Giant nasıl telafuz edilir?

Scudo

arpac

Üye
Tepki
1
@kerembasaran

vurgusu da aynen böyle. yalnız daha önceki bir mesajda da söylendiği gibi "ı"sı kısa ve belli belirsiz okunacak.

giant bir Tayvan markasıdır, fakat diğer ülkelerle, özellikle de ABD'yle sıkı işbirlikleri vardır. Zaten çoğu kaliteli üretici de Tayvan'da parça ve kadro üretimi yaptığı için sorun yoktur.

Machoo

Daimi Üye
Tepki
113
@arpac

you tube da amerikan güreşi izliyordum adamın adı gıant 200 kiloluk bi dev sunucu E ye fazla vurgu yapmadan cayent diyordu

gezerfen

Aktif Üye
Tepki
151
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
olaya birde şu açıdan bakmak gerekirse;
giant=dev
ben okurum titan :)

yunan mitolijisinde göre zeusun bir gece genç tanrılarla ansızın gelmesinden önce dünyaya hüküm süren tanrı soyu. (h.p. lovecraft ağzıyla great old ones) yunan mitolijisinde zeustan önceki bu devir altın çağ olarak geçer.

titanların (giant) alayı doğu kökenlidir. zeusun gücü titanlardan alması sembolik olarak batının doğuya zaferidir.burda batı yerine yerleşik iktidarı, analitik düşünceyi, yerleşik sistemi, zorbalığı ve en önemlisi ataerkilliği koyabilir doğu yerine de duygusal düşünmeyi avcı-toplayıcı komün düzenini, göçebe hayatı, mertliği ve saflığı ve en önemlisi anaerkilliği koyabilir ve görünenin ardında ki mananın farkına varıp vecd haline geçebilirsiniz.

gerçekten zeusun olimpiyada hakimiyeti ele alması erkek egemen yerleşik düzenin, paylaşım esaslı anaerkil toplumu yenmesinin sembolik anlatımından başka birşey değildir.
(bkz: (link)) (çeviri için manzikert'e tşk.)

E.GURCAN

Daimi Üye
Tepki
231
İsim
Erol
Bisiklet
Focus
Denetim masasında konuşma bölümüne gir 2.satıra giant yaz sonra konuşmayı sınaya bas

Muhtemelen cayynt duyacaksın

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
ciant denmesi cok yuksek birsey, "caynt" (ya da burada tam olarak yazamadıgım benzeri birsey) okunusu, biliyorum.. dev anlamına gelen bu kelimeyi cümle icinde kullanırsam "caynt", bisiklet markası olarak söylüyorsam "ciant" diyorum hala neden boyle dedigimi cözemedim

Özel isim olunca havası başka oluyor galiba =)

Tepki
0
@kerembasaran

ingilizcede vurgular seslere göre ayrılmaz hecelere göre ayrılır ve giant tek hecelidir, vurgusu ayrılmaz yani bir ağız hareketiyle okunur bu şunun gibi "sıpor" değil "spor".

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
konu tarihine bakarsanız iki sene öncesine ait olduğunu göreceksiniz.

sevgiler

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
@Alper Onur ARSLAN

bravo kardesim yine bi ölü kunu diriltme örnegi adam ta 2007 de sormuş yani 4 yıl gecmiş böle cevap verirken bi soru tarihinede bakın lütfen:S

Alper Onur ARSLAN

Daimi Üye
Tepki
79
Konunun kesinleştirilmesinin önemi dururken konunun ölülüğünün önemi kalmaz. Kesin bir bilgiye ulaşılması söz konusu burada.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Oksal Özdöl

Bi konuya cevap yazmadan önce bi yazılanları okuyun. 2007 deki konuları hortlatmaya gerek yok. Forumda yeterince gereksiz konu var zaten...

Bi yabancı sözcüğün okunuşunun bencesi sencesi oncası olmaz. Bence bu bence şu sence ne??

Gerektiği kadar uzamıştı zaten konu...

• Beğen
Tepkiler: Tolga Yücel