Genç milli takımımızın zamana karşı yarışı canlı yayın :)

Veliuyar

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Veli Uyar
Vah benim bir gözü Avrupa'da ama bir gözünü de Ortadoğudan alamayan Ülkem...

Sabah 06:30 Ankamall uzun bir tur

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Veliuyar

o vizyon yok bi kere onu unutalım,taç spor amatör yol bisiklet takımına yıllar önce 17 yaşında giren mehmet ali dostumunun anlattıkları şunlar bana,
bi kere 17-21 yaşına kadar köpek gibi çalıştırmışlar,21 yaşına gelipte 4 yılda bi yere varamayanda olmuş,bu iş öyle kolay değil,doğuştan bi kere metabolizmanızla ilgili ,kanınızdaki oksijen taşıma kapasitesiniz ,kilonuz bunların hepsi önemli.

yarın burada olacağım,15.00 'de etap fransa var onuda seyredeceğim ,froome neler yapacak bakalım,sabah her zamanki gibi idman...herkese iyi geceler aydınlık günler dilerim.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@Kudret Kurtcebe aynı dönemde sporcu idim yarış koştum kendisi ile ama pek sohbetim yoktur bişeyler yazmak bişeyede fayda etmicek,kısaca şunu söylim 40 yaşına giricem benim spor yaptım dönem ile bugün arasında tek fark değişen biiskletler oldu yani carbon çağı ve malzeme az çok bolşatı benim zamanım diyerek yanlış anlamayın lütfen inanın o 90 lı yılarda yarışlarda sporcu sayası akılara zarar çok idi,80-90 kişi en az,olurdu hemde sezon ortasında ve sonunda bile,yarışlarda kreteryumlarda özleikle şenlik havası gibi geçerdi dönülen parkurun ortasında müzik istasyonu kurulur idi müzik bile vardı yani,harcırah olayı bugün gibi değildi çantacı lakablı osman abi elinde jamisbond çantası ile gelir yarış sonu start sonu elden parayı verir makbuzu imzalard giderdik,türkiyede çok faal takımlar vardı,bu gün hepsinin yerlerinden yeler esiyor,murat abi üst jenerasyon idi ve kendisi bir ara federasyona girmiş diye duydum ve dayanamamış bırakmıış idi,ülkede biisklet sporu bisiklet ylu yaparak gelişmez,bazı arkadaşlar bisiklet yolu diye bahsediyorda ondan diyorum,yanlış anlamayın beni,hiç kusura bakmayın ama şahsi düşüncem banada kızmayın lütfen millet olarak bisiklet sporu bize ters gibi geliyor yani bizde sanrım o toto yok,avrupadakide insan bizde insanız bizim aslında hiç bir eksiğimiz yok yolar desen var mevsim desen var,bilmiyorum artık,türkiyede bisiklet sporu benim görüşüme gördüğüme göre sanrım 15ile26 hatda zorlasan 27 yaşına kadar yaplıcak bir spor ötesi zor çok iyi aile olması lazım madi yönden,o zaman istek varsa tabi yapar,o günden bu güne bana göre kara düzen sistem devam ediyor videoları bir izleyin az çok anlarsınız bu iş antrenmanın yanında birazda insan ilişkileri gerektiriyor,sporcuya hep bir psikolojik baskı var,şaka ile karışık olsada hadi olum derece yap yarış sonu hani derece surat asmalar kızmalar,tamam nihayetinde bu bir spor sporcuya kimsenin hadi elvat genç start al finiş görebilirsen finiş gör dedğini duymuyorum eylen varsa yaparsın dedğini hiç dumuyorum,görmüyorum,almanyada doğdum büyüdüm orayıda biliyorum,inanın adamların gençlerin yarış koştuğu bisikletteki jantları görseniz bizler pro ekipman kulanıyoruz vay be dersiniz,bunlar işin öteki boyutu tabiki,arkadaş yurt dışı yarışa gidiyorsun yarıştan sonra sporcu yapan genç arkadaşımıza Belçikalı yada alman her ne ise geliyor röpörtaj yapmak için ama bir tane