Geçirdiğim İlginç Kaza

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@ikan yüzgeçgölü
Sana yardım edip, bisikleti üzerinden alan adam bisikleti o halde bırakmıştır. Onu öyle görünce takla attığını sanıyorsundur sen. :D
Hem dümdüz yolda, sebepsizce takla atacaksın hem de bisiklet 180 derece dönmüş bir şekilde ve dik olarak duracak. Filmlerde bile olmaz olm böylesi. :p

Scudo

ikan yüzgeçgölü

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Lapierre
mobese kamerası falan yokmuymuş orada ya
Olayın nasıl olduğunu izlemek için 20 lira verirdim

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
Öncelikle büyük geçmiş olsun...

Başlangıçta olayı okuduğumda, çarpmanın şiddetiyle hafıza kaybı yaşadığını ya da düşmeden hemen önce bisiklet üzerinde baygınlık geçirdiğini ve bu yüzden kendini yerde bulduğunu düşünmüştüm. Sonradan yazdıklarına baktığımda ise bilincinin açık olduğunu ve düşme anını gayet iyi hatırladığını öğrendim.

Yalnız hocam, benim hala anlayamadığım bir şey var: Düşerken hiç ellerini falan ileri uzatıp, kendini korumak için refleks hareketleri yapmadın mı? Anladığım kadarıyla o birkaç saniye boyunca olayı sadece seyretmişsin, ve yüz üstü yere çakılmışsın. Kaskının gevşek olmasının da olayla bir alakası yok, sen zaten darbeyi yüzüne almışsın. Öyle bir düşüşte seni korumak için full face kask lazımmış.

Ayrıca düştükten sonra olayın şokuyla bir süre kendine gelememişsin, normaldir; fakat daha sonra farını ve pillerini yoldan toplayıp eve gidebilecek kadar kendindeymişsin. Bu sırada merak edip geri dönmek ve yolda irice bir taş, çukur, ya da jantına takılıp ön tekerleğini kilitleyebilecek herhangi bir uzun nesne var mı diye kontrol etmek aklına gelmedi mi? Böyle bir durumda insanın ilk önce bunları kontrol etmesi lazım; senin hiç bir şey sorgulamadan tıpış tıpış eve gitmene bir anlam veremedim...

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Bir de neden eve gidiliyor. Ya gece beyin kanaması geçirip olduğun yerde hayata gözlerini kapasaydın, yazık olmaz mıydı sana ve ailene...

Ufuk Bal

Üye
Tepki
48
Bisiklet
Sedona
ben bu kazayı çok merak ettim. bugün zaten yolumun üstünde olacak aynı yerden dikkatlice geçip zemine bakmak istiyorum. belki bazı engeller filan vardır.

Tepki
5
Bisiklet
Kron
Çok geçmiş olsun. Bencede arkadaşların dediği gibi böyle kazalardan sonra tedbiren hastaneye gitmekte fayda var.

Tepki
0
Bisiklet
Kron
Buna benEr kazayi carraro marka bisikletmde yasadim fren kendi kendine kitlendi aynisi olabilir

Ufuk Altınkaynak

Salcano XRS033 105
Tepki
115
İsim
Ufuk ALTINKAYNAK
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam,o sebebini anlayamadığın kazadan geçenlerde benimde başımdan geçti.Kazanın sebebini kazadan sonra anladım. :) Rastgele dıscovery channel izlerken olayın nasıl tam anlamıyla meydana geldiğini anladım.Şimdi olay şöyle bisikleti sürerken gidonu tutuş çok önemli.Bu etkenin yanı sıra yol üzerindeki asfaltın veya kaldırım taşının yükseklik değişimi kazalara yol açıyor.Örnek verecek olursak asfalt ve kaldırım taşının arasında çok az bir yükselti olup bunu farketmemek ve gidonu o doğrultuda tutmak gibi.Birde gidonu tam anlamıyla sağlam tutmuyorsan %90 arttırıyo kazayı ve bu tür kazalara ''ani yol tepkimesi'' adı veriliyor.Aman dikkat!Kazasız belasız sürüşler... :)

• Beğen
Tepkiler: ms92

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
Bende benzeri kaza yaşamıştim alışkanlık geregi gidonu yumuşak tutarim bir yayanin koluna carptigimi ve yere bisikletin uzerine tam kalpaklandigimi hatirliyorum.bir uyari boynuz brent leri kendinize dogru dik yapmayin ben yaptim ve dusunce direk göğsüme batti tabi hastaneye gittmistim.bir sefeninde anlik bir dalginlik şarampole oradan kucuk bir tumsek tam takla attmistim