Garmin Edge Kullanıcıları Kulübü

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erdal41
Manuel olarak tek tek aktivitelerini kendin stravaya ekleyebilirsin

Scudo

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mhmm@
Diğer cihazları bilemiyorum ama bende arkadaş gibi Garmin Edge 520 kullanıyorum. Cihazdan alıp manuel Stravaya atınca herhangi bir veri kaybı olmuyor. Cihaz ne kayıt etti ise onu yüklüyorsun :)

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron manuel deyince veri girişi yapılacak zannettim. Ama arkadaşın sorunu pc ve telefonda senkronizasyon sıkıntısı galiba...

• Beğen
Tepkiler: Semih Cavdar

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erdal41

Stravadan cihazın bağlantısını kaldırıp yeniden stravaya bağlamayı denedin mi?

erdal41

Üye
Tepki
29
İsim
erdal
Bisiklet
Cannondale
@Bigpatron şöyle bi sorun keşfettim
520 telefona verileri atıyomus ama or bu aksam yaptıgım surus u 8 ekım 2018 saat 5:20 diye atıyo
ınternetden baktım baglandıgı mobıl cıhaz a gore saat ve tarıhını gunceller dıyor telefonun saati otomatık de ( gercı manuel e alıpda bastan hepsını kurdum yukledım ama ) gecmıs tarıhe atıyo garmıın 8 ekım de 2018 de oldugumuzu dusunuyo :) ve bunu doğru saat ve tarıhli telefon ve laptop a göre bağlandıgında guncellemiyo sorun bu

aaaa.jpg aa.jpg
Resım atmakdan da haberim yok kusura bakmayın yamuk oldu

Tepki
31
Bisiklet
Cervélo
Herkese merhaba,
Garmin 510 cihazımı güncelleme esnasında, oğlum, güncelleme tamamlanmadan kablosundan çıkardı.
Cihaz açılıyor ve fakat bazı gariplikler var; eski veriler silinmiş, sensörler ile bağlantısı kesilmiş, açılıştaki ses çıkmıyor...
Ve en önemlisi, esas problem, cihazı bilgisayara taktığım zaman kapanıyor, sadece şarj oluyor.
Bu sebepten gerekli güncelleme yapılamıyor.

Ne yaptıysam beceremedim. Bir türlü düzeltemedim.
Garmin Express'i sildim, tekrar yükledim, cihazı sildim, tekrar buldu.

Ne yapmam gerektiğine dair yardım ve fikir alabilir miyim?

185136

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Aydoğan
Bende 520 var benzer şekilde olmuştu. Fabrika ayarlarına geri döndürünce düzelmişti. Istersen birdene sende kaybedecek birşey yok. :)

• Beğen

Sandozix

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Giant
Merhabalar,
Garmin Yol Bilgisayarı serisinde bulunan 520-820-1030 serileri arasında fiyat farkını göz önünde bulundurduğumuzda ne gibi farklar bulunmakta türkiye disbirütörünün sitesini araştırdığımda teknik özelliklerindeki farkı net bir şekilde göremedim. Haftada 2-3 gün antreman ve ayda 1 defa il dışında gezi amaçlı sürüş yapan biri olarak hangisi benim içi yeterli olabilir ?

Ayrıca 2. el ürünleri malum sitede sadece bilgisayar olarak satanlar var bunlardan alsam hız,kadans ve nabız bantını dışardan tamamlamak istesem, sensörlerin model bazlı ( 520-820-1030) gibi uyumlu aksesuarlarını almam gerekir mi ? Yoksa herhangi bir garmin hız,kadans ve nabız bantı uyum sağlar mı ?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Sandozix
Sensörler için marka kısıtlamanız yok. Ant+ sensör olması yeterli. Hangi cihazı alırsanız alın sensörlerde magene gibi uygun fiyatlı seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

• Beğen

Leventİ

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Levent
Bisiklet
Cube
@Sandozix

520 tuşlu, hafıza çok sınırlı (100mb gibi, 50mb boş, kullanılabilir) haritalar var fakat navigasyon yok (yani beni şuraya yönlendir diyemiyorsunuz, önceden attığınız rotaları takip edebiliyor sadece). Hafıza sınırlı olduğu için yükleyebileceğiniz harita boyutu da sınırlı oluyor.

