Gran fondo anketi

Gran fondoda milliler yarışsınmı ?

• Toplam katılım
    199
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Özcan.

Burda sorun şu özcan sen federasyona katilabilirmisin ,yarışlarına ,belli bir kriter bence aranıyor diye biliyorum,her önüne geleni oraya almazlar bir yeteneğin olacak ispat edeceksin ortalaman yüksek olacak,sonra bi yukarı çıkacaksın cumhurbaşkanlığına ,milli formayı giyeceksin,bak sana örnek ısmail çavuşoğlu 43 km 'de 40 ortalama yaptı neden federasyon yarışlarına girmedi ya da bisiklet federasyonu bu çocuğun farkindamı,
Ha bak ben sana söyleyim federasyon bence koordine olamıyor böyle kabıliyetli gençleri kesfedemiyorsan sende bir sorun vardır,örnek iki ,murat kör,adam kafa kafaya gitti gokan uzuntas ile edirnede 648 kişi arkalarda kaldı,federasyon görecek murat körü ,
Haaaaa ondan sonrada federasyonda yarışacak murat,ayrıca gran fondoya gelincede kendi katagorisinde federasyonda yarisanlar ile derecelendirilecek bu yapılmaz ise ne olur itiraz olur
Çalışan ile çalışmayan bir mı ,federasyona seçilen arkasında klübü olan hafta içi idmanlarda var olacak ,amatörlerin çoğu çalışıyor nasıl idman yapacak bunun orta noktası federasyonda yarisanlarin gran fondoda kendi aralarında katagorilendirilmeleri,haaaaaa olmaz ise bak yukarıya sonuca hayır 93 kişi

Scudo

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@Kudret Kurtcebe

Abi örneğin federasyonun organize ettiği kriteryum yarışlarına lisanslı herkes katılabiliyor. Grubumuzdan zamanı müsait olan birkaç arkadaş katıldı, hatta kürsü yapıp madalya aldı.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Özcan.

Bu kriteryumda yarisan yarışcilarinin hangilerinin arkasında klüb var ,ve hafta içi idmanlari varmı ona bakarım özcan onlar avantajlı olmakta bu arkadaşlar gran fondoda var olurlar ise eşitsizlik olur,

@Özcan.

Burada millet şikayet ediyor biz amatörüz hafta içi çalışıyoruz idman yapamıyoruz diye ne olacak o zaman arkasında klübü olan hafta içi idman yapan gelecek fondoya haftada 1 kez idman yapanı geçecek oldumu şimdi ,

Sen buna adaletmi diyorsun

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir de bu adamlar ekipmanlarını eskitiyorlar yarışlarda, katılmazlarsa nere de para ve ödül kazanacaklar sorusu var. Ülkemiz de amatör sporlara bakış açısı çok kötü ev geçindirebilmek para kazanabilmek imkansız.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Özcan.

Bir kere federasyon kafasını değiştirecek bak ben sana anlatayım,
Federasyon bütün gran fondolara bakacak,kim ne yapmış kaç km 'de onları hemen federasyona üye edecek yani federasyon yarışçısı olmak öyle kolay olmayacak ortalamalari yüksek olacak 19 -34 kategoride 35 -39
,40 -49 ,50 'yi düşünmüyorum
Bu bisiklet sporunun en sağlam yaşları 19-39 arası federasyon bunlara bakacak elit bir liste çıkaracak bunları yapmıyorlar ise
sistem sorunu var demektir

@sadi imren

Acı gerçek futbolda havuz geniş tabi milyon yurolar vay anasını,,,,

@sadi imren

Bu bisiklet federasyonunun bütçesi ne kadar acaba ödenek gençlik ve spor bakanlığından buraya aktarılıyordur herhalde mali sikintilari olabilir,

@sadi imren

Burada bilal gül gibi sıkı mtb 'ciye verilen aylik maaş devede kulak kalır,kimler yanında malum futbolcular yanında,ne oldu bilal güle bilmiyorum

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kudret abi haklımısın haklısın lakin haklılığını yanlış platformda dile getiriyorsun. Hatirlarmısın bilmiyorum yeni federasyoncu başa geçtiğinde bir vaadi vardı; masterlar ligi. Peki noldu masterler ligi benim takip ettiğim kadariyla yalan oldu. Masterlar ligi elzemdir ve bisiklet sporunda cok önemli bir bosluğu dolduracaktır. Master liginde milliler yarışamaz seklinde bir çekince konulur olur biter. Böylece paralı fondolarida kovalamamıs oluruz.

