Gidon bandı en iyi nasıl temizlenir? (video)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
GCN'nin yeni denk geldiğim bir videosunda gidon bandı temizliyoruz :D

3 yöntem kullanılmış,
1- Klasik: Sabunlu sıcak su + bez
2- Diş macunu + Diş fırçası :eek:
3- Özel bisiklet temizleyicisi :cool:

Özellikle beyaz gidon bandı denenmiş, temizlemesi en zor olduğu için!
Sonuçlar, beklendiği gibi özel bisiklet temizleyicisi biraz daha üstün.

Sizin alternatif çözümlerinizi alalım :D

Scudo

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
Çok az bir şampuan da iyi olur mu acaba temizleme konusunda? Mağlum aynaları parıl parıl yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: tavak1

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Nemli bir beze fairy (cif) döküp sadece gidon bandını sökmeden temizliyorum. Güzel sonuç alıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
bu tip deri ve kumaşımsı malzemeler üzerinde kullanılan temizleyiciyi kirli alana uygulayan bezin inanılmaz etkisi var. bezler ve çok ciddi ilgi alanım. sarı süngerler kesinlikle kumaş ve deri üzerinde en zayıf kalanı. o uygulamaları ultra microfiber sık örgülü tamamen polyester olmayan ince çok güzel bezler adeta zemine yapışıyor yıkarken bezi bir birine sürtmek bile çok güç. inanılmaz temizliyor. cam bezleri yalandan microfiber diye geçen pamuklu atlet gibi bezler ancak kurulama ve partlama işlerinde iyiler fakat leke çıkartma ve kendilerini temizlemekte çok geri kalıyorlar. ultra microfiberler 2-3 yıl öncesine kadar harika bir yaygınlık yakalamıştı kapı kapı dolaşıp satan adamlar vardı 3 tanesi 10tl falan gibi. şuanda 1 adet 10-15tl ye satılan ince ultra microfiber bez 2 model bile bulmak çok güç ne olduysa bu iplik firmaları artık bu bezi üretmiyor. ya kurtarmadı yada satılmıyor. hele o süper microfiber adı altında satılan 6 7 tl lik %100 polyester suyun altında 20 dakikada tamamen ıslanmıyor bile onların satışı devam ediyor. faster wiper - easy wiper adı altında satılan ultramicrofiber bezleri artık ilerleyen günlerde hiç bulamayacağız sanırım. bu söylediğimin ciddiyetini beyaz bir seleniz varsa çok iyi anlarsınız pril ile her ay farklı bir bez kullanarak seleyi temizleyin kesinlikle 2 kullandığınız bez ile arasındaki beyazlık farkını ciddi şekilde görürsünüz. söylediğim bezler çoğu bezlere göre deterjan sürmeden ıslatıp silince bile daha çok beyazlatıyor.

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
benimkini temizlerken erdoğanlar bisikletteki usta gidonu çizmişti :/ baktım iyi niyetli biri sesimi çıkartmamıştım ..

şu işleri öğrenip kimseye dokundurmamak lazım aslında bisikleti ..

berktx

Aktif Üye
Tepki
200
İsim
Berk
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Ben videoyu biraz daha Muc-off markasının reklamı şeklinde gördüm, e abi pardon ama çok pahalı be her şey gerecinden tut temizliğine kadar maaşı olmayan birine efsanevi bir masraf ve ben açıkçası babamın himayesi altındayken bunları almaya ne gücüm yeter ne de isteyebilirim.

emrejon

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
emre özciftci
Bisiklet
Fuji
Ben direk solvent ile temizliyorum tertemiiiz oluyo bukadar ugrasmaya gerek kalmiyo

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Eski konu hortlasın, ? dün 10 yıllık gidon sargılarına WD40 sıktım silmeme bile gerek kalmadan spreyin basıncıyla bütün kirler aktı gitti bu WD40 geçekten garip bir ürün ( bu arada gidon bandı beyaz derimsi )

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@emrejon
Hocam solvent süngerimsi yapılarda aşınmaya yol açmazmi

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.355
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
------

Son düzenleme:

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ziya On Road
Yazıyı sonuna kadar sigara içmenin gidon bandına nasıl bir etkisi olacak acaba diyerek okudum ????

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karbonatı denediniz mi? Beyaz gidon bandını sütbeyaz yapacağına eminim.
Yumuşak ıslak bir bezi karbonata batırıp batırıp silin.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato