Gazete haberidir: Erdoğan'ın yasak turu

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yaboga
Her kes eşit olamaz, komünist düzende bile bu mümkün değildir, ayrıca işlerin yürümesi için bazı meslek guruplarının diğerlerine göre mesleğini daha iyi icra edebilmesi için hakları olmalı.
Bu milletvekilleri için de geçerli, avukatlar için de geçerli, polisler için de geçerli, gazeteciler için de geçerli. Buradaki önemli olan nokta güçlünün güçsüzü ezmesinin engellenmesi, önüne geçilmesi. Görevi kötüye kullanmaması. Kişisel özgürlüklere engel olunmaması, mesleğini yapmasına engel olunmaması.

Scudo

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
@Eser Sevinç eşitliğe nasıl baktığınıza bağlıdır hangileridir o meslek merak etmedim değil ama böyle birşeye devlet karşısında kimsenin ihtiyacı yoktur kanısındayım.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yaboga
Örnek olarak bir kaç meslek gurubundan bahsettim mesajımda, hepsini yazmaya gerek yok biraz mantık yürütmeyle her mesleğin, özellikle halka hizmet eden mesleklerin bazı üstünlükleri olması gerektiği anlaşılabilir.
Devlet kayıtsız şartsız üstün değildir, her şeye karışamaz, o zaman devlet olmaz imparatorluk olur, başımıza padişah istemeyiz.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bura epey karışacak bari vaziyet alalım: Modeyatöy aybi modeyatöy aybi ben bi şi yapmadım. Benim ağzıma kıymızı bibey süyme tamammı aybi. Elini öpeyim aybi. Hüymetler aybi.

eyupaltindal

Daimi Üye
Tepki
228
İsim
Eyüp ALTINDAL
Bisiklet
Carraro
bu tür tartışmaları görünce aklıma ilk gelen :islik:

http://galeri.uludagsozluk.com/14/filiz-sevi%C5%9Felimmi_1537.jpg

• Beğen
Tepkiler: yaboga

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
neyse Abdullah öcalan ın bile avukatının olduğu ülkede avukatlarda ayrıcalıklı olsun :/

QEXEC

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
Nurettin
Bisiklet
Mosso
@antecurs

Mahkeme yolu açık deyip küfredene birşey dememek mi lazım kaldı ki küfredilen sevilsin sevilmesin seçmenin %52 oyunu almış devletin başı Cumhurbaşkanı, İmama sen gidip camide cemaatin içinde küfret bakalım nasıl davranıyorlar üstat sana, beğenmez sevmeyebilirsin ama her şeyin bir şekli var muhalif olmak herşeye muhalif olmak değil beyaza siyah demek değildir sonuçta. Oraya alsın yada almasın o muhalif gazetelerin çoğu yine bir bahane bulup ağızlarına geleni saydıracaklar nasıl olsa onun için almayalım öyle saydırsınlar demişlerdir.

Exciting

Aktif Üye
Tepki
112
Bisiklet
Merida
Her ne kadar siyaset yapılmalı-yapılmamalı veya şu siyasettir bu değildir şeklinde farklı görüşler olsa da bu ve buna benzer konuların, asıl ortak paydamızın sınırlarını aştığı düşüncesindeyim. İnsanız, görüşlerimiz tabi ki birebir aynı olamaz. Normal zamanlarımızda yeri geliyor en yakınlarımızla bile girebiliyoruz bu tarz tartışmalara. Hiç yoksa burada bizleri bu tarz düşüncelerden uzak tutan ve alt yapısı BİSİKLET üzerine kurulan bu eşsiz mekanda girmeyelim bu tarz tartışmalara.

Her seferinde sonuç kırıcı oluyor zaten. Bile bile yapmanın da ne anlamı var halâ anlamış değilim.

• Beğen
Tepkiler: yaboga

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
Yapılan itirazlar sonucu yasaklı basın kuruluşlarının yeniden akreditasyonlarının yapılacağı haberleri var. Umarım doğru bir haberdir..

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Bir yıl önce taşındığım evde açılmamış bir sürü kutu vardı.(Yine taşınırım nasıl olsa diye:naslyany:) Onları açmaya başladım bu akşam. Mizah dergileri olan kutuya gelince takıldım. Gırgır'da çok daha babaları vardır (Hatta 1981 ya da 1982'de 1 Ay kapatma cezası almıştı "Nitekim Kenan" için çizdiği bir kapak dolayısı ile) ama elime bu geldi. Kapağa baktım, durdum biraz. Böyle bir kapak bu günlerde çizilebilir mi acaba? (90'ların ortasından beri mizah dergilerini takip etmiyorum).

Dosyalar

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@antecurs şimdi yapsalar müebbet yerler mizah yapılmayı şu an olmaz ama yapılan kişi örneğin ahmet kişisi olsun bu onu halka karıştırır.Ama bizim reisi cumhur hakkında bişey duydumu kapatır hemen işte özgürlük işte basın.

• Beğen
Tepkiler: sarkihalindekal

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@Atilla Gobel
Ben konuya girmeden, düzeyli tartismaniz için bir düzeltme yapayim. Bahsedilen görüntüler A haber'de de yayinlandi. Fakat hükümete yakinligiyla bilinen bu kanal hakkında en ufak bir aciklama olmadi.
Girmeyecektim ama 1 cümle edeyim bari. Bu ülkede her zaman birileri ötekilestirilir. Dün daha fazlaydi, ya da bugün daha azdi diyemem. Ama bugünkü hırsın, ayrimciligin bir sebebi de, gecmişte yaşanmış magduriyetlerdir.
Benim üzüldügüm nokta , yandaş basinin, AKP yanlilarini vatansever ve DİNDAR, diğerlerini degilmis gibi göstermeye calismasi.Atiyorum, hükümetin her hangi bir politikasına karesi cikmak Yeni Türkiyeye karsi cikmak oldugu için hemen yapistiriyorlar vatan hainligini. Buna karsilik muhalefet yapacagim diye Marmaray'a bile karsi duruldu uzun süre. Yapici eleştirilerden bahsetmiyorum. Topyekûn karsi durmakta bahsediyorum.

Gerçekler acıdır. Ülkenin bugünkü durumuna gelmesinde hepimizin suçu var. Maalesef ekonomideki birazcik canlanma gözümüzü boyadi ama toplum olarak büyük bir ahlak erozyonu yasiyoruz. Günden güne daha kötüye gidiyoruz ama görmek isteyen yok.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
@Soner Közen kim yayımladıysa, kim haber yaptıysa Soner bey, önce insan. Ben hala özgürlüklerin bir sınırı olmalı düşüncesindeyim. Kanal adı veya gazete adı bile vermedim vermiyorum da en kötü reklam bile onlar için kıymetli. Bu kadar şahsiyetini, şerefini kaybetmiş kurumlar bunlar. Baksanıza üçüncü sayfa haberlerine hepsi cinayet haberleri ile dolu. Toplum artık kanıksadı. İnsani hiçbir tepki vermiyor. İnsanlara bunun normal bir ahval olduğunu empoze ediyorlar. Allah kahretsin hepsini.

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
sınırsız özgürlük olamaz zaten de, sıkıntı özgürlük sınırlarının daraltılıyor olması, o sınırların kişiye göre farklılık göstermesi... ve iki dudak arasında olması. daraltılmış özgürlük özgürlük değildir... şahsen aşağıda bir örneğini paylaştığım haber ve benzerlerini içim rahat rahat okuyamıyorum ben -- amacım tartışmak değil. zaten tartışarak bir yere varılabileceği inancımı çoktan kaybettim. sadece kendi huzursuzluğumu paylaşmak istedim.

(link)

• Beğen
Tepkiler: EnginK.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
@antecurs
ben yazdım o mesajı. böyle bir yasak olamaz canım. nerede yaşıyoruz diktatörlükle yönetilen 3. dünya ülkesi mi burası. inanmıyorum inanmak da istemiyorum.