Garmin Edge Kullanıcıları Kulübü

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@lt07

Şuradan baksanız anlar mısınız? (link)

Birde bisiklet üzerinde "Ridesense" diye bir aparat var. Bu sayede bisiklete entegre kadans ve hız sensörlerini kullanabiliyorum. ANT+ bu "Ridesense"

Scudo

lt07

Üye
Tepki
10
İsim
Levent
Bisiklet
Giant
Giant in üzerinde gelen Ridesense bir nevi garminin hız ve kadans sensörlerinin yerine kullanabileceğiniz bir aparat. Yanlış bilgilendirmek istemem ama gönderdiğiniz linkte dediğim wireless unit in olduğunu göremedim, yazmamış olabilirler bilemiyorum. Açıkcası olsa idi garmine kendi hız ve kadans sensörlerini tanıtır gibi bir işlem yaptığınızda garmin bu unitide görürdü otomatik olarak.
benzeri Videolar mevcut. Kabaca bildiklerim bunlar yanlış yazdıklarım aktardıklarım eksiklerim olduysa kusuruma bakmayın.

• Beğen
Tepkiler: Veto8

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@lt07

Aaa.. Var bu parça. Bisikletin montajını yapan takmadı bunları. Kutuda duruyor. Super niceee. Çok sevindim. Teşekkürler..

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Arkadaşımda 1000 var. Az evvel görüştük şarj olmuyormuş cihaz. Şarja bağlayınca açıp kapıyor kendini ama şarj olmuyor. Farklı kablo ve adaptörler ile denenmiş ama sonuç aynı hep. Net bi çözüm bilen var mıdır yahut sorunun kaynağı budur diyecek?

Pelin

Forum Demirbaşı
Tepki
461
Bisiklet
Felt
@lealtad
Çözüldü mü? Ben yoğunluktan foruma giremedim son zamanlarda. Eğer ki çözülmediyse cihaz kitlenmiş olabilir. Açma kapama tuşuna 10 sn basıldığında reset atıyor ve normale dönüyor. Eğer ki normale dönmezse servise göndermeniz da fayda var.

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
@Pelin
Hallolmayınca servise gönderildi Baytekin değiştirdi cihazı garanti kapsamında sağolsun:) Hiyerarşik sisteminin yavaşlığı dışında memnun ettiler serviste..)

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@darkdream

Doğruluk (accuracy) ve hassasiyet (precision) arasındaki farkı bildiğinizi varsayıyorum. Haritadan gelen veri daha doğrudur; hiç bir harita mükemmel değildir, ancak haritanın 10 rakımda gösterdiği noktanın irtifasının 50 metre olması da mümkün değildir. Barometrik altimetre ise hem doğru kalibre edilmemiş olabilir, hem de meteorolojik olaylardan etkilenir. Aynı noktada farklı günlerde ölçüm yaptığınızda 20-30 metre fark görmeniz gayet olağandır; 100-200 metre ise olasıdır.

Öte yandan, barometrik altimetre daha hassastır. A noktası ile B noktası arasındaki yükseklik farkını daha iyi ölçer. O yüzden anlık eğimi, veya bir turun toplam irtifa kazanımını hesaplamada barometrik altimetrenin kullanılma sebebi budur.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.006
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
herkese merhaba, almanya seyahatimde garmin edge alma gibi bir niyetim var. 1030 veya 520 arasındaki farklar ne kadar önemli? sizler ürünleri kullananlar olarak alacak olsanız ilk tercihiniz ne olurdu?

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat B.
Yanlış anlaşılan bir nokta da her yerde deniz seviyesinin eşit ve sıfır olması gerektiği varsayımı. Dünya eşit olmayan bir şekilde yuvarlak ve sıfır seviyesini neye göre belirleyeceğimize dair herhangi bir kriter de yok. Aynı zamanda deniz dalgalı ise o gün dalgaların üst noktasını mı kriter alınması lazım yada atlantik okyanusunu mu sıfır noktası olarak belirleyeceğiz belli değil. Onun için katılıyorum sapmalar gayet doğaldır

Hasan21t

Üye
Tepki
20
İsim
Hasan tekdemir
Garmin 520 ye Bluetooth nabız bandı bağlayabilirmiyim. Yoksa sadece ant+ mı olması lazım?

