Gidon / sele altı çanta yapımı

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar. Bu konuda ufak bir gidon veya sele altında kullanabilecek çanta yapımını anlatacağım. Gönül isterdi kahverengi güzel bir deri malzemeden yapayım fakat bulamadım bu boyutlarda bir deri parça. Bir ayakkabı tamircisinden temin ettiğim siyah deri benzeri bir parça kullandım. Ölçü vermiyorum ihtiyacınız olduğu kadar büyültüp küçültebilirsiniz.

Kaba taslak kestikten sonra aşağıdaki şekli aldı.

20150620_224348.jpg

Kenarlarını mumsu yapıda sağlam bir iple diktim.

20150620_231031.jpg

İç- dış çeviriyoruz.

20150620_231449.jpg

Bu aşamadan sonra çantanın çok büyük olduğuna karar verip 2 dikiş açtım. Kenar köşe ne varsa makas ve neşter yardımıyla baya bi kesip biçtim.

20150621_003249.jpg

Ufak tefek düzenlemelerden sonra içi dolu ve kapalı hali..

20150621_003534.jpg 20150621_003546.jpg
Evet dikişleri pek beğenmedim tekrardan rutüş geçicem.

Ve son olarak bir çanta kemeri ve plastik gerdirme ile kapalı hali..

20150621_004248.jpg

Ben sele altında kullanmayı tercih edicem. Üstündeki kemer temsilidir. Sele altına bağlamak için daha farklı bi şekilde kullanacağım kemeri. İçinde şuanda bir iç lastik , 2 plastik levye var. Bi kaç yama, zımpara ve alyen anahtarını daha rahatlıkla alır içine.

Gidonda kullanıcak arkadaşlar çantanın arka kısmına sert bir malzeme kesip koyabilirler.Böylece dik durması sağlanmış olur. Plastik kelepçe ve altlı üstlü 2 şer ufak delikle gidona tuturabilirler.

İşte insan brooks'un o güzel deri çantalarını alamayınca böyle şeylere başvuruyor :)

Buda bonus :)
100 gramında yaklaşık olarak 15 gram protein bulunan bir protein bar yapımı.Bilerek büyük şekil verdim.Bir tanesini folyo yada streç filme sarıp cebe atmalık olsun diye. İlk denemem olduğu için tarif vermiyorum. Daha güzel bir tat ve protein değeri elde edince detaylı olarak anlatırım inşallah.

20150620_163156.jpg

Scudo

Yusuf Ziya Aktaş

Katip el-Bayburdî
Tepki
270
İsim
Yusuf Ziya AKTAŞ
Bisiklet
Focus
@Furkan Kılınç
100 gram için yeterince iyi bence:) Tebrikler gayet güzel çalışmalar

• Beğen
Tepkiler: Furkan Kılınç
Tepki
102
İsim
hakan okayer
Merhaba,
canta fena olmamis oncelikle bir sablon cikarip daha sonra kesseydiniz sanirim daha duzgun olurdu
Beyazit gedikpasanin arka sokaklarinda suni deri satan yerler var ordan metresi sanirim 10-15 tlye cok guzel suni deri alabilirsiniz brooks un kahve rengi tonlarida dahil olmak üzere aklinizda bulunsun
selamlar

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
@Yusuf Ziya Aktaş

Protein değeri güzel sayılır fakat tadı için aynı şeyi söyleyemeceğim :) içinde hiç şeker ve yağ olmadığı için tadı böyle ekmekten hallice oldu geliştiricem inşallah :)

@Taner James

Hocam alemsiniz ya :)

@hakan okayer

Dediğiniz gibi biraz kafaya göre takıldım ölçülerde.Zaten yapımı çok uzun sürmüyor tekrar deneyebilirim bi ara.
Şuan ıspartada olduğum için malesef beyazıta gitme şansım yok buralardan biyerden bulurum herhalde biraz arasam.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
eski gözlük kaplarıda kullanılabilir , şöyle büyükçe olanları . fakat bağlantıyı nasıl yapmalı bilmiyorum ?

Tepki
28
İsim
Onur
Bisiklet
Ghost
Teşekkürler iyi iş olmuş. Aksesuarlara onca para harcadıktan sonra tam da aradığım aksesuar sele altı çanta. Deneyeceğim :harika: