Garanti Bankası Sahte Sayfa !!!

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
Garanti Bankasi Sahte Sayfa ; (link)

www.garantibankasi.com adresi sahte ve icerigi ayni gercek sayfa gibi.

bu adresten internet subesini kesinlikle kullanmayin. Adresin sahte olduğunu 444 0 333 alo garantiden teyit edebilirsiniz. uyari mesaji bizim bankada yayinlandi, sordum garanti kendi personelini bile uyarmamiş.

Galiba birileri bu domain'i satin almis. Tum iç sayfalarinda benzerini yapmişlar. Hatta güvenlik kalkaninin benzerini bile!!!!!! (link) adresini (link) adresi ile cok kolay karistirilabilir...DİKKAT EDİN ...

--------------------------------------------------------------------------------
Web Adresi: (link)

Scudo

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
Sahtekarlık ve düzenbazlık her tarafımızı sarmış durumda.
Adamlar bir taraftan sağlığımızla oynuyorlar, bir taraftanda kesemize ellerini sokuyorlar.
Bunları yaşatmamak lazım aslında...

Uyarı için teşekkürler FLOXACINUS...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
İnanamadım , bu kadar aynısı olamaz imkansız gibi bir şey... Hala sanki bunun garanti bankası sitesi olmadığına inanamıyorum...
Uyarı için teşekkürler,

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Bir de farkettim ki (link) u girince ekrandaki adres (link) 'ye dönüşüyor bu nasıl oluyor ??

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
Arkadaşlar ;
Haber yayınlandıktan sonra bir süre bekledim. Tekzip gelmeyince , burayı da haberdar edeyim dedim.Çünkü bu tür işlemler kısa süre içinde yapılabiliyor ve eğer bir sahtecilik sözkonusu ise , işlem yapan kişi için bir anlamda iş işten geçmiş oluyor.

Hala herhangi bir tekzip gelmiş değil konuyla ilgili olarak ancak hakan_the_rider ' ın değindiği konu da ilginç.

Yine de "en iyi yol bildiğiniz yoldur" deyip siz orjinal adresini girerek işlem yapın ya da hesabınızın bulunduğu şubelere danışarak hareket edin . Ne olur ne olmaz ...

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Belki banka acilen harekete geçip o adresi kendine yönlendirmiştir. Yani bu adresin sahtekarlara ait olduğunu ispat edip Internic kanalıyla kendi üstüne almıştır adresi..Ama yanılıyor olabilirim..Bende kayıtlı giriş sayfası da (sube. garanti vs..) burdakiyle aynı adres.. Ama içime kurt düştü şimdi de:(
Peki buraya girince sağ altta logosu kilit olan "secure website" çıkıyor mu acaba?
Dün de yahoo da "hesapta" bankadan gelen (!) bir mail vardı: Diyordu ki : "Hesabınızdan para çekildiğinde mesaj atan sistemimiz yenileniyor.Lütfen telefon bilgilerinizi vs girmek için şu adrese tıklayın.. "Adamlar 4 yandan kuşatmış durumda..Çok fena:(
Gürsel