Giant Kullanıcıları Kulübü

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Akbulut sizin ile aynı boydayız hatta iç bacakların uzunluğu da aynı. Benim yol bisikletim btwin ultra 700 af 58 kadro eğer kadro geometrisini bir tablo olarak bulabilirseniz karşılaştırma adına bakınız derim. Hatta en güzeli canlıda görebilmek en azından bir üzerinde kısa da olsa bir tur atmak. Örneğin bendeki 58 olmasına rağmen mosso monza ve carraro g2 58 kadrosunda hiç rahat edemedim.
Attığınız 2 bisiklette güzel her hangi bir karbon bisiklet tecrübem yok ama daimim olarak yolda sürecekseniz TCR daha makul olur diye düşünüyorum. Şahsi fikrim olarak ben 2 seçenek arasında kalsam contend'i tercih ederdim kafamdaki türe daha yakın bir bisiklet.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Akbulut
Scudo

Akbulut

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Gökhan Akbulut
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Evet bana yakın bir siz varsınız iyiki varsınız teşekkür ederim 🙂

Bu Contend AR 2021

IMG_20210604_061920.jpg

Buda TCR Adventure 2019

IMG_20210604_061844.jpg

ST Contend 58,5 / TCR 55
TT Contend 59,5 / TCR 60,5

Sizinkine yakın Contend sanırım ama TCR tırmanış kadrosu.

Contend'in bir avantajı da 2021 modelinde sokma mil olması, geniş lastik aralığı..

İlandaki TCR avantajı üzerindeki jant seti vs. Ama Karbon olması..

Benimde hiç karbon tecrübem yok onuda kullananlar bilir.

Contend kadro uygunluğu açısından daha olumlu sonuç verir gibi geliyor keşke deneme şansı olsaydı.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet bana yakın bir siz varsınız iyiki varsınız teşekkür ederim 🙂

Bu Contend AR 2021

266043 dosyayı görüntüle

Buda TCR Adventure 2019

266044 dosyayı görüntüle

ST Contend 58,5 / TCR 55
TT Contend 59,5 / TCR 60,5

Sizinkine yakın Contend sanırım ama TCR tırmanış kadrosu.

Contend'in bir avantajı da 2021 modelinde sokma mil olması, geniş lastik aralığı..

İlandaki TCR avantajı üzerindeki jant seti vs. Ama Karbon olması..

Benimde hiç karbon tecrübem yok onuda kullananlar bilir.

Contend kadro uygunluğu açısından daha olumlu sonuç verir gibi geliyor keşke deneme şansı olsaydı.
(link) satış taktiği olabilir belki ama TCR ler allrounder kadro olarak geçiyor. Hem tırman, hem düzde bin gibi.

Akbulut

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Gökhan Akbulut
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Doğrudur tabi bana öyle geldi. Benim gönlüm TCR' den ve karbondan yana ama mantığım Contend diyor 🙂.

Siz yurtdışından almıştınız degilmi okumuştum başlığınizi Fahhradxxl mağazasından, aslında yurtdışı imkanım var vize ve döviz e tabi pandemi/karantina durumları olmasa benimde sizin gibi yapma planlarım vardı..

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doğrudur tabi bana öyle geldi. Benim gönlüm TCR' den ve karbondan yana ama mantığım Contend diyor 🙂.

Siz yurtdışından almıştınız degilmi okumuştum başlığınizi Fahhradxxl mağazasından, aslında yurtdışı imkanım var vize ve döviz e tabi pandemi/karantina durumları olmasa benimde sizin gibi yapma planlarım vardı..
Biraz bekleyin derim ama stoklarda yurtdışı ve yurtiçi olarak erimiş durumda. Yurtdışı şansınız varsa boyunuzun avantajını çok görürsünüz yurtdışında. Almanlar da sizin gibi biraz boylu poslu olduğundan bütün modellerin büyük kadrolarını bulma şansınız olacaktır. Bütçeniz anladığım kadarıyla (bisiklet için) 1500 € lar civarı bu da size yurtdışında 1900 € luk bisikletlere bakma imkanı tanır. (Yol masrafları hariç)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Akbulut

Akbulut

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Gökhan Akbulut
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Teşekkür ederim,

Evet 15k en fazla, güzel bir fırsat çıkarsa gidilebilir.

