Garmin edge 520 duyurulmuş yepyeni özellikler var.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
o yüzden 520 yerine 810-820 yada 1000 öneriyoruz zaten... @kvnccelik

Scudo

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Sigma nın rox serisine dahil ettiği strava live segment desteği olan Rox 7 ve Rox 11 kağıt üzerinde fiyatı da işin içine katarsak gayet güzel duruyor.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
Bir yıldır tam olarak Garmin'in ne olduğunu anlamaya çalıştım. Bu başlıktaki eleştirilere verilen cevapları da okudum yine tam olarak anlayamadım.
Öncelikle ben 250km sürüşlerde dahi üç yıllık telefonla bir batarya sorunu yaşamadım. Üstelik ikide bir fotoğraf çekip meraklı eş dostla paylaşım ve konuşma yapmama rağmen. Yani telefonların şarjı dayanmıyor diye bir şey yok.
İkincisi 250 lira civarı bir fiyatla aldığım kadans ve kalp sensörü olan Ciclo km saati kullanıyorum. Çok memnunum. Kalan işleri de akıllı telefon hallediyor. Bakkala girer gibi zikzak ya da kesinti yaşamadım.
Diğer yandan bakınca Garmin bisiklette hoş duruyor. Ucuz olsa bir tane alırdım belki.
Ancak fiyatlara bakınca, eksiklerini okuyunca şaşırıyorum.
İleri düzey kullanıcılar için analizlere uygundur belki bilmiyorum. Ben sadece gerçekten telefon ve sensörleri bol olan km saatinden öte bu cihazın kendisine verilen paraları hak ettiğinden emin olamadım.
Emin olsam ne olur, elbette almak isteyen alacak ama bazı yorumlara bakınca sanki Garmin olunca bisikletçi tam ekipman bir spor doktorunun karşısında müthiş bilimsel ilerleme kaydediyor da telefonla bu işi yapmaya çalışan yanlış bir şeyler yapıp kendisini sakatlıyor gibi hissediliyor.

Abartmasak bu ürünleri sanki daha iyi olur. Ya da dediğim gibi ben gerçekten anlamıyorum. Ayrıca kullanıcıların ya da ürünü almayı düşünenlerin bile bazı iletilerde hangi özelliğin hangi modelde olduğundan emin olmadıklarını görmek de ilginç.

Herkese sağlıklı sürüşler.

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@Ahmetgitar Ben bu Garmin'lerin adını ilk başta çok fazla okuyunca 100-200 TL bandında aletler sandım başta. Önümde bir ekrana hiç ihtiyaç duymadığım için de çok uzun bir süre bunların fiyatlarına bakmamıştım. Geçenlerde "Ya bu kadar konuşuluyor, kaç para acaba?" diye bakmamla girdiğim şoktan hala çıkamadım. :koptum:

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Gencler bende 3 senelık telefonla 130 km turun 100 km sarj bıtırınce :D Garmın 520 bayıldım o kadar parayı yapcak bısı yok herkesın kendı tercıhı ve gps sureklı sorun cıkarıyodu goruyo gormuyo felan fılan dun taktım bugun deneyecegım bakalım ne olacak.

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@ElcaSeJawS
GPS'le ilgili hiç sorun yaşamadım, o sebeple bir şey diyemem ancak bahsi geçen paraya değil şarj sorunu çözmek, ar-ge çalışması yapılır. [emoji1] [emoji1]

• Beğen
Tepkiler: papsukkal

Ahmetkhrmn

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
Ahmet Kahraman
Bisiklet
Focus
Bundle 520 ile tek 810 aşağı yukarı aynı fiyata tekabül ediyor. Sizce hangisini almak daha mantıklı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmetkhrmn

Bundle almak her zaman için fiyat ve özellik açısından daha avantajlıdır. 810 modelini tek olarak alırsanız, kadans ve nabız verisini alamazsınız, navigasyon, harita yükleme ve hafıza kartı dışında size bir getirisi olmaz. Garmin hız/kadans ve nabız sensörünüz yoksa, 810'u tek olarak almayın. Onun yerine 520 bundle daha mantıklı bir tercih olacaktır. İstek ve ihtiyaçlarınızı belirleyip karar vermeniz, daha faydalı olacaktır.