@altayfun
Bak bu rezilliğe çok kızdim. Demekki diğer yarışçıları dolgu malzemesi olarak kullanıyorlar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

Master 60 oldu ya ,,,yoktu ,eklendi yenilik o oldu :),yanlış platform dersen bisiklet forum doğru adres sunu kardaş,şimdi esas ne cevap verecek argeus onu bekliyorum ,,,
Birde gelsin. Ali rıza fırıncı ,eski milli artık 60 olacak 2019'da mustafa sevinçel'i kutladı kendi sayfasında,ali rıza içinde mustafa dostum misyonumuz sizsiniz dedi alicenaplık budur seneye ali ve mustafa kisada karşılaşırlar ise adil yarışacaklar birbirlerini kutlayacaklarından emin olabilirsin

(link)

Cevap yok henüz

Hayırlar oldu 95 kişi ,,,,,

95 kişi federasyon yarışlarında yarisanlarin arkasında klübü olanların haftada 3 gün idman yapanların gran fondoda ilk onlara girmesini istememektedir,
Çözüm olarakta girselerde kendi katagorilerinde değerlendirilmeye tabi tutulmalarını istemektedirler,
Bu gerçekleşmez ise şikayetler devam edecektir benden söylemesi her sene aynı filmi seyrederiz

T

tersderyar

Misafir
Granfondolarda kulüp sporcuları, milli sporculara ayrı klasman oluşturulursa bana göre pek bir varlığı olmayan Federasyonun ekmeğine yağ sürülür. Böylece beceremedikleri bir işi de özel organizasyonlara yıkmış olurlar. Birkaç kulüp yarışı ile işi kotarmış olurlar. Hatta granfondo içinde ayrı değerlendirilen bu sporculara puan vermeye kadar götürürler işi. Sonuçta ortada hazır yarış var ve kendi düzenlediklerinden çok daha kaliteli hepsi de

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@tersderyar

Federasyonun bir varlık gösteremedigi gerçeğine katılmakla beraber ,hafta içinde bir işte çalışan insanların gran fondolara katılımın çok olmasını dilemekteyim,amaç çoğalmak ,gran fondonun kitlesellesmesi,tabi ücret olayının makul seviyede tutulması ayrıca alınan paraların nereye gittiğininde açıklanması,federasyona ne kadar ödendiği ,veloturk bedava bisiklet dağıtıyor ne yaptığını anlatıyor ,her şey açık ve net olacak ,

Birde hafta içi çalışan insanların şevklerinin kirilmamasi lazım ,insanlar emeklerinin karşılığını ilk ona girerek görmeli, haksız rekabet olmamalı ,

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@Kudret Kurtcebe
Tamamen bir tesadüf sonucu Bilal Gül'le tanıştım iki yıl önce. Delta Bisiklet'in Turan Güneş Bulvarındaki şubesinde çalışıyordu. Cyclocross ve fatbikeları bir de lefty maşalı Cannondale'leri tanıttı bana ve arkadaşıma. Mtb parkurlarından söz açılınca kendisinin de asıl olarak mtb sporcusu olduğunu söylemişti. Yarım kalmış bir hikaye gibi anlattı sporcu geçmişini, hüzünlenmiştim anlattıklarına

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cemil Dada

Onu seyretmiş idim ,polinezkoyde yarışta,mtb 'yi ustalıkla kullanıyor idi.çok dik yerden uçarak indi,resmen ağzım açık kaldı,yarık topraklardan ustaca geçişlerine hayran kaldım,böyle bir insanın bisiklet sporunu bırakmasınada çok üzüldüm,
Malesef bu ülke insanlarını harciyor,

(link)

cevap yok,argeus 'dan

Sarper günsala messenger 'dan mesaj attim cevap bekliyorum

Hayır 100 kişi konu açık olacak ,,,,

Anladığım kadarı ile argeus cevap vermiyor ya da face 'i kullanmıyorlar,sarper gunsalada mesaj attım yanıt alamadım,foruma üye olan berkem beyede özelden mesaj attım yanıt bekliyorum,veloturk kurucularından sarper bey 'in cevaplandırması daha net olacaktı,

Bisiklet forumda 100 kişi olaydan rahatsız
Haksız rekabet olmaktadır klübü olan haftada 3 gün idman yapanların gran fondoda yarışmaları hafta içi çalışan ve idman yapmaya vakti olmayanlar için dezavantajdır,bu durum nasıl değiştirilir ,katagorilendirilmeleri farklı olur ise ,argeus ,veloturk ,salcano ne düşünür ,düşünceleri nedir ,buda önemli ,sponsor firmalar 2019 'da nasıl adım atacaklar göreceğiz,eski tas eski hamam devammi edecek göreceğiz,60 mastır için sorun yok ,ama özellikle 19 ve 49 yaşlar arasında yeni bir düzenleme kim yapacak ,federasyon yarışlarında yarisanlarin tesbitini kim yapacak,ve gran fondo yarışlarında kendi aralarında katagorilendirilmeleri kim veya kimler organize edecek ,sorularim havada kalmaktadir .

2019 'a az bir zaman kala bu konuyu aynen 2019'a taşıyacağım,ilk gran fondo yarışında aynı durumlar devam ederse şikayetlerinizi buraya yazarsınız,
Hayırlar 105 Kişi yüzde 68 oldu,

Ilk gran fondo geliyor şubat ,federasyon yarışlarında var olanlar şu anda akra fondoda gözükmüyor
112 kişi hayır dedi
Çözüm nasıl olacak kendi kategorisinde tek olan bir federasyon yarışçısı
Nasıl değerlendirilecek ??????

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

""It's not quite that confusing," says McGrory. "Not everyone is going to race - some people, maybe even the majority, come here to take part, and to ride on the same course as the elites. Then there are those semi-elite, serious riders who are here to try to grab a National title. There's no reason they can't co-exist peacefully. Most races have a broad spectrum of talent and experience, and it's no different here. Is it as good or satisfying as a National Masters title? To some people it may not be, but for others it might mean even more.""

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@bisikletgundemi

Ingilizce bilmeyenler olabilir çeviri yapacak arkadaş aranıyor ?

Soru ?
Avrupada gran fondo yarışlarına pro sürücüler katılıyormu ?????

Çözüm getirin ,
Nasıl olacak bu iş ,,,,yukarda soru soruldu,
117 kişi cevap versin
Kendi kategorisinde tek olan federasyon sürücüsü nasıl değerlendirmeye tabi olacak,
Birinci olunca birincilik elindenmi alınacak nasıl olacak bu konuda bilgisi olan cevap versin

(link)

Ayrıca
Burada federasyonda yarışmalarında derece alanlar var ,bunların tam listesi bende bu listeden kimler gran fondoya katılacak ayrıca onları tesbit ederek sizleri bilgilendireceğim,,,

Zamana karşı yapılan yarışta gökan uzuntas yarışmis,yesil pedal spordan yesil pedal gran fondolarda daha önce yarıştı,burada 117 kişi yeşil pedal gran fondoda yarışmasınmi diyor bu durum onu gösteriyor,zati kapandı klüp,
Brisa spordan hiç bir yarışmacı gran fondoda olmayacak bu 117 kişi bunu istiyor ,
Burda gebze var yalova var,
bu kulüplere üye olanlar o zaman yarışmayacak
Bu işi hangi sponsor organize edecek isim isim tesbit edecekler listeye almayacaklarda buna hangi sponsor evet der,argeus dermi ?????
Soruma cevap vermiyor ise argeus önemsemiyorlar demektir,yani bizim için federasyonda yarışan haftada 3 gün idman yapanlar gran fondoda yarışabilirler
Anlamı çıkıyor

O vakitte bu 117 kişinin hayırı havada kalır,,,,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bazı amatör arkadaşlar gran fondolara sırf elitlerle kapışmak, pelotona dahil olmak için katılıyor olabilir, gran fondolar herkesindir :)

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
789
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
o zaman çevirelim :
Soru ? Gran fondo larda şampiyonlar olmalı mı?
McGrory : çok da karışık bir konu değil. Herkes yarşmak için gelmiyor. Bazı insanlar, belki de çoğunluk, elite atletlerle birarada ve aynı parkurda bulunmak için geliyorlar. Yarı elite ciddi biniciler ise ulusal başarı kazanmak için buradalar. Birarada olamamaları için hiçbir sebep yok. Çoğu yarışta yetenek ve tecrübe olarak geniş bir bant aralığı vardır ve burada da aynı. ‘national masters title’ ulusal ustalar yarışı kadar iyi ve tatmin edici mi? Bazılar için olmayabilir ama diğer bazıları için çok daha fazlası demek.

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
789
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kudret Kurtcebe
olaya çok hakim değilim ama anladığım kadar söyleyim. dışarıda olay eğlenelim sosyal bir aktivite olsun havasında geçiyor biz de ise ciddi bir yarış havası var.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.