giyim kuşam...deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mustafa tabanlı

Merhaba, belirtmeyi unutmuşum. Bu ürünleri internet siteleri üzerinden satmıyorlar, sadece mağaza satışları mevcut. Ancak telefon ile arayıp kv mont için görüşmek istediğinizi söylerseniz yardımcı olacaklardır. Firmadan ben pek çok ürün satın aldım. Güvenilir bir yerdir. Sitelerinde olmayan ürünler için gittigidiyor üzerinden ilan açıyorlar.

Scudo

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
(link)

aldığım termal italyadan geldi linkteki üründen iki kat daha kaliteli şu anda 69 euroya satılıyor bana 165 liraya geldi

ve markası linktekinden değil sadece fiyat açısından karşılaştırma olsun diye ekledim türkiyede hepsi buradada olsa 250 liraya satar en az

(link)

şu linkteki termalin yurtdışında bile satış fiyatı 99 euro

burda satanlar var tabi 500 kağıda :alkis:

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
(link) çok çeşit

orjinalini bulamadım (link) şu ceketin türkiyede varda 200 küsür euro diyorlar :D

(link)http://www.extremevital.com/catalog/images/specialized/2014/jacket_solid_sport_blk_l.jpg

yalnız fiyatı türkiyede satılan emsallerine göre çok düşük orjinal italyanmı bilemedim

euro 2.75 iken alıcaktım 195 euro etiketi vardı şimdi euro uçtu hala 195 euro etiketi varmıdır acaba 75 euroya alıp bendemi satsam acaba burda 195 euro etiketle :evil:

slovenyada bu fiyat tabi udine ve milano ya yakın sayılır komşu ülke orjinal sanırım

Fabric: 21% Polyester, 16% Polypropylene, 41% Polyamide(Nylon) 14% Elastane(Spandex), 8% Polyurethane

bu değerler fotodaki termal cekete ait

yalnız bir gariplik var benim aldığımda %69 Polipropilene %27 poliammide % 4 elastam yazıyor

modeli farklı sanırım ben 2013de aldım bu linkteki 2014 ve ucuz bir modeliymiş

Tepki
50
Bisiklet
Sedona
@halil ibrahim duran

İyi bari tek deli ben değilim içim rahatladı :)

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@halil ibrahim duran

kaskın içinde vizör olmazsa olmaz ve ceket in kendi çıkarılabilir içliği olucak ki yaz kış korumalarımız üstümüzde kalsın sırılsıklam olasak da onlar bizi koruyor terlemek
birtarafımızın yara bere olmasının vereceği acının yanında denizde bir kum tanesidir,,bisiklet termalleri haricinde ve tabi ki heeep pür dikkat etrafımıza bakmak içiiiüüün mavi tut kulaklık mikrofon haricinde telefona naviye nabıza kmye bakmıyoruz varsa yoksa mavitutlu kulaklığımızdan gellen ses tabi az olucak, korunuyoruz diye terminatör de değiliz ki öyşe değilmi heç

not: edit yapmayacam türkçe öğretmenlerimize burdan saygılarımı sunuyorum pek dikkat eden olmamış bende anlamsız bir türkçe kurmak istedim motosikletçiyiz de o motosiklet dizliği motor koruma demirleri olan bisikletlerde motorun altında kalsan seni korumaz artı pedal da çevirermezsen mantıksal olarak cekete gelince motorda 100 km üzeri 100 km rüzgarı yediğinden ona göre hava almaması için özel üretilirler hava 5 derece soğukta olsa durduğun yerde terlersin anında zatüre olursun yazın
da aynı şekilde sırılsıklam yapar 2 pedal çevirimene gerek kalmadan motopr üsünde hiç efor sarfetmesende sucuk gibi terliyor çoğu kişi böyle mantıksız ve dalga amaçlı verilen cevaplara böyle mesaj yazmadan edemedim nneyin kafasını yaşıyordunuz bilmiyorum ama motosiklet forum var orda kask ve ceketlerinizi istediğiniz gibi sergileyin hayır bisiklete motorsiklet ekipmanı ile binmeye çalışan birini mi tanıyorsunuz ve onunla dalga geçmek için mi sürekli bu tür konulara motosiklet ekipman fotoları ekliyorsunuz pek beni ilgilendirmese de merak ettim doğrusu :)

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
ürün aldınız mı bilmiyorum ama ben puhu marka içlik, orta katman olarak btwin x7 forması, en üsttede gore'nin windstopper'ını kullanıyorum.0-10'dece'de bunlarla bir gram üşümedim. sıfırın altında deneme fırsatım olmadı, hafa 10 derecede olduğu zaman orta katmanı çıkartıyorum, hava çok ısındığında hepsini komple çıkartıp termal t-şort giyorum. Alt olarakta termal içlik+tayt. Bunları istanbulda uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@İsa İhsan Akdoğan

İsa bey,
Arada alay zannettiğiniz şey bizim Kadiri bey ile özelden yaptığımız ve daha önce onun da yaşadığı benzer bir durum ile alakalı. Yoksa giyim ile dalga geçilmiyor. Benim giydiğim ekipmanın tamamı bisiklet için üretilen ürünler. Daha önce de yazdım zannedildiği gibi hareketi kısıtlamıyor.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@halil ibrahim duran

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, inceleme var ise özellikle çok ağır ve kafayı terleteceğini düşündüğüm kask ile;

kolları sırılsıklam terletecek kadar hava geçirmeyen, ceketlerden farklımı bisiklet için üretilen bu motosiklet giyim tarzına çok benzeyen ekipmanlar

