GoPro HERO4 Session

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aksiyon kameralarından sektör lideri olan Gopro markası yeni ürünü tanıttı. Hero4 ürün gamında yer alacak Session alışılmışın dışında bir kasa tasarımına sahip. Görünen en büyük değişiklik dış görünüş ve hafiflik. Gopro ifadesiyle şimdilik en hafif kamera %50 küçük ve %40 daha hafif olarak tasarlanmış HERO4 modeline göre.(74 gr)
Bu kadar küçük olunca tabi düğme koyacak yer de bulmak zorlaşıyor bu yüzden tek tuş konmuş kısa bakınca foto, uzun basınca video moduna geçiyor.Tam şarj ile 2 saat kayıt yapabiliyor.4K video çekim özelliği ise bu modele eklenmemiş, özellikten çok küçüklük ve hafiflik arayanlar için tasarlanmış bir kamera olarak dikkati çekiyor.Kılıfsız olarak 10 metreye kadar su geçirmiyor yani su altında diğer Gopro'lar kadar etkin değil.
Ülkemizde ki yüksek fiyatları düşünecek olursak çok hızlı yayılır mı bilemem ama umarım HERO3 ve 4 ler daha uygun fiyata düşerler.
26481 dosyayı görüntüle 26482 dosyayı görüntüle

Scudo

tunckuyel

Daimi Üye
Tepki
83
Dikkat ederseniz kılıfsız 10 m su gecirmiyor. Yani diğer modellerden aslında daha iyi. Buna da kılıf üreteceklerdir eminim bu arada

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Drone sahipleri yaşadı :D Güzel kamera olmuş bisiklette ön tarafa gidonla kadronun olduğu yere koyarak güzel açı yakalanabilir belki,birde bunları da birleştirerek 360 derece video seçeneği oluyor mu acaba?

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
türkiye'de kaç paradan satışa sunulacak acep. uçuk bir fiyatı olmazsa şayet almayı düşünüyorum. yurt dışı için 400 dolar dan bahsediliyordu ama bakalım merakla bekliyorum.

en güzeli de diğer gopro modellerinde kullandığınız çoğu bağlantı aparatlarını session modelinde de kullanabiliyorsunuz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tahminimce 1400-1500 seviyesinde bir fiyatı olur. Açılış zamanında

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Görüntü kalitesi Session modelinde düşmüş. Session modelinin neredeyse çinli kardeşleri ile (sj4000-sj5000-Yicam) aynı seviyede olmuş . Üstelik fiyatıda oldukça yüksek.

burada tercih edilmesi için tek neden şu olabilir. direk olarak bir aparata ihtiyaç duymadan 10mt su geçirmemesi. böyle bir özelliğe ihtiyacı olan tercih edebilir.

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Hasan Saylık

1500 seviyeleri çok olur zannımca. maks 1100-1200 geçmemeli diye düşünüyorum.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@aeneskral
KDV'siz Amerika fiyatları bile neredeyse 1100 Lira, Avrupa fiyatları ise 1250'nin üzerinde. Hasan Bey'in tahmini bence doğru çıkacaktır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hero4 Session görüntü kalitesinden bir yana daha hızlı kullanımlar için, montaj kolaylığı ve küçüklük arayanlar için tasarlanmış bir ürün gibi. Ayrıca Surf seçeneği yani sörf yapanlar için sanırım onlar için de bir modeli mevcut, sörf tahtasında Hero4 gibi bir kamera büyük kalabilir. Daha anlık çekim yapmak isteyenlere uygun bir kamera sanki. Ayrıca 4K video kalitesi kişisel kullanıcılar için bence hala çok fazla, tabi parası olan alır ama 4K video bence daha çok adrenalin sporcuları, bu işten para kazananlar, belgeselciler gibi kullanıcılara yönelik. Kişisel kullanım için zaten bana göre Hero3 Black Ed. yeterli bir seçenek. 720P de 120 FPS fena olmayan bir görüntü kalitesi bana göre, tabi daha yüksek çözünürlükde daha yüksek FPS herkesin arzuladığı şey bilgisayar ve Youtube için 720 çözünürlük ortanın biraz üstü kalite bana göre. Ayrıca daha fazla çözünürlük videoları, işlemek istediğimiz zaman sorun çıkartacaktır, bunun için daha fazla işlemci ve Ram gücüne sahip bir bilgisayarımız olması da lazım. Yoksa Videoları sadece ham şekilde kullanmakla yetinicez. Türkiye ye gelmesi 1 ayı bulur, dolar euro derken tahminim asgari düzey olarak 1450-1500 diyorum fazlasına da hazırlıklı olmak lazım.

Lombardini

Üye
Tepki
26
İsim
Fatih
Bisiklet
b'Twin
Ürünün fiyatı şu an Teknosa da 799₺. Bu fiyat için ne düşünüyorsunuz? Alan tecrübe eden varsa bizleri de bilgilendirebilir mi?
(link)

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
@Lombardini Kamera hakkında bişey diyemem ama teknosanın pahalı olduğu aşikar :D
(link)

Lombardini

Üye
Tepki
26
İsim
Fatih
Bisiklet
b'Twin
@Mert S. Teşekkürler. Hakikaten bimeks te baya uygun muş. 669₺ bu ürün için bence uygun. Değerli üyelerimiz neler düşünüyor?

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti