Gidon Pas Lekesi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Gidonumda pas lekesi var, daha önceden pas vardı fakat güçlü bir pas sökücü ile sildim pas gitti fakat lekesi hala var. Bu lekeyi nasıl giderebilirim yani gidonu tekrar eskisi gibi nasıl parlatabilirim, yada sprey boya ile boyasam olurmu ne derece olumlu olur?

Scudo
Tepki
27
İsim
Ersan Akpınar
Merhabalar, Hemen hemen aynı sorunu bende yaşıyorum.
Daha önce pas içinde olan gidon boğazını parlatmıştım ancak iki damla yağmura maruz kalınca tekrar paslanma yaptı.
Başka parçalarda da aynı sorunu yaşıyorum. Tekrar paslanmaması için ne yapabilirim.

İlk hali
(link)
Zımpara ve parlatmada uğraşıdan sonra anca bu kadar oldu
(link)
Şimdi ise tekrar paslanmaya başlıyor.
(link)
(link)

Tepki
27
İsim
Ersan Akpınar
@Mehmetg. Teşekkürler hemen biraz arşatırdım.

Sulu krom kaplama tekniği var gayet başarılı duruyor. Bakalım bir kaç küçük parça için yardım edebilecek bir yer bulabilecek miyim.

Örnek;

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
Aynı sorunu bende yaşıyorum Bisikletimin tüm pasını söktüm uğraştım bisikletciye bıraktım tamir için 1 ayda yine paslanmaya başladı bunu engellemenin bir solüsyonu ilacı maddesi yöntemi varsa yardımcı olursanız seviniriz ayrıca bu nikelaj kaplama gibi uygulamaların daha ev yöntemi ile yapılabileni varmı acaba heryerde iyi bir sanayi ve ustalar yok çünkü

• Beğen
Tepkiler: ErsanAkpınar
Tepki
27
İsim
Ersan Akpınar
@Ahmet.YILDIZ

Kendimiz çözebilirsek çok daha iyi olur katılıyorum.
Sanayiler hem uzak hemde az parça olunca hiç yardımcı olmuyorlar. Bende muhtaç olmak hiç istemiyorum açıkçası.

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
@ErsanAkpınar
Ben örnek olarak ordudayım burda nikelaj kaplama bulmak tek boynuzlu at bulmak gibidir klasik bir yol bisikletinin jantını 2 ayda ördürebilmiş biri olarak söylüyorum.

Ünlü markaların cila, kaplama ürünleri felan var onlarla yapılabilen bişiler varmı?