GPS'li Bisiklet Bilgisayarı Igpsport IG20E İncelemesi

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CeRKeZ hocam zaten ara ara çöküyor. 😁
Ne yapıyoruz, usb den gpx dosyasını Strava'ya yüklüyoruz 😉😎 Virüsün beline kuvvet😂

• Üzgün
  • Hahaha
Tepkiler: Özcan ve CeRKeZ
Scudo

Theo3232

Aktif Üye
Tepki
311
İsim
Berkan yildiz
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar. Igpsport IG20 cihazla MacBook bilgisayarı senkronize edemiyorum. Böyle bir sorun yaşayan varmı?

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.024
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@Theo3232 cihazla bilgisayar senkronize olmaz. Sadece bluetooth bağlantısıyla cihazı cep telefonuna bağlayabilir ve aktivitenizi Strava ile senkronize edbilirsiniz.
Bilgisayara bağlıyken cihazın klasörlerini görmek istiyorsanız, cihazı kapalı durumdayken bağlamanız gerekiyor. Açıksa bilgisayar görmüyor.

• Beğen
Tepkiler: Theo3232

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.523
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Theo3232 cihazla bilgisayar senkronize olmaz. Sadece bluetooth bağlantısıyla cihazı cep telefonuna bağlayabilir ve aktivitenizi Strava ile senkronize edbilirsiniz.
Bilgisayara bağlıyken cihazın klasörlerini görmek istiyorsanız, cihazı kapalı durumdayken bağlamanız gerekiyor. Açıksa bilgisayar görmüyor.
İgs20 de aktiviteler sadece bilgisayara kablo yoluyla atılıp strava ile senkronize olur. Sizin dediğiniz özellik igs10-igs50-igs618-igs620 de olan bir özellik.

• Beğen
Tepkiler: Theo3232

Theo3232

Aktif Üye
Tepki
311
İsim
Berkan yildiz
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Malesef 20 sadece kabloyla baglanabiliyor. Sıkıntı bilgisayarin cihazi görmemesi.

ayegba

Üye
Tepki
20
İsim
kaan
Bisiklet
Giant
Merhabalar bende de aynı cihaz var. İgpsport igs20e. 2 sene kullandım. Çok memnunum. Ama bugün. Açılmıyor şarj olmuyor. Ya batarya bitti. Ya da board arızası gibi bir so y sanırım. Bu tür ürünlerin tamiratini yapan yerler varımdır acaba.(Antalya'da. Ya da İstanbul'a kargo ile)

Kerim49

Üye
Tepki
11
İsim
Abdülkerim
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tek bir dezavantajı oldu bende, Windows 10 bilgisayara takınca okumuyor dosyaları. Windows 8 veya daha altı (veya Mac OS, Linux) gerekiyor. Onu da firmayla iletişime geçtim, bu ay içinde düzelteceklerini söylediler güncellemeyle.

GPS bulma konusunda da diyelim ki 2 hafta hiç kullanmadınız, açtığınızda uyduları bulması 2-3 dakika sürebiliyor. Ama günlük kullanıyorsanız 10 saniyede buluyor. Son kapatıldığında uyduların konumunu hafızaya alıyor onunla ilgili sanırım.

8 MB hafızası var, onunla da 110 saat civarı sürüş kaydı yapılabildiğini yazmışlar.

Ben bir tane OTG kablosu kullanıyorum, onunla Android telefonuma bağlıyorum. Oluşturduğu "fit" dosyasını telefona kopyalayıp Strava'ya atıyorum. Hafıza dolarsa vs. de ordan boşaltıyorum. Ekstra bilgisayara ihtiyaç kalmıyor, özellikle turdayken hemen bilgisayarsız işlem yapmak pratik oluyor.

Işığı açıkken 20 saat, ışığı kapalıyken 24 saat gittiğini yazmışlar, 3 aşağı 5 yukarı öyle oldu.
Selam OTG KABLO ile nasıl bağlıyorsunuz telefonunuza ben yapamadım
@Buğra C selam OTG KABLO ile nasıl bağlıyorsunuz telefonunuza ben yapamadım

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kerim49 cihaz kapalıyken bilgisayara bağlıyorsunuz ve daha sonra cihaz bilgisayara bağlıyken kabloları çıkarmadan güç tuşu ile cihazı açıyorsunuz. Belli bir miktar bekleyin cihazınızı göreceksiniz bilgisayarımdan.

