Giant anyroad 1 vs Giant fastroad 1

Eibec

Aktif Üye
Tepki
92
Bisiklet
Giant
Merhaba

Baslikta yazan 2 modelden birini almayi dusunuyorum. Kadro sekli cok hosuma gitti acikcasi. Grupset her iki modelde de benim gibi yeni baslayan birisi icin uygun diye dusunuyorum. Sadece fastroad hakkinda nerdeyse hicbirsey bulamadim. Ne kullanici yorumu nede bir inceleme bulamadim. Fastroad hakkinda bilgisi olan var mi?

Scudo

Yasin Ç

Üye
Tepki
3
İsim
Yasin Çkn
Bisiklet
Giant
Bir aydır Fastroad slr1 kullanıyorum.
Çok akıcı, yol tutuşu yüksek, seri bir bisiklet.
Gören arkadaşlarım çok beğeniyor.
Dikkat çekici bir görüntüsü var.
Ses yok bisiklette.
Tur bisikleti sonrası ortalama hızımı 7km/h artırdı.(Minimum ve Daha tam deneme yapmadım.)
Düz gidonlu olması rahat sürüş pozisyonu sağladı için tercih ettim.
Diğeri ile arasında yalnızca gidon farkı var sanırım.
Kesinlikle bu iki seçenekten birini almalısın.
Fotoğraf istersen yüklerim..

Eibec

Aktif Üye
Tepki
92
Bisiklet
Giant
Giant anyroad aldim yaklasik 2 ay once :) Bende cok memnunum.

Yasin Ç

Üye
Tepki
3
İsim
Yasin Çkn
Bisiklet
Giant
hayırlı olsun.
Resim atarmısın müsait olunca.
iyi günlerde kullan....

myasins

Üye
Tepki
29
İsim
yasin
@Eibec

bende andyroad ve fastroad arasında kaldım düzgidondan dolayı fastroad a daha yakınım
fastroad slr 1 almak istiyorum ama bedeni yok slr 2 nin bedeni var slr 2 de mekanik fren oyüzden biraz soğudum siz nedersiniz.
birde istanbulun yolları mağlum tümsek kaldırım çukur vs derken bu bisiklet uygun olurmu bilemiyorum.

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fastroad u birkaç gün önce bayide inceledim gerçekten yakıyor..

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@myasins
Bir hafta önce sıfır ayarında fastroad u sahibinden sitesinden çamurluk ve arka bagajı ile 2500 e sattım. 2016 da aldım. Çanakkale şehitleri anma programında 250 km en uzun sürüşümü yaptım. Yol tadında düz gidonlu bir bisiklet. Hafif sağlam akıcı. Mekanik olmasından dert etmeyin. Halen birçok yol bisikleti halen disk değil. Kaldı ki disk olması avantaj çünkü bisiklet diske uyumlu ileride ufak masraflar ile temiz 2. El hidrolik disk seti bulup geçiş yapabilirsiniz. Ama bütçe varsa şimdiden alabilirsiniz. Ya hiç disk uyumlu olmasaydı. Asıl sorun edilecek o. Aslında ben aksesuarsız 3100 istiyordum yok pahasına gitti. Sahibinden de mavisi var. Ben 3000 km ye yakın kullanan olarak oldukça memnunum satma sebebim grupta herkes yol bisikleti kullanınca yetişemez oldum. Sonra arkadaşlar ile aramız bozuluyor bekledin beklemedin. Bende sonunda yola geçtim. Sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı olurum. Drop bar sevmiyorsanız kesinlikle fastroad alın

myasins

Üye
Tepki
29
İsim
yasin
@soneryen

ben hidrolik disk fren takıntım yüzünden slr 1 modeline kafayı taktım , medium boyunu bulamıyorum , bulsam 2.el yada 0 alıcam , sahibindeki ilan malesef large boy slr 2.

aslında son 3 4 haftadır ciddi bisiklet araştırması yapıyorum nerelerden nerelere geldim okuya okuya yakında kitap yazıcam :)

ilk başta merida crossway lere yöneldim sonra daha çok düz yolda kullanıcaksan gerek yok merida speedera yonel dediler speedera baktım tam alıcaktım kadro boyu ve istedigim modeli bulamadım , sonra araştırmalar devam etti slr ye döndüm kadrosu gerçekten muhteşem gözüküyor bu kadroyu gordukten sonra speederdan biraz sogudum , speeder gibi fastroad larda fitness bisikleti ve bana en uygun sınıf oldugunu düşünüyorum çünkü ben daha çok istanbul içi hızlı ve rahat ulaşım için düşünüyorum hantal bi bisiklet olsun istemiyorum sürüş pozisyonu rahat hızlı bir bisiklet arıyorum ,

istanbul yolları malum , yeri geldiği zaman mecburen istanbulda ara sokak yolları kaldırım çukur tümsek gibi yerlerden geçmem gerekecek , acaba fitness bisikletler bu şartları kaldırabilirmi ? bisiklete zarar verirmiyiz diye ilk başta korkmuştum ama forumdaki arkadaşlar dağa taşa bayıra çıkmadığınız sürece hic bir sorun yaşamazsınız bisiklete zarar gelmez diyerek beni rahatlattı ve speedera yoneltti , simdide aynı sınıfta olan fastroada ben yöneldim , inşallah slr 1 in mediumu gelir bi şekilde bende alırım.

