Garmin Edge Kullanıcıları Kulübü

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@historiyst
Yurt dışı veya şu konu o zaman;
(link)

• Beğen
Tepkiler: historiyst
Scudo

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Garmin 810 kullanıcısıyım. Gxp dosyasını bilgisayardan cihaza nasıl yükleyebilirim? @Pelin

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@burcinhan

Bluetooth menüsünde iki tane 520 çıkıyor, ikisi ile de eşleştirince sorun çözüldü

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.369
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MehmetAliB. (link) bu şekilde resimli bir anlatım var ama umarım yardımcı olur.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Fuubar

Üye
Tepki
88
İsim
Semih Çakmak
Merhabalar arkadaşlar. Garmin 520 ve premium nabız kandı kullanıyorum. Hemen hemen her sürüşümün ilk 10 dakikasında nabız değerlerim doğru ölçülmüyo veya değerler ekrana yansımıyor. Nabız bandı ilk başlarda yeteri kadar vücuda yapışmıyormu, acaba biraz terlemek mi gerekiyor? Bu tarz bi sorun yaşayan varmı? Çözüm olarak ne önerirsiniz?

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
@Fuubarnabiz bandini takmadan once hafifce islatiyor musunuz?

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Fuubar
(link)

Burada kışın kuruyan cildin ölçümü zorlaştırdığından, ilk başka hatalı ölçüm olduğundan bahsetmiş. Isınma yaparak biraz olsun terlemek veya dilinizle hafifçe ıslatmanız önerilmiş.

Bu arada doğru bağlamakta önemli bir faktör;

535032-the-best-heart-rate-monitors.jpg

• Beğen
Tepkiler: Fuubar

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Hocam zaten kullanma kılavuzu nda yaziyya arkayi islatin diye.. sanirim arkadaş görmemiş

• Beğen
Tepkiler: Fuubar

Fuubar

Üye
Tepki
88
İsim
Semih Çakmak
@hayriünal evet bandı ıslattığımda oldu iç kısımdaki ölçüm yapan bant kısımlarına tükürdüğümde oldu(dcrainmaker önerisi). Akşam sürüş yaptığımda genelde düzgün çalışıyor ama her zaman değil. Ama sabah çıktığımda ıslatsamda tükürsemde 10 dakika sonra kendine geliyo. Anladığım kadarıyla yapacak bişey yok:)
@BerkEvren teşekkürler. Kesinlikle haklısın vücut terlemeden tam olarak sağlıklı ölçüm yapmıyo.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
Polar nabız bandı ile 510 garmin kullanan varmı kullanılıyorm arkadaşlar

Pelin

Forum Demirbaşı
Tepki
461
Bisiklet
Felt
@tırıvırı. Garmin Edge 510 ANT + özellikli nabız bandı ile çalışıyor. ANT + olan nabız bantları ile çalışıyor. Polar'ın Bluetooth özellikli olduğunu biliyorum. Bluetooth sensörleri Edge 510 görmüyor. Hemen nabız bandının monitörü içine bakabilirsiniz. Orada bağlantısı yazar.

@MehmetAliB. Msjınızı atlamışım.

Linkte çok güzel anlatılmış. Garmin Edge serisi yada Fenix serisi rota destekleyen cihazlarda .gpx uzantılı dosyanızı masaüstüne kaydedin. Sonra Garmin cihazınızı bilgisayara bağlayın. Bilgisayarım menüsünden GARMIN cihaz adınızı seçin sonrasında açılan dosyada yine GARMIN klasörünü açın. Klasörlerde "New Files" adında klasörü bulun eğer yoksa hemen kendiniz "New Files"adında bir klasör oluşturun. Oraya masaüstüne indirmiş olduğunuz dosyayı yapıştırın. İşlem bittikten sonra cihazınızı bilgisayardan çıkarın. Cihaz kendi içinde convert edip courses klasörüne bu dosyayı .fit şeklinde atmış oluyor. Cihazınızı açıp parkurları seçtiğinizde rota kaydınızı görebileceksiniz.

.kml uzantıları yaptığınızda sıkıntı oluyor. convert sitelerinden .gpx çevirmenizi ardından bu işlemi yapmanızı tavsiye ederim.

redstormr1

Üye
Tepki
56
İsim
ilhami
Bisiklet
Look
Ben de yol bisikleti macerama yen başladım ve yaşımın 40 üzeri oluşu nabzımı kontrol altında tutmak gerektiğini düşündürdü.Araştırmalarım sonucunda nabız ve kadans ölçen bir alet almam gerektiği sonucuna ulaştım ama maliyeti düşük tutmak amacıyla karşıma çıkan modeller hep bunu almışken GARMİN alırım olayına getirdi.. Sonuçta sadece şehir içinde yolda kullanacağım için EDGE 25 bundle modelinin bana süper uygun olacağı kanısına vardım. Varsa buradaki kendi cihazını değiştirmek isteyen arkadaşlardan birisinin cihazına da talip olabilirim. Ayrıca sahibinden de 2 ilan buldum onlardan birine talip olacağım bakalım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaslar , garmin edge 1000 kullanıyorum reset attıktan sonra TR topografya haritası SD kartta olmasına ragmen görmüyor yardımcı olabilecek misiniz..

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Edge 520 kullanıyorum, sürekli (haftada bir) güncelleme geliyor. Herkes aynı durumda mi?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@alper 76
Bende edge 25 kullanıyorum sık sık güncelleme alıyor ki bence gayet iyi bir durum bu. Firma ürünle ve olası sorunlar, farklı senaryolarla ilgileniyor demektir bu:harika:
(link)
Linkte güncellemeleri ve neleri kapsadığını görebilirsiniz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sürekli bir güncelleme geliyor ... 1000 Edge en son 10.70 ti sanırım ....
arkadaslar cihaz içerisinde bulunan bu haritalar
INTL Standard Basemap, NR
Garmin Cycle Map EU 2017.10
Edge DEM Map EU 2014.20
Garmin Geocode Map EU 2017.10

hep avrupa mı ne işe yarar ?

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@BerkEvren Sizin kara iyi niyetli, değilim maalesef, en son güncellemeden sonra strava segmentlerin tamamı silinmiş.
Daha önce de ipod umda güzel güzel kullandığım uygulamalar birden bire "nedense" kullanılamaz olmuştu.
Klasik bir zorlama-zorla eskitme bilinçli tükettirme modeli... başka bir şey değil. Önceden mis gibi
(link) vardı buradan stravaya para vermeden çatır çatır yüklüyorduk. onu da hack lemişler açılmıyor artık

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@alper 76
Garmin güncellemesiyle strava segmentleriniz mi silindi?

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
hepsi gitmiş.. şimdi kablo ile bilgisayara bağlayıp kopyaladığım yerden içine atmayı deneyeceğim

@Pelin merak ettiğim bir konu var.
sanırım antrenman planlarını alete yükleyebiliyoruz (bu arada edge 520 sahibiyim) ancak planlar genelde mil olarak görülüyor. Bunu km ye çevirmek mümkün değil değil mi? onun dışında kendimiz antrenman yazabiliyoruz gördüğüm kadarıyla. (ürünün en iyi tarafı da bu zaten antrenman sırasında nabzı ve bölgeleri süreyi bitişi başlangıcı sesler ile göstermesi).
Ancak hazır antrenman yükleyebilsek iyi olurdu

Pelin

Forum Demirbaşı
Tepki
461
Bisiklet
Felt
@alper 76 Antrenman programını garmin connect üzerinden km seçerek yapabilirsiniz.
Hazır bir program var. Programlarda mil yazıyor. Düzenle yaparak KM çevirmek mümkün.