• Beğen
Tepkiler: Kerim49

Kerim49

Üye
Tepki
11
İsim
Abdülkerim
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sadi imren selam bilgisayara atabiliyorum ben direk telefona kablo ile nasıl aktarıyorsunuz onu merak ettim

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kerim49 cihaz kapalıyken otg kablo ile telefona bağlayın muhtemelen sd kart benzeri bir depolama birimi olarak algılayacaktır. Algılamıyorsa USB hata ayıklama modunda açmanız gerekiyordu sanırım eski bilgi unutmuş olabilirim. Ya da otg kablonuz sorunludur.
(link) burda temel bilgiler verilmiş

• Beğen
Tepkiler: Kerim49

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar, igpsport 20e cihazım ile tur anında doğru tarih gösterirken tur sonunda .fit dosyalarını stravaya attığımda sanki cihaz fabrika ayarına dönmüş gibi 05-01-2014 tarihli strava kaydı yapıyordu. Ben de v.1.21 firmware 'i indirip manuel 'de yazdığı gibi 2 adet .bin dosyasını root klasörüne atıp usb 'den çıkardım. FR yazdı OK yazdı (yani fw güncellemesi tamam) sonra ekranda ER 00 00 01 yazıyor . Power tuşuna basınca açılıyor normal ekran geliyor ama bir süre sonra ekran kilitleniyor . Factory reset de attım , v1.17 - v.1.18 - v.1.21 fw leri tek tek denedim bu hata gitmedi.
Ekran görüntüsü aşağıda... bu cihazı kullanan bir arkadaş varsa cihazın içindeki tüm klasörleri bir zip/rar halinde bana gönderebilir mi ? Belki bu şekilde düzelltebilirim.. Support 'a yazdım ama Çinlilerin bahar şenlikleri var ve 20 Şubat'a kadar cevap veremeyebiliriz dediler... şimdiden teşekkür ederim.. özelden emailimi verebilirim...

edit. Fabrika ayalarına defalara döndürdüm ( USB bağlıyken iki tuşa 5sn basılı tutmak) .

ER000001.jpg

Son düzenleme:

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendi sorunumu çözdüm ... Şöyle ki ; ekranda yazan ER ile değil EA ile başlıyor . Bu şekilde interneti altına üstüne getirince bir Rus forumunda aynı sorunu yaşayanlara rast geldim , translate ile tek tek okudum ve biri HW1.1 - v1.23 firmware download linki koymuş sağolsun , onu kurup indirince düzeldi ..

IgpSport IGS20e için ihtiyacı olana dosyayı gönderebilirim.

Kerim49

Üye
Tepki
11
İsim
Abdülkerim
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendi sorunumu çözdüm ... Şöyle ki ; ekranda yazan ER ile değil EA ile başlıyor . Bu şekilde interneti altına üstüne getirince bir Rus forumunda aynı sorunu yaşayanlara rast geldim , translate ile tek tek okudum ve biri HW1.1 - v1.23 firmware download linki koymuş sağolsun , onu kurup indirince düzeldi ..

IgpSport IGS20e için ihtiyacı olana dosyayı gönderebilirim.
selam igs20E yi biçimlendir dedim bilgisyarsan daha sonra cep telefonuma bağlayamadım OTG kablosuyla cihazı görmedi acava bununla ilgili bir deneyiminiz oldu mu

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
selam igs20E yi biçimlendir dedim bilgisyarsan daha sonra cep telefonuma bağlayamadım OTG kablosuyla cihazı görmedi acava bununla ilgili bir deneyiminiz oldu mu
Selamlar.. hayır hiçbir zaman bilgisayardan cihazı biçimlendirmedim.. neden böyle birşeye gerek duydunuz ? biçimlendirince cihazın yapısını da bozuyor olabilirsiniz ?

OTG kablosu bağlandığını sizden duyuyorum. Sadece bilgisayara bağlayıp .fit dosyalarını kopyalayacaksınız bilgisayarınıza..

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.024
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Bilgisayardan biçimlendirme yaptıysanız @Kerim49 cihazın hafıza yapısı değişmiş olacaktır.
Bu da cihazın işletim sisteminin hatalı çalışmasına neden olabilir.
Eğer cihaz beklendiği gibi çalışmıyorsa önce fabrika ayarlarına dönmeyi deneyin.
O da çalışmazsa, web sitesindeki yönergelere göre cihaza firmware update yapın.

Kerim49

Üye
Tepki
11
İsim
Abdülkerim
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bilgisayardan biçimlendirme yaptıysanız @Kerim49 cihazın hafıza yapısı değişmiş olacaktır.
Bu da cihazın işletim sisteminin hatalı çalışmasına neden olabilir.
Eğer cihaz beklendiği gibi çalışmıyorsa önce fabrika ayarlarına dönmeyi deneyin.
O da çalışmazsa, web sitesindeki yönergelere göre cihaza firmware update yapın.
teşekkürler deneyeceğim

Tepki
153
İsim
Burç Çelik
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
herkese selamlar. igpsport igs620 cihazını yeni aldım. henüz kullanmadım. ancak güncelleme geldiğini görüyorum. telefondan cihazı bluetoothla birbirine bağlayıp güncelleme yapmasını istiyorum. ancak cihaz kendi kendine kapanıp açılıyor. bir fikri, yorumu, düşüncesi olan var mı nasıl düzeltilebilir ne yapılabilir?