çünkü motosiklet ceket ve kaskı çok üst sınıf olması gerekiyor sizi 200 km olsun 100 km olsun karşıdan arkadan 70 80 km hızla esen rüzgara yağmura karşı koruyacak yazın sıcağında kaskın içinde başınızdan akan ter damlaları ile güneşten gelen yansımaları kesicek vizör çok iyi kalite de olması bunlar hep para demek 80 liraya aldığın kaskı yere düşür kilit mekanizması dahil kafanıza kaskın metalleri değmesin diye başınıza temas eden pufları bile parçalanırken 1000 liralık bir kaskın 80 km hızda beton duvara çarpsa bile hasar almaması bunlar hep para işte ama bazıları ısrarla ucuz kask pahalı kask aynıdır benim param başımdan değerlidir yazmakta çok ısrarcı merak etmemek elde değil

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@İsa İhsan Akdoğan

Orjinalinin de İtalya'da üretildiğini sanmıyorum. Specialized gibi Amerikan markalarının da, Castelli gibi İtalyan markalarının da giyim ürünleri genelde doğu Avrupa ülkelerideki (Macaristan, Romanya, Türkiye, vs) taşeronlar tarafından üretiliyor. Bir tek Rapha çoğunlukla Portekiz üretimi benim bildiğim kadarıyla.

Specialized bayileri, ürünleri başka ülkelere gönderemiyorlar. Yani ürün çakma olmasa bile satıcısı resmi Specialized bayisi değil, muhtemelen satıcı konumundaki internet sitesi üreticiden direk almış. Benim aklıma gelen üç olasılık var; (1) üretici kendisinden istenenden fazla üretti, elinde kalanı bu şekilde satıyor, (2) üretimin bir kısmı istenilen şartları sağlamadığı için reddedildi (illa "defolu" diye düşünmeyin, etiketi yanlış yere dikildi ya da kolu olması gerekenden 1cm kısa diye bütün bir parti üretim reddedilmiş olabilir) bu da onlardan, (3) ürün çakma.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@İsa İhsan Akdoğan

İsa bey,
Aldığım kask 130$ yurtdışında ve sitesinde de "motorsiklet kullanırken giymeyin, bisiklet içindir" uyarısı var. Dolayısı ile ikisini ben kıyaslamıyorum zaten. Ben yarım bisiklet kaskı ile kıyaslıyorum

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Murat B.

en iyimser seçenek 2 sanırım ama pek olası gibi de değil ben 4.seçenek eklemek istiyorum türkiyeye yurtdışından getirenler gibi getirmiş olma ihtimali ama stoklara bakınca 1.kalite emutasyon olasılığı ağır basıyor...

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Piyasada 500 bin termal içilik ile bir milyon bisiklet giyimi modeli var. Ama içlerinde hangisi iyidir, hagisi iyininde iyisidir, hangisi fevgaladeninde fevkinin fevkindedir bilen yok. Lütfen arkadaşlar deneyimlerini paylaşır birde somut önerilerde bulunur birde foruma yazanların tamamının İstanbulda oturmadığınıda aklınızda bulundurursanız çok makbule geçer. Tabi tavsiyeler fiyat kalite dalgamotorunuda gözönünde bulundurmalıdır. Mesela ben gerçekten hem hafif, hem tere karşı süper defans yapan, hem fiyatı uygun üst içlik arıyorum. Üstüne öyle 100-150 telelere çıkmayan forma arıyorum. Öyle çin işi adamı ya uyuz ya kanser eden türden olmayacak. Sonra pedli bir şort arıyorum. Şu şu şu sitede aradığını bulabilirsin diye ciddi ve somut yorumlar bekliyorum. hatta bu forumda bisiklet giysisi veritabanı bile oluşturalım. Mesele mühümdir.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
(link) bu sitede

65 dolar şu ürün 120 dolardan indirimle hemde (link)

o 120 dolar burda 650 lira etiketle giriş yaptı türkiyeye adamlar 2014 modelini 65 dolara düşürmüş

arkadaş biz ne ne zaman 65 liraya ülkemizde sattığımız malı amerikada avrupada ki halklar 500 600 dolar verip alıcak :evil:

öyle bir tarih zaman verin de koordinatları girip ışınlanalım çıkalım artık şu zamandan

Tepki
2
deneyimlerini ve bilgilerini paylaşan bütün arkadaşlara çok teşekkürler ediyorum.
trekking için satın aldığım dare2b softsell'i rüzgarlık olarak denemeyi düşünüyorum.
Aynı uygulama için edindiğim termallerde işime çok yarayacak anlaşılan.
trekking botları sanırım bisiklet için fazlaca ağır olur. :) ( aslında tam tank gibiler ne soğuk ne de su içine girebiliyor)
beni koruyacak sağlam bir kaska ihtiyacım var gibi gözüküyor.
diğer eksiklikleri de en kısa zamanda tamamlayarak pedallamak için sabırsızlanıyorum.

aso2

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Giant
@A.Aşkar

Merhabalar
Giyim konusunda mesajınızı gördüm ve bende izmirde oturduğum için sizi rahatsız ettim ,ben adidas eşorfman takımı giyiyorum taytımın üzerinden 10-20 derece sıcaklıklarda içimede uzun kollu t-shirt acaba extra olarak rüzgarlıkta şart mı çünkü İzmirin havası malum rüzgarı falan belli olmuyor beni bu eşorfmanı kullamamda bir sakınca var mıdır?