bu arada boyum 1.75 bacak iç boyum 83 cm

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@myasins
Tercihinize tamamen saygı duyuyorum. Almışken gönlünüzde ne varsa onu alın ki
Binerken bisikletiniz ile aranızda duygusal bir bağ oluşssun. Ben meridalara hiç bakmadım çünkü bir merida asla giant trek scott specilized değil. Bahsettiğim markalar kadro üzerinde her daim arge yapan kendini geliştiren firmalar. Ben en çok specialized sirrus elite disc ile giant fastroad arasında kalmıştım. Sirrusda çok başarılı ve fitnes bike sınıfında çok iddialı. Bahsettiğiniz zor şartlarda hiçbir şey olmaz hatta marathon Plus tarzı bir lastik takıp hafif patika belgrad gibi yerlerde bile kullanılabilir. Ben 700x23 lastikler ile çanakkale yapmıştım. Biraz konfor düşüyor ama bisiklet ciddi anlamda hızlanıyor. Sonra drop bar takayım dedim ve kollar gidon masraf çok diye direk satıp yola geçtim.

myasins

Üye
Tepki
29
İsim
yasin
@soneryen

valla ne yalan söyliyim fastroad slr 1 e aşık olmuş durumdayım :) kadrosunun şekli zaten muhteşem sanırım kadro bağlantı noktaları da yok yani tek parça aliminyum bu bile beni cezbediyor .
ben okadar profosyonel kullanmıycam yada uzun yollara çıkmıycam belki ilerde olur ama şimdilik değil , benim işim istanbul içi heryere ulaşım
yoldaki tümsekler yüzünden düşen konfor benim için öenmli değil , önemli olan sürüş pozisyonundaki konfor , sırf bu yüzden de fastroadları çok beyeniyorum düz gidon olması ve oturuş pozisyonunun dik olması bu anlamda tam bana uygun.
kafama takılan bir diğer noktada ayna kolun iki kademeli olması , acaba yokuşlarda çok mu zorlanırım diye forumdaki 2li aynakol kullananlara sordugumda çok sorun olmadığını söylediler bu konuda siz ne düşünüyorsunuz ? bide aynakolun koruma kapağı yok arada paçayı kaptırmaktanda çekiniyorum , acaba sonradan aynakola bir kapak takılması mümkünmü ? ben biraz araştırdım ama 50 lik bulamadım.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@myasins
Sondan başa gideceğim. Slr 2 modeli 3lü ama 2lide kullanmış ve turda tüm arkadaşlarda da 2 li olmasına istinaden tecrübelerim. Çok kısa sürede kondisyon oturuyor ve yokuşları çıkarken hissetmiyorsunuz. Dedikleri doğru sorun olmuyor. benim en üst ayna kol yaprağının bir dişi kırılmıştı. 50 diş 9lu sistem uyumlu ve aynakol yaprağının vidalarının uyumlu yaprağını tek bulamadım ve komple aynakol almakta istemedim. Yurtdışından aldım.

Sizde koruma kapağı alırken sadece 50 uyumlu olması değil vida deliğide uyumlu olmasını bulmanız gerek. Aynakol yaprağı Alırken araştırırken baktığımda ebayda ali ekspreste çok şık 50 diş yaprak ve vida delikleri uyumlu çok şık kapaklar korumalar mevcut. Oralarda Çok satan var ama ülkemizde getiren satan kısıtlı. Bu şekilde temin edebilirsiniz.

Aşık olduysanız bence alın. Kadro dediğiniz gibi. Beğenilmeyecek gibi değil.

myasins

Üye
Tepki
29
İsim
yasin
@soneryen
inşallah hocam bulabilirsem alıcam alınca resim koyarım , aslında anyroad da güzel ama gidonu korkutuyor daha önce düz gidon harici bisiklet kullanmadım anyroad hakkında ne dersiniz ?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@myasins
En fazla 1-2 saatte alışıyorsunuz emin olun. İlk sürüşünüzde görece sakin bir rota (Bisiklet yolu gibi) seçin yeter. Çokta farklı değil. Hatta farklı tutuş seçenekleri sunması çok rahat ettiriyor. Dar yerlerden geçmekte çok kolaylaşıyor.

• Beğen
Tepkiler: saglam.serdar

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@myasins
Benide korkutuyordu şimdi yol
Bisikletim var. Aralarında bir gidon farkı var. Kadroda deop bara uygun açıda olmayınca sadece görünüş oluyor

myasins

Üye
Tepki
29
İsim
yasin
@BerkEvren

peki şürüş pozisyonunda bir farklılık oluşurmu sanki düze göre daha aşşağıda bir tutuş var

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@myasins
Gidonu üstten tutup tam dik, fren kollarından tutup hafif eğik ve droplardan tutup yatık şekilde sürüyorsunuz. Pozisyon farklı ama korkulacak birşey değil emin olun. Dağ bisikletimde 72 cm'lik düz gidon takılı. Çoğu inişte daha yatar pozisyonda sürüyorum bisikleti.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@myasins
Elbettr tutuş pozisyonları daha verimli. Alttan tutunca rüzgarı az yersiniz daha hızlı gidersiniz. Üst tarafta birden fazla tutuş pozisyonu elleri bilekleri dinlendiriyor. Acemilik konusunda korkacak birşey yok. Sen şimdi olsan ne alırdın sorusuna vereceğim cevap Ben olsam drop bar alırdım olurdu

myasins

Üye
Tepki
29
İsim
yasin
cevaplar için çok teşekkürler , bütün bayileri aradım hatta ana bayiyi aradım ellerinde fastroad slr 1 ne yazıkki yok , artık bunun dışındaki bisikletler heycan vermemeye başaladı umarım kısa zamanda ikinci el medium bulur ve alırım :(

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@myasins
Ben small alınca arkadaş medium aldı. Biniyor şuands yakın zamanda satarsa haber veririm. Bide gürsel abiyi arasaydın

myasins

Üye
Tepki
29
İsim
yasin
@soneryen
satarsa haberim olsun alıcisi hazir :) gursel abiyi tanimiyorum site linki varmi burasiysa burda yok (link)