Gözlük şart mıdır?

Scudo

five

Part time turcu
Tepki
3.960
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

"Kask-gözlük-eldiven" üçlüsü, gerekliliği yokluğunda anlaşılan, bisikletin temel unsurlarındandır. Kasksız/kasklı kaza yapıp kafasını bir yere çarpanların, kaskın , kocaman bir böceğin, gözlüğüne "tak" diye çarptığına şahit olanların, gözlüğün, herhangi bir sebeple bisikletten düştüklerinde ellerini yere dayayıp kendini koruyan ve "eldivenim olmasa ellerin mahvolmuştu" diyenlerin, eldivenin gerekliliği konusunda hiçbir şüphelerinin olduğunu sanmıyorum.

Herkese kazasız ve keyifli turlar, gezintiler, yarışlar...
five

Son düzenleme:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@scottrek
Bunları satan bir yer biliyor musunuz? Yol bisikleti için yeni kask alacağım da camlı alsam mı diye düşünüyorum.
Bir de bu tip kasklar buğu yapıyor mu?

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.614
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru
Ben Almanyadan aldım.Bacanak oraya gittiğinde verdiğim siparişleri topladı geldi.BU kasktan Türkiye de satan yer yok şuan bildiğim kadarıyla.
Ama vizörlü olan şu model : (link) var.Araştırmanız lazım.

• Beğen
Tepkiler: erman35
Tepki
14
İsim
OKAN
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Güneş gözlüğü bile olsa takın derim

• Beğen
Tepkiler: erman35

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En ufak bir tozda bile gözümüzü kapatma gereksinimi duyarız, özellikle küçük sineklerin göze kaçması gibi rahatsız edici bir şey yoktur. Bu durumlarda dikkat, konsantrasyon ciddi oranda düşer ve kazaya çok yaklaştırır. Bunların dışında dışarıdan sıçrayan bir şeyin(özellikle araç tekerleri altındaki küçük taş parçalarının göze vurunca vereceği zararı düşününce kask bile taksak az gelir.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kask eldiven gözlük bunlar temel ekipmanlar ben gözlük olarak polonun bir gözlüğünü kullanıyorum sabah güneşinden koruyor toz kir göze gelmiyor ben çok faydasını gördüm hem güvenlik anlamında hemde rahatlık anlamında gözleriniz rüzgardan dolayı yanmıyor gözlüğün tek sıkıntısı camları çok siyahsa karanlık yerlerde veya gece çok sıkıntı o yüzden ben uzun yola çıkarken o decatlhonda satılan 15 TL lik gözlüklerden taşıyorum çoğu zaman gerek olmuyor ama yinede tedbiri elden bırakmamak lağzım

• Beğen
Tepkiler: okanakpinar06

tasdelen

Üye
Tepki
26
İsim
mustafa
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba arkadaşlar, sürekli gözlüğümü kaybeden unutan biri olarak ne tavsiye edersiniz?uzun turlarda bir noktadan sonra gözlük rahatsız ediyor. Mola yerinde unutuyorum. Dün de unuttum 200 metre inip geri çıktim. Gözlüğün rahatsız etmemesi için veya unutulmaması için yapılabilecek bir şey var mı şimdiden teşekkürler.

TalhaB.

Daimi Üye
Tepki
599
İsim
Talha Bölükbaşıoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar, sürekli gözlüğümü kaybeden unutan biri olarak ne tavsiye edersiniz?uzun turlarda bir noktadan sonra gözlük rahatsız ediyor. Mola yerinde unutuyorum. Dün de unuttum 200 metre inip geri çıktim. Gözlüğün rahatsız etmemesi için veya unutulmaması için yapılabilecek bir şey var mı şimdiden teşekkürler.
Geçenlerde çıktığım bir sürüşte gözlüğüme kocaman bir sinek veya arı gibi bir şey çarptı, hiçbir şey olmamış gibi yoluma devam edebildim. Gözlüğüm olmasaydı muhtemelen dengemi kaybedip düşebilirdim. Gözlük bence şart sadece sinek-böcek için de değil; tozdan, hızlı giderken rüzgarın gözü yaşartmasından da korumuş oluyor. Beni rahatsız etmiyor ama bazen kaska takıyorum.
Şu şekil:
1692615448584.png

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.456
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1692615626047.png

Clal

O da olur.
Tepki
826
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kask eldiven gözlük bunlar temel ekipmanlar ben gözlük olarak polonun bir gözlüğünü kullanıyorum sabah güneşinden koruyor toz kir göze gelmiyor ben çok faydasını gördüm hem güvenlik anlamında hemde rahatlık anlamında gözleriniz rüzgardan dolayı yanmıyor gözlüğün tek sıkıntısı camları çok siyahsa karanlık yerlerde veya gece çok sıkıntı o yüzden ben uzun yola çıkarken o decatlhonda satılan 15 TL lik gözlüklerden taşıyorum çoğu zaman gerek olmuyor ama yinede tedbiri elden bırakmamak lağzım
Şu an 240 TL

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.321
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Göz sağlığınız ve dışarıdan gelebilecek böcek, toz, göz kuruması, yada başka araçlardan gelebilecek şeyler zarar verebilir. Adam cekirdek citleyip camdan dışarı sallıyor.

Mete Can Karahasan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
Arkadaşlar göz sağlığını hafife almayın, güneş ışığının fazlası bile katarakt yapıyor. Aynı şeker hastaları gibi kör oluyorsunuz. Yoldan tozdan yansıyan çapaklar bile 10 dakika insanı kör ediyor, bunun bir de yolda bisiklet sürerken olduğunu düşünün.

lrfan

Cyclist
Tepki
8.184
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gözlüksüz çıkmam abi! Öndeki kamyon tekerinden öyle bir taş fırladı ve tam göz bebeğime denk gelen yerde lenste mini oyuk açtı, gözlük olmasa tek gözlü idim. Çarpan kum, toz, sinekleri saymıyorum bile, keza UV ve parlayan yol vs....

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
kask kadar elzem bir konu hele bir de lens kullanıyorsanız mecbursunuz