Giant tcr advanced pro 1 (2015) kadro boyu hakkında

Berkayugur

Aktif Üye
Tepki
35
İsim
Berkay Uğur
Bisiklet
Giant
Merhaba merida scultura 400 (2015) kullanıcısı olarak tcr advanced pro 1 (2015) almaya karar verdim. Merida'nın 54 kadrosunu kullanıyorum ama biraz büyük geliyor. Meridanın 52 kadrosu daha uygun olurdu bana. Sizce tcr advanced pro 1 'nun hangi kadro boyu bana uygundur. Ben geometri ölçülerini inceledim ama pek işin içinden çıkamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Ölçüler aşağıda bulunmakta. Boyum 175 cm.

(link)

(link)

Scudo

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
M, m/l 55 civarı oluyor. M ise 52 53 falan...

Ben 180cm boyundayim m/l bana tam oluyor. Trek'te ise 56 tam oluyor. Sana m uyar bence

Berkayugur

Aktif Üye
Tepki
35
İsim
Berkay Uğur
Bisiklet
Giant
@Ozan k. merida M/L kadro şimdiki 54 diye geçiyor. Ama bana meridanın 52 si uyuyor tam.

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
merida da 54cm kadroda top tube yani en önemli bölge 56 cm uzunluktayken giant ın bu modelinde 53.5 cm kadrosunda toptube 57cm. ben 1.74 üm kol boyum 2 yana 1.80 haddinden fazla uzun kollu bir adamım. sele borusunu 14 cm kaldırıp 10mm gidon boğazı ile giant 55.5 - 58 cm toptube ile rahatım diyebilirim evet çok hafif büyük geliyor ama kesinlikle çok uzun kilometrelerde bile rahatsız hissetmiyorum. yokuş çıkarken ve inerken çok rahatım uzun süre vites kolları elçeklerinden tutarsam biraz rahatsız oluyorum onda da biraz alta geçip biraz da yokuş pozisyonu gibi idare ediyorum. ama bence 1.74 bi adamın 52 kadro kullanması bana hiç mantıklı gelmiyor. en büyük etken kullanım tarzı bence. mark cavendish 1.75 boy ile 49cm bisiklet kullanıyor sprinter. chris froome 1.85 adam 58cm kullanıyor genel klasmancı yokuşçu.

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
(link)
Giant'ın kendi öneri tablosuna göre M uygun ama içiniz rahat etmeyecekse haftasını mesai saatleri içerisinde Giant Türkiye'yi arayıp danışabilirsiniz, çok yardımcı oluyorlar.
0(link)

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@Berkayugur çok güzel görünüyor güle güle kullanın

Tepki
1
Bisiklet
Trek
selam, öncelikle hayırlı olsun. ben de bu modeli almayı düşünüyorum bu aralar. nereden ve kaça aldınız acaba?

Berkayugur

Aktif Üye
Tepki
35
İsim
Berkay Uğur
Bisiklet
Giant
@mtbrnhc Teşekkür ederim. @Serkan Dizdar Merhaba, Kaçkar Bisikletten aldım. 105 kilitli pedal dahil 8000-8100 TL arası bir şeye denk geldi. Bildiğim kadarıyla bir tek Bike and Outdoor' da kaldı. ((link)). Ben konuştuğumda 9000 TL'ye bırakıyorlardı en son. Giant'ın bu modelinin fiyat politikası 2016 modeli yaklaşık 13000 TL, 2015 yılı modeli yaklaşık 9000 TL şeklinde.

Akşam 15 km'lik deneme sürüşü yaptım. Önceden 2015 Merida Scultura 400 kullanıcı olarak şunu söyleyebilirim. Ben daha önce bisiklete binmiyormuşum :) Açıkçası bu kadar büyük bir farkın olacağını tahmin etmiyordum.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
pro olmayan tcr advenced arayıcıları mesaj kutumu kırmızılandırabilir.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cyclist999
Üzerinden bir seneden fazla geçmiş

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Bir şey söylemeden önce kurduğum cümlenin zaman kipine dikkat edin lütfen.....

