GoPro kamera bisiklet çekimleri

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@sevban tarım Körfez 60 Evler Sahilden Tütünçiftlik sahile kadar var. Yalnız 60 Evlere bisikletle girişe izin yok. Oranın yolu biraz dar dolgu yapıp oraya da bisiklet yolu yapsalar güzel olur :)

(link)

Scudo

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@turkkeyp Strava'dan aktivitenize girip sol kısımda yer alan ingiliz anahtarı iconundan tıkladığınızda GPX dosyası geliyor onu pc ye aktarıp, Garmin sitesinden Virb Edit programını indirip mp4 formatında ki videolarınızı bu programa atıp bir çok çeşitli grafiklerle birleştirebilirsiniz. Kalp atış monitörü, kadans v.s bunları gpx formatında aktarabileceğiniz bir sisteminiz varsa onları da aktarabilirsiniz.
Burada da detaylı anlatım mevcut
(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2

Gopro hero 4 ile çekildi. Ne yaptıysam Youtube'un video kalitesini düşürmesini engelleyemedim.

Kalite kaybı yaşamadan yüklemenin bir yolunu bilen varsa bana da anlatabilir mi?

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Kahveci bi zaman sonra 1080 seçeneği geliyo bendede aynısı oluyo çünkü :)

(link)

buradaki videolar hepsi 720 ile başladı şimdi hepsinin 1080 seçeneği var

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@chnkrmz Yok ben zaten 1080p çekmedim boyut haddinden fazla büyük oluyor uğraşamam diye. 720p çektim, elimdeki 720p görüntü cam gibi tertemiz, ama youtube'a attığım zaman yukardaki gibi berbat bir şekilde yüklüyor. Bir de şu "insanların yüzünü bulanıklaştırma" seçeneğini bir daha seçmem, hiç bir işe yaramadığı gibi insan olmayan yerlerde de bulanık noktalar koymuş.

720p gopro çekimlerine bakıyorum millet gayet güzel kalite kaybetmeden yükleyebilmiş ben nedense yapamadım.. Bir de 1080p çekip deneyeceğim ama pek umudum yok çünkü sorun elde ettiğim çekimde değil, siteye yükleyince çamurlaşıyor görüntü.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Kahveci galiba 720 de 50 kare saniye bu. bi kaç format dene bence belki bi değişiklik gösterebilir.

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
@Kahveci
Youtube serverlar da yer acabilmek icin videolarin bitrate lerini dusuruyor. Bu da kalitenin bozulmasi anlamina geliyor. Kalitenin bozulmamasi icin ham goruntuyu bir upload sitesine upload etmeniz lazim. Ya da yandex disk, dropbox gibi bulut depolama acip oraya yuklemeniz gerekir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ismail.yüksel

Cevabınız için teşekkür ederim. Bu şekilde buluta yükledikten sonra Youtube'a aktarılabildiğini bilmiyordum.

Fakat şimdi youtube'da aradım ama bulamadım online kaynağa yüklediğim videoyu youtube'a nasıl aktaracağımı.

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
@Kahveci
Yanlis anlasilma olmus, youtube a aktatma yapilir anlaminda soylemedim, ham goruntu kalitesini gostermek icin buluta yukleyip foruma link verirsiniz, isteyen oradan indirip izleyebilir. Yoksa youtube a yonlendirme yapilamiyor sizin de dediginiz gibi :)

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Youtube da bisikletle ilgili bir video izlerken belkide su ana kadar gordugum en akici aksiyon kamerasini gordum. Fps orani muhtesem di, sanki slow motion gibi video cekiyor o derece super. Bu go pro en cok kac fps cekebiliyor?

Bilgisayarda izlerseniz dedigimi anlayabilirsiniz.

kıvanç özkarayel

Daimi Üye
Tepki
150
Bisiklet
b'Twin
(link)

şöyle bir kamera buldum. Fiyatı da uygun. İnternette ki yorumlarda fiyatına göre güzel bir kamera diyorlar.