Ahmetkhrmn

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
Ahmet Kahraman
Bisiklet
Focus
@Erdal YILMAZ

Şuan 520 bundle ile 810 bundle arasinda 45 gbp fark var. Bu farkı vermeye değer mi? Birbirlerine avantajları dezavantajları nelerdir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmetkhrmn

810 modeli, hafıza kartı ve navigasyon desteği açısından avantajlı. Fiyat farkı ve özellik bakımından bence 810 alınır.

Ahmetkhrmn

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
Ahmet Kahraman
Bisiklet
Focus
@Erdal YILMAZ
Peki 520 de olup 810 da olmayan özellikler var mı?

Mesela strava özelligi 810a gelicekti geldi mi acaba

archimonde

Üye
Tepki
5
İsim
Mesutcan Kurt
Bisiklet
Specialized
@Ahmetkhrmn

Live strava segments özelliği 810'a da geldi diye biliyorum.

(link)

Bu linkte öyle yazıyor en azından.

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
Antrenman amaçlı kullanan kişiler için Garmin Edge 520 yeterli olur. Çoğu pro sporcu 520 kullanıyor.

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.599
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba
Bisiklet km saatlerini araştırmam sonucunda garmin520 de karar kıldım.
En uygun fiyatı (link) sitesinde 174 dolara buldum.
Gümrük vergisi ile beraber yaklaşık 205 dolar yapıyor.
Bugünkü kur ile 205x5,37= 1102 TL sizce sadece km saatini bu fiyata almak makul mu?
Yoksa sahibinden sitesinde ilanlar var. Onlara da ne kadar güvenilir bilmiyorum. Garantisi yok. Birkaç link paylaşıcam.
(link)
(link)
(link)

Önerilerinizi bekliyorum.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@Emre7055

Hız sensörünün gerekliliği tartışılır. Power metre kullanıyorsanız kadansa da gerek yok. Kalp ritmi sensörü iyi birşey ama illa da olacak diye birşey yok. Ama yine de 300 lira farka değer bundle bence, o aero mounttan alacaksınız zaten. Sadece $205 ile kurtulamıyoruz. :D
Sensörleri belki trainerda kullanırsınız ileride, Zwift ile falan. Yani tam anlamıyla gereksiz değiller. Tabi bir de görüp alırdım yerinizde olsam. Ben anlamadım Sahibinden.com da neden bu kadar çok sıfır Edge 520 bundle var.
Tabi bir de edge 520 alınmalı sorusu var ki cevabı kişiden kişiye değişiyor. Sonuçta en yeni versiyon değil bu ürün, Plus'ı çıktı bunun. Piyasada alternatif de bol Wahoo Bolt, iGPSport, Bryton, Lezyne, Polar...

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.463
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Strava segment özelliği kullanacaksanız süper seçim, kullanmayacaksanız bence gereksiz pahalı bir seçim olacak.

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.599
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@vetohan
Sahibinden sitesindeki satıcılara güvenebilsem 300 lirayı gözden çıkartırım. Fakat kapıma sorunsuz bir ürün mü gelecek belirsiz. Gidip görüp alma şansımda yok malesef.
@vetohan
Bence blackfriday indirimlerinde ticari amaçla alınan cihazlar bu sebeple bu kadar fazla sitede
@trainspotting35
@vetohan

İGS618 ürününü de (link) inceledim görsel olarak çok hoşuma gitti ve donanımsal olarak benim için yeterli fakat yazılımsal sıkıntılar çıkarıyor anladığım kadarıyla bu sebeple son anda tercih etmekten vazgeçtim.

@vetohan

Kokpit hazır cihaz lazım :)
185920

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emre7055
çanta kadroyu çizer, aman

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.599
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@eyupozturk
Çok geç artık
Kadro arası kullandığım çanta yeteri kadar kadroyu çizdi.
Artık umursamıyorum
185923
Resimde işaretlediğim yerlerde kılcal çizikler var. Çantanın bağlantı aparatları yüzünden

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35