Ghost se 2000

Tepki
23
Bisiklet
Ghost
Merhaba arkadaşlar... Uzun bir müddet bisikletimi kullanmazsam herhangi bir sorun oluşur mu? (Kapalı balkonda duruyor.) :)

Scudo

efeballi

Daimi Üye
Tepki
176
Bisiklet
Scott
Gelen ses ile ilgili şunu söyleyeyim:
Sorun muhtemelen pedalda. Çok parçalı pedallarda bu sorunu yaşaman normal, yediği darbeler ve senin uyguladığın kuvvetler sonucu dıştaki bükülmüş alüminyumu tutan vidalar gevşiyor. Sonra da sen pedala bastıkça bu parça pedalın üzerinde ileri-geri oynayarak ses yapıyor.
Vidalar gevşemişse vida yatakları aşınmaya başlamış demektir. Vidaları sıkmanız problemi geçici olarak çözer, ama gittikçe daha sık gevşediklerini göreceksiniz. Bu vida yataklarının gittikçe daha fazla aşındığını gösteriyor. Vidaları yapıştırmayı, vida yataklarını silikonla doldurmayı denedim. Olmuyor, olmuyor :D
Çözümü ise tek parça pedal almak. Çiftini 40-50 liraya birçok bisikletçide bulabilirsiniz. Veya tam olsun derseniz kilitli pedala da geçebilirsiniz. Kilitli pedal ayrı bir tartışma konusu tabii...

Bisiklet yağmura, çamura, neme, sıcaklık değişimlerine (+50'den +10 gibi) maruz kalmıyorsa, balkonda durmasında sakınca yok. Nitekim kış ayında kapalı balkonda bunların hiçbiri olmaz diye tahmin ediyorum.
Sadece uzun süre güneşe kalmamasına dikkat edin.

Bu arada bisikleti çok beğendim, güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Alper Kemal

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İleri Bisikletten aldığınızı söylemiştiniz. Sormayı unuttum. Fiyat ve ödeme şekli bilgisi verebilir misiniz?

Tepki
23
Bisiklet
Ghost
@Erdem Ş.

Tam fiyatı 1.350 tl ydi yanlış hatırlamıyosam. Birazını peşin ödeyince indirim yapmışlardı..

Tepki
23
Bisiklet
Ghost
Merhaba arkadaşlar. :) Bisikletimde bi kaç değişiklik yapmaya karar verdim. örneğin maşa olabilir.Sizin de, şu parça değişirse fark edilicek şekilde verim alırsın dediğiniz değişiklikler varsa lütfen paylaşın. Şimdiden teşekkürler :)

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@Alper Kemal

İlk mesajından sonra (26 Eylül) aklımdan kesin yetmemeye başlayacak ve parça değiştirmek isteyecek dedim. :)

Sadece şehir içinde kullanıyorsanız doğru tercihiniz Şehir-yol bisikleti olmalı.

Yakın zamanda lastiklerde incelmeye başlar. Hatta düz maşaya geçeyim mi diye aklından geçicektir.

Dağ, bayır sürekli kullanıyorsan ona lafım yok.

• Beğen
Tepki
23
Bisiklet
Ghost
Tavsiyeler için çok sağolun :D Güldüm vallahi :D Normalde %80 şehir içi kullanıyorum fakat yazın asfaltın a sı bile aklıma gelmiyor :)

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
renkleri süper duruyor gerçekten... keyifli sürüşler....

• Beğen