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
@Serdariumpro peloton un cogu hala 520 kullaniyor.Butceniz de onemli tabi.ben 1,5 senedir 520 kullaniyorum.Her ihtiyacimi gordu.Tabiki yeni versiyonlar ekran buyuklugu,renkler vb.gibi ozellikler acisindan cezbedici.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: CeCeKa ve srdrmrs

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.006
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
@hayriünal

navigasyonu kullanıyor musunuz? attığınız bir rotanın yükseltilerini görüp ona göre sürüş planı belirleyebiliyor musunuz? bende de igs10 var. bende fazla masraf olmaması açısından 520 bakayım o zaman. ilk olarak yurtdışından temin edebilir miyim ona bakayım olmadı temiz ikinci el olabilir.

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.355
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikletine başladıktan sonra fark ettim ki rekabet gelişim için çok önemli. Tırmanışta veya sprintte arkadakinden kaçmak, öndekini kovalamak büyük motive oluyor. Grup güç bakımından dengesiz olduğunda veya tek başına binerken Strava segmentleri bu işi biraz üstleniyor. Garminde segmentler anlık ve rekabetci şekilde ekrana geliyor. Bu nedenle artık Garmin'e geçmeyi düşünüyorum. Şu ara Black Friday olayından dolayı yurtdışı fiyatlarıda oldukça düştü. 520 ile 820 modelleri arasında harita özellikleri ve dokunmatik ekran dışında pek fark göremedim. Cihazı yol bisikleti için kullanacağım, gravel bisikletimle turculuk yaptığımda haritalar, müzik vs telefon daha kullanışlı geliyor. Sizce 820 modeline gerek var mı? 820'nin şu özelliği çok işine yarar diyebileceğiniz bir durumu var mı? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ziya On Road wiggle dan bu ayın başında vergi vs ile bana 1000 tl ye geldi...gayet uygun fiyat. şuan türkiyede ikinvi eline 1500 fiyat çekiyorlar.. ama kullanım konusunda türkçe klavuz ve video yok o yüzden kullanımı biraz zaman alıyor..türkiye de onca şeyin kullanımını tanıtımı yapıyorlar, garmin ile iligili türkçe birtane video bulamadım..

• Beğen
Tepkiler: hayriünal

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.355
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bilal Akbaş Bende Wiggle'dan 520 aldım. Tuşların konumları çok ters gelse de kullanımı kolayca çözdüm. 60 gün Strava premium özelliğini de başlattım, live segmentleri aktif ettim. Türkiye haritasını da yükledim ki 820 almama gerek olmadığını anladım. Coonect mağazasında da güzel uygulamalar var, tıpkı Android'e uygulama yüklermiş gibi yükleniyorlar. Bu video tanıtma olaylarına yeteneğim yok olsa yapardım :(

erdal41

Üye
Tepki
29
İsim
erdal
Bisiklet
Cannondale
Arkadaslar uzun zamandır acmadıgım edge 520 ye guncelleme gelmis bılgısayar a garmin express i kur dedi kurdum bagladım guncellemeyi ındırdım son bır haftadır traner de yaptıgım etkınlıklerı gondermesi ıcın telefondan conneti actım cıhazı bagladım baglandı ama bır turlu eşitleme yapmadı telefonuda 520 de kapatıp actım bluetooth ları (ıkısınınde kapattım actım olmadı garmın connet i bastan kaldırdıım yukledım cıhazı kaldırdım bıdaha tanıttım baglı dıyo androidler ıcın connette sağ üst kosede cıkan doner oklar eşitleme aktıf deyıl etkıınlıklerı gonderemedık halıyle stravayada atamamıs olduk ne yapmam gerekir o guncellemeyi yapmıcaktım aga ben

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Tepki
33
İsim
CENGİZ BEKTAŞ
Bisiklet
Specialized
@erdal41 Telefon ile cihaz bağlı iken cihaz üzerinde "rides" kısmına girip eşitlemek istediğin sürüşü seçip menüden "upload ride" yaparak manual olarak aktarabilirsiniz. Yeter ki telefon ile cihaz arasında düzgün bağlantı olsun