Geceleri bisiklet kullanıyor musunuz?

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
En son Acibadem'de 3:58 de polisler tarafindan 15 dakika sorguya tutuldum...
Sonra evime kadar eslik ettiler...:)
Ilk defa Eskortlu surus yaptim:p

Bide boyle tehlikesi var... ''Zorla evime goturuldum'':p

Scudo

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
Geceleri bisiklet sürmek benimde çok hoşuma gidiyor.Zaten geceleri biniyorum da zaman zaman..Gerekli ve yeterli aydınlatma malzemem olduktan sonra pek de endişelenmiyorum..Ay gibi parlıyorum yolda.

Hatta geçen haftaki gece sürüşümde lastik patladı.Karanlık da bir de lastikle uğraştım..

Ali Dağı antrenmanlarımıza da genelde güneş doğmadan bir kaç saat önce başlarız.Güneş tam doğarken tırmanışta oluruz.

Özetle;
özellikle gün batımında başlanıp gece geç saatlere kadar bisiklet sürmek ve güneş doğmadan bir kaç saat önce başlayıp gün doğumunda ve o ana kadar bisiklet sürmek benim çok hoşuma gidiyor.Sizlere de öneririm... ;)

Kazasız - Keyifli ve Bol Pedallı Günler

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Geceleri bisiklet kullanmanın ayrı bir zevki var bence.Ama gerekli kıyafetleri giyerek kullanmak gerek vede bisiklette ön ve arka aydınlatıcılar olması şart.

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
@Alican

güzel olmuştur ha havaya girmişsindir :D :D

• Beğen
Tepkiler: Alican

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
@tekteker

Sorma, acayip hissediyor insan:D...
Boyle yol bos...Arkamda bir arac...Farlari bana donuk...Benim hizimda geliyor...
Arada o telsizin garip sesleri yayiliyor sokaga sessizlikten:)

Hos bir tecrubeydi:p

biyani

Aktif Üye
Tepki
71
merhaba
Gece 04:00 ile sabaha doğru 06:00 arasında ilk kez gece bisiklet kullandım.Normalde sabahları erken sürüyorum(bisiklet sürmeye yeni başladım sabahları sürüyorum derken toplasanız bu güne akdar 4 kez bisiklet kullandım) fakat haliyle acemiliğin verdiği pür dikkat hali,istanbul trafiğinin yoğunluğu ve yolları paylaştıklarımızın bisikletlileri umursamazlığı bisikleti kullanırken keyif almamın önüne geçiyordu.Bu geceki ilk gece sürüşüm ise gerçekten zevkli idi sadece aydınlatma araçlarımın yetersizliği ilk başlarda beni endişelendirsede(beşiktaş ortaköy arasında cadde'de lambalar yanmıyordu sanki orman yolu gibi zifiri karanlık vardı) bisiklet üstüne 5. kez çıkıyor olmama rağmen 2 saat 5 dakikada 41,7km yol yaptım ve baya keyif aldım.Unkapanı karaköy arasında trafik ve asayiş(polis çevirmesi) uygulaması vardı arabalar ayrımsız çevriliyordu beni çevirmediler(bu bir dahakinde çevirmiyecekleri anlamına gelmiyor kanun ülkesi değil keyfiyet ülkesiyiz sonuçta).
Bu geceden çıkardığım dersler:
Gece aydınlatma araçları eksiksiz olmalı
Alköllü araç kullanılma potansiyeli olan bölgeler güzergah olarak tercih edilmemeli
Reflekslerimiz,aydınlatma araçlarımız ve bisiklet sürüş tekniğimiz yeterli değilse geceleri aynı güzergahı tercih etmeliyiz en azından yola dair bilgimiz olacaktır sokak köpekleri,tümsekler,rogarlar,çukurlar,tehlikeli kavşaklar(geceleri ışıklar bilindiği üzere daha farklı işliyor)

saygılar

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Tur dönüşü 12-1 arası falan sürdüğüm olmuştur, şehirde caddeler
daha rahat oluyor, gündüz sokaklar güven verir, caddeler trafikle
insanın gözünü korkuturken gece olay tersine dönüyor trafik sakin
oluyor istisnalar dışında insanlar daha sakin kullanıyor,tabi ön arka ışık şart.