820 ekran dokunmatik. Dokunmatiği telefon ekranı gibi düşünmeyin daha çok basmatik. Basmatikten şikayetçi olanlar var. Ekran boyutu olarak 520 ye benzer, navigasyon var. Hafıza 16GB. Pil ömrü de 520'ye benzer.

1030 ekran daha büyük ve dokunmatik, navigasyon var. Hafıza 16GB + hafıza kartı takılabilir. Pil ömrü biraz daha fazla.

Son çıkan 520 plus ile navigasyon tam olarak gelmedi ama basit bi navigasyon özelliği eklendi diye biliyorum ancak aradaki fiyat farkına değmez diye düşünüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam önceden kaydettiğiniz noktalara navigasyon yaptırabiliyorsunuz 520 plus ile.

Ben de antrenman ve tur yapan biri olarak 520 tercih ettim. Gayet yeterli. Çeşitli antrenmanları oluşturup cihaza atabiliyorsunuz, antrenman sırasında sizi yönlendiriyor. 15 dk 1. kalp bölgesinde ısın, sonra 1 saat ikinci bölgede sür, gibi, veya kadans aralığı, hız aralığı belirleyebiliyorsunuz. Connect uygulaması ve web sitesinde bu antrenmanları takvim üzerine kaydedip hangi gün ne antrenman yapacağınızı planlayabiliyorsunuz. Cihazı açınca o gün için planlanmış bi antrenman varsa hatırlatıyor, bu antrenmanı başlatayım mı diye. Openstreet maps den istediğiniz bölgeyi yükleyebiliyorsunuz. Ancak Türkiye'nin hepsini bi seferde alamıyor. Tur yapacağınız bölgeyi atmanız lazım. Bir seferde yaklaşık Türkiye'nin yarısı kadar bi alanı alabilecek hafızası var. Openstreet maps haritalarını yükleyebilmenin çok da güzel bi avantajı oldu. Ben dağ rotaları da yapan biriyim. Çoğu haritada dağ yolları bulunmaz. Ama openstreetmaps açık kaynaklı olduğu için olmayan yolu siz girip ekleyebiliyorsunuz ve global osm haritalarına bu yollar ekleniyor. Dolayısıyla cihazınıza eklediğiniz yolları içeren haritayı atabiliyorsunuz.

Pil ömrü olarak çok farklı değerler söyleyenler var. Ben alırken gün boyu sürecek uzun turlarda yedek batarya ile yolda şarj yapmayı göze alarak aldım. Henüz hava şartlarından dolayı uzun bi tur yapma şansım olmadı. Ancak şu an gördüğüm kadarıyla gündüz yapılacak ve gün boyu sürecek bi turda ekran ışığı kapalı olarak günü çok rahat çıkarır gibi duruyor. (Ekran ışığı kapalı iken 2 saatte %5 ile %10 arası bi şarj gidiyor.) Gündüz ekran ışığının kapalı veya açık olmasını fark edemiyorsunuz zaten.

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence en ideal urun 820. 1030 cok pahali. 1000 buyuk ve pahali. 820 ortasi gibi..

• Beğen

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende zamaninda baya arastirmistim. Net olcum ve dogru bilgiyi Garmin veriyor. Ben isik paketini de kullanmistim o da cok stabildi.

• Beğen
Tepkiler: Leventİ
Tepki
4
İsim
mustafa i
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
pc de garmin connect de bir etkinliğe girdiğinizde altta bölümler kısmında ( bölümlerin içinde ) bölüm oluştur veya segment oluştur sekmesi gelmiyor. ne şekilde yapabilirim? yardım...

haldun989

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Haldun SAYI
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar bende yeni 520+ aldım. daha önce sigma rox 5,0 kullanıyordum. Yorumları kullandıkça yazarım herkese keyifli sürüşler

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: CeCeKa

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.598
degerli dostlar ; 820 sifir ile ikinci el 1000 arasinda kaldim. tecrubelerinize yonelik avantaj yada dezavantajlar acisindan tavsiyeniz nedir. ?
hangisine yonelmek lazim ?
her ikisi de bundle olarak dusunulmustur ve 820 yurtdisindan , kisi yaninda getirilecektir.
su an 1000 bundle ikinci el internette 2000 tl civarinda satilmaktadir.