,
Bir kere kesinlikle 3 yıl içinde federasyon yarislarinda bulunmuş arkasında klübü olan ve haftada 3 gün idman yapan gran fondoda olmayacak olursada derecesi kendi kategorisinde değerlendirilecek ,

Şunuda asla unutmayın haftada 3 gün idman yapan ve buna vakit bulan ,
bütün hafta çalisan ve sadece 1 gün idman yapan adamı gran fondoda süpûrür,
Bu adam aynen ferdi çalışır benden aydınlatması üstelikte arkasında klübüde yoktur yani alaylıdir esas sürprizi gran fondolarda onlar yapabilir

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.