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
790
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sonunda defy advanced 2 ile giant ekibine katıldım. Ve giant gerçeği
D0B423C0-5886-4194-A51B-31E75353599D.jpeg
mağazadan aldım arabayla eve getirdim yolda olmuş ama nasıl bilmiyorum. Aldığım yeri aradım buraya getirin dediler. Başka şehirde olduğumu söyledim, ‘Türkiye nin en büyük bisiklet mağazası’ ndaki arkadaş başka yerde boyatabileceğimi söyledi.Nasıl oldu da benim aklıma gelmediyse artık 😀
Giantın ingiltere sitesinde boya ve decaller 1 sene garantili yazıyor. Sevgili ülkemde ki giant sitesinde garantiyle ilgili bir şey yok tabii ki. Aslında giantın türkiye sitesi de kalkmış direkt giant-turkey.com satış sitesine yönlendiriyor. Amaç satış, garanti, müşteri memnuniyeti gibi dertler yok bu Türkiye çiftliğinde.

Dosyalar

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
266114 dosyayı görüntüle
mağazadan aldım arabayla eve getirdim yolda olmuş ama nasıl bilmiyorum. Aldığım yeri aradım buraya getirin dediler. Başka şehirde olduğumu söyledim, ‘Türkiye nin en büyük bisiklet mağazası’ ndaki arkadaş başka yerde boyatabileceğimi söyledi.Nasıl oldu da benim aklıma gelmediyse artık 😀
Giantın ingiltere sitesinde boya ve decaller 1 sene garantili yazıyor. Sevgili ülkemde ki giant sitesinde garantiyle ilgili bir şey yok tabii ki. Aslında giantın türkiye sitesi de kalkmış direkt giant-turkey.com satış sitesine yönlendiriyor. Amaç satış, garanti, müşteri memnuniyeti gibi dertler yok bu Türkiye çiftliğinde.
Geçmiş olsun. Modelin tam resmini ya da linkini atabilir misiniz? Ben de benzer sorunlar yaşadım, acaba bir ortak nokta var mı diye merak ediyorum. Sanki bu parlak simli boyalarda kalite sorunu var, ya da 2020 renklerinde.

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
790
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçmiş olsun. Modelin tam resmini ya da linkini atabilir misiniz? Ben de benzer sorunlar yaşadım, acaba bir ortak nokta var mı diye merak ediyorum. Sanki bu parlak simli boyalarda kalite sorunu var, ya da 2020 renklerinde.
7CA2AD2F-44F4-4708-AFA0-4B3B28447116.jpeg
ben de parlak boyada sorun olduğunu düşünüyorum. Ya da karbon üstü parlak olunca böyle oluyor.fırsat bulup da resim çekemediğim için netten atıyorum

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
790
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aynen sizinki de 2020 ve parlak. Giant'ın sorumluluk kabul etmemesi üzücü.
Koruma filmi kaplıyorum boş kaldıkça. İstanbulda olsam uğraşırım mağazayla giantla fln ama uzak bana. Adamlar haklı olarak bisikleti isteyecekler 500 km bana. Hadi bu nazarlık kalsın başka olmaz inşallah

Memcoş48

Üye
Tepki
23
İsim
Mehmet BOZ
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar arkadaşlar, ismim Mehmet Boz, 43 yaşındayım. 2015 model Giant Atx 27,5 Large beden, mekanik disk mtb bisikletim(araştırmalarımdan anladığım kadarıyla, yanlışsa düzeltin lütfen) ile İzmir'den aranıza katılıyorum. Boyum 183 kilom 93, L beden boyut olarak kurtarıyor gibi:) Bisikletimi 2 gün önce Bin liraya 2. El aldım. İlk sahibi bisikleti 2018 başında alıp 3-4 kez(en fazla 10 km) binmiş. Eğitim için yurtdışına çıkıp bir daha dönmeyince bisiklet 3,5 yıl boyunca evde yatmış. Aslında 6 yıldır aktif motosiklet kullancısıyım fakat bisiklete de zaman ayırmak istiyordum kısmet bu zamanaymış. Bisikletimin bakım ve genel kontrollerini yaptım.(elim anahtar tutar ve alet avadanlık olarak temel donanımım var) Orta yan ayaklık, su matarası ve taşıyıcısı, gidon yükseltme aparatı gibi birkaç zorunlu aksesuar ekleyerek sürüşe başlamayı planlıyorum. Genel olarak dikkat etmem gereken hususlar, öneri ve tavsiyeleriniz varsa şimdiden teşekkür eder, herkese sağlıklı sürüşler dilerim.IMG_20210605_173044.jpg

mdonertas

Aktif Üye
Tepki
210
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hayırlı olsun. kazasız belasız binin inşallah. ben kasksız bisiklete binmeyin diye naçizane bir tavsiyede bulunacağım.

