Giant Kullanıcıları Kulübü

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
giant Air M ile S kadro arasında sanırım kadro boyu olarak 5 cm üst boruda 15 cm fark var. 176 boyuma s kadro küçük gelir mi? Tavsiye edilen M kadro.

Scudo
Tepki
31
İsim
Ali
Bisiklet
Giant
S kadro küçük gelir, ilerde sıkıntı olur almayın sakın...........

• Beğen
Tepkiler: BurakLEE

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
merida scultura 100 ve giant scr 2 gibi modeller şu an Türkiye de satılmıyor mu

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@lucky17

Giantı bilmiyorum ama merida satılıyor kendi internet sitesinde yetkili bayi ve telefon numaraları mevcut,

bkz. (link)

engin kızılcan

Daimi Üye
Tepki
260
İsim
Engin Kızılcan
Bisiklet
Lapierre
@alidesidero07

Birisi S kadro küçük gelir, ileride sıkıntı olur mu dedi?

SAM_2532.JPG
Doğru demişsiniz valla. Ben 2011-2012 civarı almıştım bu güzeli, o zaman sorun olmuyordu da sonra boy atınca 1.80 küsur boyumla 81-82 civarı bacak boyumla bu arkadaş bana küçük geliyor, hiç alışamadım rahat edemedim ama güzel bisiklet şimdi hakkını yemeyeyim :)

S Kadro demişken, bununla ilgili soru-cevap bölümünde bir başlık açıp detaylı sordum ama buradan da danışmak isterim. Ben Giant'ı seviyorum marka olarak ve yeni bir kadro almak istiyorum. Mümkünse daha hafif ve şehir/tur/fitness ağırlıklı bir model bakıyorum. İnternetten bakıyorum da pek verim alamadım, sizce nerelere bakayım, kimlere sorayım?

Teşekkür ederim, iyi akşamlar herkese :)

Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@BurakLEE hortlama ama. bende yeni çok az kullanılmış air(2015)aldım. M kadro, boyum 179 cm. Tam oluyor bence. Acaba L üretilse daha iyi olmazmıydı diyorum. S hiç tavisye etmem.

Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@BurakLEE
Teşekkür ederim.
2. El. Önceki 2 sahibi sanki 200 km bile sürmemişler. İyi denk geldi.1300 tl. Sürdükçe eskisi ile fark anlaşılıyor. hızı, yokuş çıkma performansı çok iyi. Bu bisiklet kondisyonu azaltacak sanırım.

Çanakkalede bir tane daha ilanlarda vardı air.

• Beğen
Tepkiler: BurakLEE

hayalbaz

Üye
Tepki
6
İsim
Köksal K.
Bisiklet
Specialized
Giant iyi bir marka ama şu aralar Türkiye'deki faaliyet çok zayıf. İstanbul'daki showroom kapandı diye duymuştum. En büyük bayiileri Bike and Outdoor'un elinde bile çok kısıtlı bir ürün gamı var.. En çok satılan endurance modellerinden biri ve benim de potansiyel müşterisi olduğum Defy, Türkiye sitelerinde bile yok.. Almayı düşünüyorum ama ne bir teşhir var ne de fiyat! :( Ekonomi zaten pek iyi değil Contend ile takılın demek istiyorlar galiba.. :)

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.986
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Genç89

Gidonu ellememeye karar verdim ve anlattıgın gibi geometri tasarımı düz gidona göre yapılmış ve v fren sıkıntısı yaşanacagı için orjinal haliyle bırakıyorum. Sadece uzun turlarda 6-7 saat gibi bilekleri agrıtabiliyor ama olsun sonuçta uzun sure.. Onun yerine deore xt ön ve arka göbek almayı planlıyorum. Yavaş yavaş deore xt fren kolları ve bacaklara geçicem vs vs uzar :) En sonunda attırıcılara geçicem daha 4800 kmdeler, 10000km bulsun dişler aşınsın kullanılamaz duruma gelsin o zaman..

@Türko

Bendede aynı sorun var. Özellikle Vites telleri çok yakın ve karbon maşanın yanlarından sürtüyor, çok değil sadece 1000km gibi çok kısa mesafede kablolar karbon maşamı aşındırdı, astarı bırak siyah karbon gövdesi çıktı yani boyasını bile söktü. Dahada aşındırmaması için yara bandı ile korumaya kaldım. Yara bandıkumaş yapısı oldugu için aşınması zor ve iyi koruyor. Düzenli olarak değiştiriyorum yara bantlarını :)