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Gule gule kullanin diyelim gec de olsa :)

Bu tip buyuk firmalar, cogu zaman modele ozel beden tablolarini açikliyor. Minik bir aramayla TCR Advanced Pro Modelleri icin tabloya ulaştim:

TCR_ADV_PRO_SIZING.jpg
Gordugunuz uzere, cok detayli bir tablo cikarmis Giant, hem boyu hem de bacak boyunu referans alarak kullaniciya en uygun bedeni tayin etmeye çalismislar :islik:
Tabloya gore, boyunuz 5'8 (172cm)den 5'11 (180cm)e kadarsa, M kadro sinirlari icindesiniz demek. Tabi eger boyunuz 172 ile 175 arasindaysa ve bacak boyunuz da 76cm'den kisaysa S beden öneriliyor. Bacak boyu 77 ve uzeri ise M beden.
Eger boyunuz 1.75 ile 1.78 arasindaysa, bacak boyuna bakilmaksizin M beden oneriliyor.
Boyu 1.78 - 1.80 arasinda olanlar icin de M veya M/L oneriliyor. Bu boy araligindaki kullanicilarin bacak boyu 81 cm'nin uzerindeyse M/L , altindaysa M beden oneriliyor o_O

------------------------------------------

Ozellikle pahali bir bisiklet alinacaksa mutlaka firmanin beden tablolarina bakilmasini oneriyorum. Eger bu bilgiye internetten ulasilamiyorsa, ilgili markanin destek hattina (mail adresleri) almayi dusundugunuz modeli ve bacak boyunuz ile kendi boyunuzu yazip bilgi alabilirsiniz. Cogu zaman donus yaparlar bu tip maillere ;)

• Beğen
Tepkiler: DutPekmezi

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
@Serkan Mıstınoğlu Kullanıcı yorumları daha önemli. Bu verilere pek güvenmiyorum. Sınırda yer alıyorsanız her zaman küçük kadro tercih etmek sizi daha mutlu edecektir. Kendimden örnek vereyim, boy 178 - 82 cm. Medium ideal hatta M/L filan diyor site. İki bisikletimde aynı geometride; biri propel diğeri TCR medium. Her açısı aynı, stack farklı sadece. Medium kadroyu 2.5 cm setback ile 10 cm boğazla istediğim biçimde kullanabiliyorum, seleyi biraz geri alabilirim de. Fakat bir daha giant alırsam (tcr-propel) small tercih ederim başka avantajlarından dolayı. Herkes benim gibi düşünmek zorunda değil tabi. İşin performans girdilerine yöneldiğiniz zaman bisikleti daha da pro haline getirmek istiyor insan, örneğin uzun boğaz ya da aşağı eğimli boğaz gibi, ama 8 cm lik boğazla da şampiyon olan arkadaşlarım var olay o yüzden subjektif ve genel trend bu yönde gibi. Küçük kadroya geçince önemsenmeyecek ufak farklılar da oluyor, kadro rijitlik artışı ve ağırlık tasarrufu adına.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Bisikletten beklenti ve uzerinde nasil durmak istediginiz de onemli evet. Cogumuzun yaptigi gibi, genellikle hoodlardan tutacagimiz surus tipi icin tablo bizi ideal bisiklete kavusturacaktir. Fakat agresif, daha da ote "pro" durusu istiyorsak , bir kucuk boy kadroyu tercih edip, daha uzun bir gidon bogaziyla kullanmak elbette cok mantikli

• Beğen
Tepkiler: DutPekmezi

Berkayugur

Aktif Üye
Tepki
35
İsim
Berkay Uğur
Bisiklet
Giant
@Serkan Mıstınoğlu

Arkadaşlar merhaba, teşekkür ederim öncelikle.
Boyum 176 cm bacak boyumu tam hatırlamıyorum ama ben de bu tabloya bakarak aldım. Şu anda bisiklet boyuyla ilgili bir sıkıntı yaşamıyorum bilginiz olsun :) Ama şöyle diyebirim S alsaydım da kullanabilirdim ama altımda ufak kalırdı biraz. Eğer M/L alsam kesinlikle büyük gelirdi.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

hayalbaz

Üye
Tepki
6
İsim
Köksal K.
Bisiklet
Specialized
Konu sahibi arkadaş ilk önce endurance kadrolu merida kullandıktan sonra giant'ın race kadrosuna geçmiş. Aradaki farkları, artıları eksileri dinlesek çok iyi olurdu... Zira TCR da bana hep yarı endurance gibi gelmiştir..