• Beğen
Tepkiler: Memcoş48

fatihgocmez

Forum Bağımlısı
Tepki
1.720
İsim
Fatih
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar arkadaşlar, ismim Mehmet Boz, 43 yaşındayım. 2015 model Giant Atx 27,5 Large beden, mekanik disk mtb bisikletim(araştırmalarımdan anladığım kadarıyla, yanlışsa düzeltin lütfen) ile İzmir'den aranıza katılıyorum. Boyum 183 kilom 93, L beden boyut olarak kurtarıyor gibi:) Bisikletimi 2 gün önce Bin liraya 2. El aldım. İlk sahibi bisikleti 2018 başında alıp 3-4 kez(en fazla 10 km) binmiş. Eğitim için yurtdışına çıkıp bir daha dönmeyince bisiklet 3,5 yıl boyunca evde yatmış. Aslında 6 yıldır aktif motosiklet kullancısıyım fakat bisiklete de zaman ayırmak istiyordum kısmet bu zamanaymış. Bisikletimin bakım ve genel kontrollerini yaptım.(elim anahtar tutar ve alet avadanlık olarak temel donanımım var) Orta yan ayaklık, su matarası ve taşıyıcısı, gidon yükseltme aparatı gibi birkaç zorunlu aksesuar ekleyerek sürüşe başlamayı planlıyorum. Genel olarak dikkat etmem gereken hususlar, öneri ve tavsiyeleriniz varsa şimdiden teşekkür eder, herkese sağlıklı sürüşler dilerim.266273 dosyayı görüntüle
hocam fiyatı çok iyi lastikleri düz bir lastikle değiştirip klasmanı mtb'den şehir'e çevirebilirsiniz. kadroda güzelmiş. maşallah tekerinize taş değmesin.

• Beğen
Tepkiler: Memcoş48

Memcoş48

Üye
Tepki
23
İsim
Mehmet BOZ
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
hayırlı olsun. kazasız belasız binin inşallah. ben kasksız bisiklete binmeyin diye naçizane bir tavsiyede bulunacağım.
[/QUOTE
Çok teşekkür ederim, Sağlıklı günler dilerim.
hocam fiyatı çok iyi lastikleri düz bir lastikle değiştirip klasmanı mtb'den şehir'e çevirebilirsiniz. kadroda güzelmiş. maşallah tekerinize taş değmesin.
Çok teşekkürler, hepimizin tekerine taş değmesin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: fatihgocmez

Trakyalı

Aktif Üye
Tepki
338
İsim
Gökhan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
266114 dosyayı görüntüle
Karbon kaderi diyelim nazar boncuğu olsun :)

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.163
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba arkadaşlar

Dağ bisiklet tavsiyesi konusuna da yazmıştım. Burada da sizden fikir almak istedim.

Yaklaşık 2 ay önce mosso blackedition 27,5 dağ bisikleti almıştım. Özellikle dağlık arazide kullanırken çok keyif aldım. O yüzden dağ bisikleti tercihimin doğru olduğunu anladım. 1-2 yıla kadar premium sayılabilecek marka alırım diye plan yapıyordum. Ancak fiyatların bu şekilde anlamsız artması beni rahatsız etti. O yüzden hem mosso blackedition hem de evde hiç kullanmadığım btwin katlanır bisikleti satıp üzerine biraz koyup sıfır Giant Talon 1 alsam mı diye planlar yapmaya başladım. Bu konudaki fikirleriniz nedir? Giant kullanıcıları olarak tavsiyeniz veya öneriniz olabilir mi? Tşk
İyi sürüşler dilerim.

Trakyalı

Aktif Üye
Tepki
338
İsim
Gökhan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü