Garmin Edge Kullanıcıları Kulübü

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Para tuzağı. Buna vereceğin paraya 2. el powermetre pedal veya krank kolu al. Mevcut kullandığın cihaz power verisi gösteriyorsa bunun sana sağlayacağı faydanın 10x fazlasını katar. Tabi amacınız tatlısı bisikletçisi olup havalı görünmek yerine, sayısal verilere dayalı bilinçli antrenman yapıp kendinizi geliştirmekse.

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Para tuzağı. Buna vereceğin paraya 2. el powermetre pedal veya krank kolu al. Mevcut kullandığın cihaz power verisi gösteriyorsa bunun sana sağlayacağı faydanın 10x fazlasını katar. Tabi amacınız tatlısı bisikletçisi olup havalı görünmek yerine, sayısal verilere dayalı bilinçli antrenman yapıp kendinizi geliştirmekse.
3 bisikletinde 3 farklı powermetresi olan da bunu almak yerine 4. powermetreyi mi alsın?

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben teknolji seviyorum... Özellikle solar panel fikri çok hoşuma gidiyor. 530 kullanıyorum gayet yeterli. Fakat şimdiki gelirimin 10 katı daha fazla para kazanan biri olsam 1040 solar alırdım 👍

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elbette teknoloji gelişecek ve buna bağlı firmalar da... Parası olan ve böyle şeyleri seven kişi alır geçer , her şey amaç ile ilgili. 530 giriş seviyesi için halen iyi cihaz kesinlikle , kullanmaya başladığımdan beri özellikleri ile çok faydasını gördüm. Özellikle @Adil ÜNALDI 'nın bahsettiği gibi bir powermetre alınması çok daha mantıklı yatırım olur antrenmanlar açısından.

Bir de şu açıdan iyi ; yeni cihazlar çıktıkça eski olanları daha ucuz fiyata alabileceğiz.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.367
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben teknolji seviyorum... Özellikle solar panel fikri çok hoşuma gidiyor. 530 kullanıyorum gayet yeterli. Fakat şimdiki gelirimin 10 katı daha fazla para kazanan biri olsam 1040 solar alırdım 👍
Gelirimin 10 katı fazla kazansam alacağım şeyler hayal gücüme sığmıyor. Ah Cervelo ahhhh.

theGenius

Aktif Üye
Tepki
997
İsim
Hüseyin S.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güçölçeri olmayan biri zaten edge 1040 düşünmez diye tahmin ediyorum. 1040 gibi üst segment cihazlar, halihazırda ekipmanlarını tamamlanmış, keyfi olarak yeni bir arayüz ve güncel cihaz kullanmak isteyenler için. Para tuzağı diye nitelendirmek doğru olmaz.

Giriş seviye yol bisikleti sahibi biri, kilitli pedala geçiş esnasında dura-ace pedalı ne kadar değerlendirirse, güç ölçeri olmayan biri de 1040’ı o kadar değerlendirir.

Çoğunlukla keyfi olarak alım yapılacak ürünün kalitesini, elde olan diğer ekipmanların kalitesi belirler. Mesela tayt, forma ve lastik gibi ekipmanlar bu katagoriye girmez zira direkt olarak konfor ya da güvenliği etkilemektedir. 10.000 liralık yol bisikletine binen de konfor için assos gt mille tayt giyebilir ya da güvenliği için pzero race lastik tercih edebilir ama ekipman eksiği varken gidip 1040 almaz.

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.355
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gravel kullanırken Igsport vardı, yola geçtim daha profesyonel bir alet lazım diye ve 820 nin dokunmatiği ve pili sorunlu diye 520 ye geçtim. Powermetre alınca da daha çok veri ve yeni arayüzdeki climb pro gibi özellikler için 1030 a geçtim. O sira 830 da çıkmıştı ama büyük ekran benim için daha avantajlıydı. Gözler az biraz bozuk. Tavsiyem 830'dur. 1030'dan memnunum yeterli geliyor. Başına bir şey gelirse 1040 alırım tekrar 1030 almam açıkcası. 1040 iki versiyonu var solarlı ve düzü. Ben solarsız düz versiyonunu alırım. Zaten 1030'un bile sarjı 20 saate yakın gidiyor. 20 saatten fazla bir sürüş yapacaksam zaten diğer cihazlarım içinde yanımda powerbank taşırım. Ayrıca Garmin açıkcası çok kaliteli ürünler yapmıyor. Hem yol bilgisayarları hem de powermetreleri açısından çok sıkıntılı ürünleri. Solar sarj olayı daha fazla donanımsal özellik demek ve arıza ihtimali demek benim için. Ha neden Garmin özellik ve ekranı ile alternatifi yok benim için, yoksa beni ve çevremi çok çektirdi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ClimbPro ve Powermeter desteğinin eklenmesiyle Garmin Edge Explore 2 de tercih edilebilir bir cihaz haline geldi. Işletim sistemi dizaynı da 1040'la aynı şekilde güncellenmiş. Wifi ve Live Segments olmazsa olmaz değil, ben daha çok uzun turlara çıkıyorum diyenler için 530/830'a göre iyi bir alternatif.

DC Rainmaker incelemesi: (link)

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
530'u almayı düşünen arkadaşlarım için faydalı olacağını düşündüğüm için incelemesini yaptım.
Ancak bu cihazla ilgili anlatacak daha çok şey var ve tek bir vloga sığdırmak zor.
Bu nedenle , ana konular belirleyip parçaları birleştirdim.
Eminim benden daha tecrübeli ve bilgi sahibi arkadaşlar var bu forumda ve video altına ek bilgi olarak yorumlarsa sevinirim. Böylece izleyenlere de ek bilgi olur.Teşekkürler.

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.491
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En optimum 830 bence.1000 vardı bende onu hanımın bisiklete taktık.830 benim tüm isteklerime cevap veriyor. Tavsiye ederim...

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.491
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2 adet garmin kadans sensörüm var ikisininde pil yatağı , yani pil 'in oturduğu kısımdaki tek tırnak tarafı kırık.Bu alttaki ,yani pilin oturduğu
bu tırnağın tamiri yada alt kısmın yenisini nereden bulabilirim ? Sensörlerden biri 1. nesil ,diğeri 2.nesil.Saygılar.

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
780
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çoğunlukla keyfi olarak alım yapılacak ürünün kalitesini, elde olan diğer ekipmanların kalitesi belirler.
Burası önemli, kilit bir konu hatta.
Ayrıca Garmin açıkçası çok kaliteli ürünler yapmıyor. Hem yol bilgisayarları hem de powermetreleri açısından çok sıkıntılı ürünleri. Solar sarj olayı daha fazla donanımsal özellik demek ve arıza ihtimali demek benim için. Ha neden Garmin özellik ve ekranı ile alternatifi yok benim için, yoksa beni ve çevremi çok çektirdi.
Rezil bir garanti anlayışı var garmin'in, ortalama bir cihaz için ciddi bütçelere çıkılması lazım.
ClimbPro ve Powermeter desteğinin eklenmesiyle Garmin Edge Explore 2 de tercih edilebilir bir cihaz haline geldi.Wifi ve Live Segments olmazsa olmaz değil, ben daha çok uzun turlara çıkıyorum diyenler için 530/830'a göre iyi bir alternatif.
Bunun ilk çıkanını kullandım, cihaz tam anlamıyla çöptü. Bir kez cihaz değişimi olmasına rağmen ikincinin de sorunları bitmek tükenmek bilmedi.

Bu arada cihazdaki batarya bırakın uzun turu günlük uzun sürüşleri bile çıkarmıyor, uzun tur için aldım ama gps açıkken 50 kilometre bile gitmiyordu cihazın şarjı.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PuncherZ

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.737
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bismillah dedik bi arkadaşla Almanya dan 1040 siparişi verdik bakalım ağustos sonuna gelecek , 830 var satılık ağustos sonunda ilgilenen olursa :)

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
935
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Merhaba, Garmin göğüs bandında fotoğraftaki gibi bir durum oluştu. Yapıştırıcı kullanarak mı yapıştırsam, yoksa dış tarafından elektrik bandı mı yapsam tavsiyeniz ne olur?
Elektrik bandı terle temas edince zamanla gevşer, yapıştırıcı da nabız bandını suda yıkayınca kendini bırakır, kararsızECE7FD4E-DBDA-486D-A933-BDD2D8D37313.jpegECE7FD4E-DBDA-486D-A933-BDD2D8D37313.jpegECE7FD4E-DBDA-486D-A933-BDD2D8D37313.jpegECE7FD4E-DBDA-486D-A933-BDD2D8D37313.jpeg kaldım.
Aynı fotoğrafı nasıl 4 kere yükledi bilmiyorum, yanlışlık oldu.

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de her surus sonrasi suyla temizleyip haftada bir onerildigi sekilde yikamama ragmen iki nabiz bandim da 1 sene dolmadan ayni sekilde oldu. Boyle kullanamaya devam ediyorum(ilkini kaybettim)

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
935
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Ben de aynen sizin gibi önerileri yerine getirdim, vadesi bu kadarmış demek ki

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence de Ayhan'ın dediği gibi böyle kullanmaya devam et. Yapıştırıcı belki iletkenliği etkiler falan.

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben sadece bez kısmı olan esneyen bant taraflarını hafif sabunlu suyla bol suyla yıkıyorum ama lastik kısımlarına su vs. değdirmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş