Gözlük tercihi

Tepki
47
Bisiklet
Cannondale
Merhaba, gözlük tercihi noktasında yardıma ihtiyacım var.

Önce uvex gözlükleri sorayım, nasıldır tavsiye eder misiniz? (link)

Bi de dragomir var. (link)
doğa bisiklet'e gidip baktım, elinde bi tane kalmış, teşhir ürünü. onun da yedek camları yok, sadece siyah camlı gözlük. bu halde 79'a veririm dediler.

Bi de endura shark var: (link)
bu da kargo ile birlikte 75 liraya geliyo.

Camları, kalitesi falan bakımından bişey bilmediğim için size soruyorum.
Diğer taraftan, doğa bisiklete gidip baktığımda ordakilerden yüzümde en güzel duran viper'dı. diğer sitedeki endura da modeli buna benziyo biraz, o da güzel durur diye düşünüyorum. ama uvex nasıl olur bilmiyorum :)
Ne dersiniz hangisini tavsiye edersiniz?

Scudo

Fatih Şengöz

Aktif Üye
Tepki
100
Bisiklet
Merida
Bayrampaşa'da Decathlon isimli bir mağaza var.
(link) linkinde gözlüğü görebilirsiniz 1 ay önce 29TL'ye almıştım. 4 camlı ;)

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
bence uvex'ler hem ucuz hemde kaliteli bayaada çeşit var, kendi verdiğin güvenli çalış sitesinden alabilirsin.. saydam olan güzelmiş..

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
Merhaba, sahibinden com İlan no: #43454647 şu ürünü kullanıyorum gayet memnunum modeli hoşunuza giderse tercih edebilirsiniz.Bir de size tavsiyem gözlük alırken uv koruması olup olmamasına dikkat ediniz.Ucuz gözlükler gözü korumak yerine zarar verir.Şu şekilde açıklıyım karanlık bir ortamda göz bebekleri büyür, güneşin zararlı ışınlarından (ultraviyole) daha kolay etkilenir bu ışınlar direk olarak gözümüze girerler.Gözlük kullandığımızda da aynı şekilde göz bebeklerimiz büyür ve yukarıdaki bahsettiğim olay gerçekleşir uv koruması olan gözlüklerde bi problem olmaz fakat ucuz kalitesiz gözlükleri kullandığımızda göz bebeklerimiz büyüdüğünden zararlı ışınlardan daha fazla etkilenirler. sonuç olarak; kalitesiz bir gözlük kullanmak gözlük kullanmamaktan daha çok zarar verir gözümüze :cool:

• Beğen
Tepkiler: Fatih Şengöz

randie

Aktif Üye
Tepki
89
Ben ebay.com'dan aldim, Giant marka..
Bu urunler turkiye'de cok pahali, bu nedenle yurtdisindan almak lazim

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Normal gözlük kullananların ayrıca takabileceği modeller varmıdır ? 0.75 * 1.00 gözlük numaram var ve ekstra gözlük kullanmak istiyorum.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
gözlüklerle ilgili her türlü sorunuzu bana ö.m atarsanız size prof. anlamda yardımcı olabilirim. iyi günler.

Fatih Şengöz

Aktif Üye
Tepki
100
Bisiklet
Merida
@H.ibrahim Erdemir

Adidas Evil Eye, ama biraz pahalı :( camların önüne bir aparat ile numaralı gözlüğünüzü takabiliyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: H.ibrahim Erdemir

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
o kadar pahalı işlemlere gerek yok. numaralı güneş gözlükleri ile bu sıkıntıyı ortadan kaldırabilir arkadaşımız max fiyatı ise 100tl ( her renkte boyabilir )

• Beğen

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
@çağatay_çankaya

ve söylemeyi unuttum. 2 yıl garantili ve sağlık bakanlığından onay yanı kısacası adı sanı bilinmedik gözlük markalarından ve inanılmaz derece zarar çakma güneş camları değildir.

• Beğen

Sinan Ceylan

Daimi Üye
Tepki
151
İsim
Sinan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence deneyerek almanız en sağlıklısı olacaktır. Çünkü bazıları rahatsız edebiliyor, tam oturmuyor. Burnunuzu acıtabilir hatta.

Bildiğim kadarıyla gözlük çerçevesinin alt tarafı ile yanak arasında çok boşluk olmaması gerekir. Ben o yüzden yerel bir mağazaya gidip oradan aldım. Bence 5-10 lira fazla verin gerekirse ama deneyip alın.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
@Sinan Ceylan

tabiki denemek en iyisidir. yüzde ergonomik olması şart. ama ergonomik olması kadar camların göz sağlığına uygun olması lazım. Sağlık bakanlığı onaylı 400UV 'ye kadar filtre özelliğine sahip ( tabi daha birkaç özellikli cam var ) gözlükleri lütfen güvendiğiniz yerlerden alınız. Günümüzde bir çok yer sağlıksız gözlükler satıyorlar.

Cengizhan Terzi

Forum Bağımlısı
Tepki
197
@çağatay_çankaya

bence forum istanbulda bir spor mağazası var .. orada herşey çok ucuz ve kaliteli .. ben oradan 25 tl ye gözlük aldım çift camlı .. uv400 koruması falan herşey var .. eğer mağazının ismini bilmiyorsanız özelden ulaşabilirsiniz :)

Sinan Ceylan

Daimi Üye
Tepki
151
İsim
Sinan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@çağatay_çankaya

Modelini tam bilmiyorum ama Julbo marka bir gözlül aldım ben. Araştırdığım kadarıyla kaliteli gözlükler üreten bir firma.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
arkadaşlar piyasa çok fazla gözlük markası var. hangisi ii hangisi kötü bunu ismiyle ayırt etmek olmaz. sağlık bakanlığından onaylı ise sorun yok. ama gidipde satışı elemana bunun bakanlık onayı var dersen alacağın cevap sabittir. çünkü o elemanda primine bakar senın sağlığına değil. o yüzden bildiğiniz tanıdığınız en önemlisi güvendiğiniz yerlerden alın. şuanda atasun optik'teki rayban ve diğer markaların %40'nin birinci kalite emitasyon olduğunu siradan bir kişinin bunu ayrıt edemediğini duymamışsınızdır. bu yüzden firmanın büyüklüğüne içinin gösterişine değil güvendiğiniz yerlere yönelmenizi tavsiye ederim.

Tepki
3
Tchiboda Bu ÇarŞamba SatiŞa Gİrİyor Bİr İncele Baya GÜzel İthal Bİr ÜrÜn Yedek Cami Var GÖzlÜk TaŞima Kabi Ve Temİzleme Mendİlİde Var Bende KeÇİÖrendeyİm GÖrÜŞmek TaniŞmak DİleĞİyle:)