Ama tam tenha ve aydınlatmadın yetersiz olduğu bi yerde iyi bir aydınlatma
şart oluyor. Dün kadıköy sahil seridinin bittiği yerden soraki toprak mıcır
yola ufak bir tri-Led lambayla girince daha iyi anladım :D

biyani

Aktif Üye
Tepki
71
merhaba
bu gece ikinci kez istanbul içerisinde 03:30 ile 06:30 arasında gece bisiklet kullandım
izlediğim güzergah:
şişli-taksim-kabataş-karköy-unkapanı-saraçhane-unkapanı-eminönü-sarayburnu-yenikapı-saraçhane-unkapanı-karaköy-beşiktaş-ortaköy-beşiktaş-dolmabahçe-valikonağı cad-şişli-mecidiyeköy-levent-seyrantepe-levent-mecidiyeköy-okmeydanı ssk-darülaceze-okmeydanı ssk-şişli-mecidiyeköy ve ev
Bisiklet kullanıcıları için sorun olabilecek bir durumu paylaşmak istiyorum, eminönü ile sarayburnu-cankurtaran arasında yol kenarındaki bazı rogar kapaklarının delikleri yola yanlamasına değil dikine olan kapaklardan bu ince lastik kullanan arkadaşlarda sorun yaşatabilir hatta ben bu konuda forumda bi konu açıyım en iyisimi insanları uyarma görevimi yapmış olayım.Karaköyde bu gece yine asayiş ve trafik uygulaması vardı beni çevirmediler :) bu seferki çevirme unkapanına gidiş yönünde idi tam çevirme noktasını geçtim belli belirsiz köpek havlaması duydum ama sesin geldiği yeri anlıyamadım fazla havlamadı meğersem ses yolun karşısından geliyormuş ve benim dönüş güzergahımda bu yönde idi yaklaşık 20 km hızla yolumda seyrederken otopark değnekçisi iki itin arasından köpek aniden önüme atladı ben beklemediğim durum karşısında durma ile pedalları yağlama arasında kaldım hızım iyi olduğu için pedalları yağlamayı :)tercih ettim yaklaşık 30 - 40 metre koştu sonra gelmedi.Bu olaydan öncede yenikapıda yaklaşık 4 köpek beni görür görmez havlamaya başladı fakat bu sefer bende onları görmüştüm ve hazırlıksız yakalanma durumu olmadığı için hızmı yavaşlattım durdum sustular ve peşimden gelmediler.Pangaltından geçerkende 3 tane 25 li yaşlarda sarhoştan birisi bişiler dedi duymadım oralıda olmadım sarhoşun mektubu okunmazmış diip yoluma devam ettim.
bu geceden çıkardığım ders:
İlk kez geçtiğimiz yollarda gündüz 2 kat dikkat ediyorsak gece bunu 4 kata çıkarmalıyız beklenmedik bi yerden köpek çıkabiliyor rogarlar sorun yaratıcak şekilde yola dikine olabiliyor vs.
Mümkünse geceleri grup halinde trafiğe çıkılmalı caydırıcılığı olur
Bir önceki mesajdada yazmıştım ama tekrar ediceğim mümkünse belli güzergahlar tesbit edilip aynı güzergahlar kullanılmalı en azından olumsuz
oluşturmak gerekebilir
saygılar

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaz akşamları serin serin gezmek çok zevkli oluyor. Dün akşam 35 km. yol yaptık. Bakırköy sahili cıvıl cıvıl çok kalabalık, piknik yapanlar, bisiklete, patene binenler vardı. Yalnız sahil yolunda araba kullanıcılarının bazıları bize kıllık yaptı. En sağda neredeyse kaldırıma yapışık tek sıra gitmemize ve yolun boş olmasına rağmen orta şeritten gidip bizimle hiç alakası olayan insanlar bile yanımızdan geçerken acı acı kornaya bir asılıp bizim yüreğimizi çıkartıyorlar tabiki hiç bir tehlike yokkan zevk için yapıyorlar bu durum bizi üzdü. Birde gerçekten çakar lamba ve ön lambanın eksiklerini hissettimiz anlar oldu.Özellikle bisiklet formasının eksikliğini de hissettim sırtım terledi ve terli terli kaldığında bisiklette hız yaparken ıslak ıslak üşüme yapıyor sonra kas ve sırt ağrısı yapıyor.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
BAzı akşamlar canımız sıkıldığında alırız bisikletimizi arkadaşımla beraber Boztepeye tırmanıyoruz.Sürekli tırmanışlı bir parkur olduğundan gündüzlkeri aşırı derecede terliyoruz fakat geceleyin terlesek bile bunaltmıyor hava,çünkü sıcak değil.Zirveye vardığımızda http://www.gaxxi.com/kayhanovic/kayhanovic/gorsel/dosya/1172858843ordu.jpg Bu güzel manzarayla karşılaşıyoruz.Biraz dinlendikten sonra tekrar geldiğimiz yoldan dönüyoruz.Kişi başı bir tane 3 ledli far iş görüyor bilginize ;) inerken bi rüzgarlık şart oluyor.Çünkü çıkarken ürettiğiniz ter ve ısı inişlerde hastalığa davetiye çıkarıyor. Son olarak gece sürüşlerine kesinlikle tek çıkmamanızı öneririm:)

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Of süpermiş o ya!:)

Gündüz rutin antreman, geceleride bi türlü yapamadığım bunny hop denemeleri:( ..Her gece bu sefer bunnu hop yapacam diye çıkıyorum ama yapamıyorum bir türlü..

ogulcan22

Aktif Üye
Tepki
32
evet her gece arkadaşlarla kullanırız akşam kullanmak bi başka oluyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
gece bisikelt kullanmak ap ayrı birşey.4 hafta önce arkadaşlarla saat 12 de çıktık sabah 4te eve geri döndük...!!!

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
ya geceleri iyi bir donanım istiyor ve 2 kat daha fazla dikkat ben pek far kullanan bir tip değilim ama stop lambası kesinlikle şart bencede

Abdullah Güngör

Daimi Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
geceleri daha zevkli ama öne ve arkaya ışık ve dikkat gerekli bide tek çıkmamak lazım

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
ışıklandırmanız iyi olduğu sürece sorun olmuyor..çokda zevkli oluyor ayrıca..ama mümkün olduğunca açık renkli giyinin yansıtıcı bantlı fosforlu bir yelek giyin sıkı bide aydınlatma edinin...bakın keyfinize :)

Tepki
7
Ben de geçen hafta ilk kez akşam sürüşü yaptım ve kesinlikle ayrı bir tadı var. En büyük avantaj sıcaklık ve sessizlik üzerine. Ön ve arka lamba şart ama.

Anil Yavas

Üye
Tepki
20
izmir bostanlıda cıktım 1 aksam.ön aydınlatıcı sart.bostanlının ısıklandırmaları yetersiz kalmıs bisiklet yolu için.yürüyüs yolu ile gece gündüz gibi.

CevdetÖZTÜRK

Aktif Üye
Tepki
44
genelde hep geceleri sürüyorum bir iki tehlike atlatınca dedim bu iş böyle olmuycak öne arkaya janta kaska heryeri lamba yaptım.Hatta öndeki sellektör modu var,sürekli yanıp sönüyor anca rahat ettim.bide gözlük sart,gece için 2. bi gözlük almam gerekti su açık sarı olanlardan güzel kontrast yapıyor.renksizde olsa şart çünkü inişlerde rüzgar,toz toprak ,böcek.