ekipten bir kişi bile dil bilmiyor,sosyal meydada amatör çekimleri izlerseniz anlarsınız,şimdi bu yazıyı yazarken inanın eski spor yaptım dönem aklıma geldi o zaman aynı buna yakın mevzular var idi hep aynı şeyler 25 sene geride kaldı benim için değişen hiç bişey yok,sesiz sedasız sakin bir genç idim bir başarım bir derecemde yok hep akislik oldu,yani sonra tutup demeyin lütfen bir başarın felanda yok yani ilaki her bisiklet sporu yapan her yarış koşan derece yapacak diye bişeyde yok,dedğim gibi bu bir spor zevk alıcaksın,inanın arkadaşlar malzemede yığsanız dünaynın en iyi hocaları ilede çalışsanız,piskoloji çok önemli hep bir baskı piskolojisi var sporcuların üstünde,bunu insan atamasa üzerinden istedği kadar yarış koş yine sonu hüsran,arabesk bir toplumuz sanrım ezik acıların coğcunu oyunuyan fügürde sporcuları gördğüm için dinledğim için söylüyorum,arkadaş bırak genç istedği gibi davransın daha çok şey yazardım ama sonuçta okuyan sıkılır,bir şeyede fayda edeceğini sanmıyorum,bakınız birde bizim toplumda şöyle bir olay var,sporcu ne kadar iyi olursa olsun hep yarış öncesi of iyi uyamadım bugün kramp grebilir kahvaltıda yapmadım gibi önceden hep mazeret vardır konuşurlar bende öyle idim,bugün yine görüyorum hep aynı hep önce bir mazaret sunma hazırlama olayı kısaca arkadaşlar istedğiniz kadar bir yerlerinizi yırtın bu spor bu ülkede imkansız diyorum ilerlemez bir ucundan bir ucuna 230 km lik Belçika ülkenin mili sporu bisiklet bizim mili sporumuz sanrım güreş ama bakın hep her spor dalında ite kaka ucu ucuna gitmeye debelenmeye çalışıyoruz,inanın bu gün devlet spor branşlarına iyi güzel ödenek bütçe gönderiyor diye biliyorum,ama kara düzen devam ediyor hep bir mazeret hep bir mazeret,lütfen ülke ekonomisi durmu vs.. konular yazmayın az araştrın 80li90 yıları byüklerinizden sorun ruslar inanın kaynaklı eski leş gibi bisikletlerle koşuyorlardı o yılarda ve yine iyi idiler ha ilaç kulanıyor felan diyebilrisniz olabilir ona bişey diyemem,ama şu bir gerçek bizden bu iş sadece zevk için olur öte gitmez,yetişen sporculara bakın adamlara yurt dışından pro yada yarı pro takımlardan teklifler geliyor,ve gitmiyorlar niye çünki bir çoğu yok ülkemde kalıcam burda bu işi gelişitiricem kafasıda,yahu geçin bu kafayı tamam güzel ama arkadaşlar sonra kendileride hüsrana uğruyor sonuç olarak bisiklet sporu bir hastalıktır herkese bol pedalar dilerim..

edit:arkadaşlar kusura bakmayın baya imla hataları yapmışım :)

• Beğen
Tepkiler: Mrttkgz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
saat 04.38,uykumuzu aldık,bisiklet aşkı budur,05.30 çıkış 30 km pedal kesmeden gidiş,serin bir hava var ama üşütmeyen.murat bey ,genede her şeye rağmen bisiklet sporuna olan tutkumuz bence bitmemeli,kazancımız sağlık açısından önemli.

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
Başka videolar yokmu ? veya canlı yayınlar nezamn oluyor link atarmısnız ?

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@zubeyr gun bugün batuhan özgür 4.etapta 3.oldu hergün canlı yayını milli takım antronoru telefon ile yapıyor,bir facebook acarsan ulasirsin biraz araştırmacı olmak gerekiyor

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Necati Gaçma Hayranların vardı senin de... :D

Recep İvedik bisiklet sporuna merak salarsa nasıl olur gibi hissettim. :D